Cambler

Fibromyalgia

Fakty fibromyalgia

Fibromialgia, zwany także gościec mięśniowo-ścięgnisty, to przewlekła, powszechnie ból mięśni i tkanki miękkiej otaczające stawów w organizmie, któremu towarzyszy zmęczenie. Więcej ›

Czy istnieje lekarstwo na fibromyalgia?

Lekarstwo na fibromialgię może wydawać się dziś nieuchwytny. Ale postępy, jest dokonywana w uzyskaniu lepszego zrozumienia bólu ścieżek. Dobrą wiadomością jest to, że fibromyalgia nie wydaje się gorzej z czasem i może poprawić z aktywnego leczenia.

Czytaj więcej o znalezienie lekarstwa na fibromyalgia ›

Fibromialgii u kobiet i mężczyzn

Podczas gdy zdecydowana większość chorych fibromialgii są kobiety, mężczyźni mają także wpływ ale w mniejszym stopniu. Co wyjaśnia te różnice między płciami? Jest prawdopodobne, że geny hormony odgrywają rolę. Lub może być, że ludzie są mniej skłonni przyznać, ból i są pod zdiagnozowane?

Czytaj więcej na temat wpływu fibromialgii ma na mężczyzn i kobiety ›

Diagnozowania fibromialgii: testy i procedury

Wiele osób z fibromialgią są błędnie z zapaleniem stawów, zespół przewlekłego zmęczenia, depresji albo innych typów chorób związanych z bólem. Co trzeba zrobić, aby uzyskać diagnozę fibromialgii?

Czytaj więcej na temat testów i procedur fibromialgii ›

Życie z fibromyalgia

Jeśli jesteś jednym z szacowanej na 50 osób, która cierpi na chroniczne bóle fibromialgii powszechnego, wykonując w celu złagodzenia objawów jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, na twój umysł. Podejmowania rutynowych joggingu może wydawać sprzeczne z intuicją, gdy walczą zmęczenie, zaburzenia snu i pamięci, problemy, które mogą towarzyszyć chorobie. Ale to jest dokładnie to, co należy zrobić. W rzeczywistości, jeden z najlepszych rzeczy dla fibromialgii jest regularne ćwiczenia. Badania wielokrotnie wykazały, że jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na zwalczanie bólu związanego z fibromyalgia.

Dowiedz się więcej ›