Cambler

Biofeedback: kolejny sposób leczyć ból

Prawdopodobnie nie daje dużo do myślenia, czy twoje mięśnie są napięte, jak szybko jesteś w oddychaniu lub ile razy serce bije w minutę. Te rzeczy występują, czy jesteś świadomy, czy nie. Oni są poza kontrolą. Albo oni są?

Faktycznie, może być w stanie nauczyć się regulować te rodzaje funkcji organizmu za pomocą biofeedback, nieinwazyjną techniką, która jest już od 1940 roku.

Potencjał bólu jest prawdopodobnie najbardziej popularnym powodem do nauki tej techniki. To zostało przedstawione na łatwość migreny i bóle głowy typu napięciowego, a także niską pleców, fibromialgia i inne typy bólu przewlekłego. National Cancer Institute zaleca próbuje biofeedback jako sposób na relaks. To może pomóc w radzeniu sobie z bólem z powodu raka lub jego leczenia.

Biofeedback ma być terapia uzupełniająca. "To najlepsza myśl jako część programu z innymi terapiami bólowych, takich jak leki, relaks, stres redukcja, fizykoterapii, terapii psychologicznej i innych-behawioralnej ", mówi David Nelson, Ph.D., profesor w terapii zajęciowej Uniwersytet w Toledo oraz specjalista leczenia bólu. "Niektórzy przypisują różne rzeczy do biofeedbacku. Ale to nie zawsze jest jasne, czy jest to składnik aktywny do poprawy objawów."

Jak to działa?

Jeśli napięte mięśnie mają tendencję do wyzwalania bólów głowy, na przykład, to uczenie się, jak się zrelaksować tych mięśni może pomóc uniknąć bólu. Ale najpierw trzeba rozpoznać, kiedy czujesz się spięty i mięśnie zaczynają dokręcić. To jest, gdy licencjonowany technik biofeedback może pomóc. On lub ona przywiązuje czujniki bezbolesne do ciała, które wysyłają informacje o poziomie napięcia na maszynę.

To przekłada napięcia na sygnał, takie jak migające światło lub sygnał dźwiękowy hałas. Technika potem autobusy Cię w techniki relaksacyjne, aby mieć wpływ na sygnał i poziom napięcia. Ostatecznie, może być w stanie rozpoznać, kiedy jesteś spięty bez urządzenia biofeedback i użyć techniki nauczyłem się zrelaksować na własną rękę.

Zanim spróbujesz go, mieć to na uwadze:

  • Trening biofeedback mogą lub nie mogą być pokryte przez firmy ubezpieczeniowej. Najpierw skontaktuj się z planu zdrowotnego.

  • Twój lekarz może być w stanie pomóc znaleźć wykwalifikowanego biofeedback technikiem. Daj mu znać, że masz zamiar spróbować, a od czasu do czasu sprawdzić, w celu omówienia to będzie.

  • "Niektórzy ludzie nie mają problemów uczenia kontrolować sygnały biofeedback i procesy fizjologiczne związane z nimi", mówi dr Nelson. "A niektórzy nauczyć się kontrolować sygnały, ale nie dostać żadnych korzyści fizyczne."