Cambler

Życie z endometriozą

Kiedy wiesz, że masz endometriozę, można myśleć o swoich możliwości leczenia. Nawet po leczeniu, większość kobiet ma objawy i wyłączać aż menopauzy. Wtedy, gdy są na okresy miesięczne na dobre, objawy zwykle ustępują lub zniknąć. W międzyczasie, nie ma wiele można zrobić, aby pomóc samemu poczuć się lepiej.

Pomoc z emocjami

Wraz z cyklami ból, może masz cykle emocjonalne lub zmiany nastroju. Może czuć się sfrustrowany, lub depresji. Nie cierpią w milczeniu. Mówić do osób, którym ufasz może naprawdę pomóc. Ponadto, spędzać czas robi rzeczy, które lubisz.

Kontrola bólu

Ciepła może pomóc ograniczyć ból. Zanurzyć się w gorącej kąpieli lub użyć poduszki. Możesz także znaleźć ulgę z jogi, medytacji, czy akupunktura. Aspiryna i ibuprofen mogą również pomóc. Te działają najlepiej, gdy podjęte jak zaczyna ból. W razie potrzeby, można podać leki na receptę, aby zmniejszyć skurcze i ból podczas okresów. Śledzenie symptomów, aby pomóc przewidywać i radzić sobie z bólem.

Odżywianie

Dla niektórych kobiet, dokonanie pewnych zmian w swojej diecie wydaje się w celu zmniejszenia objawów.

  • Mniej jeść cukru rafinowanego i białej mąki.

  • Wybierz pełnoziarniste pieczywo i płatki śniadaniowe.

  • Jedz co najmniej pięć owoców i warzyw każdego dnia.

  • Porozmawiaj z lekarzem o przyjmowanie suplementów.

Ciąża

Po zakończeniu leczenia, wiele kobiet z endometriozą są w stanie zajść w ciążę. Niektóre z tych kobiet, okaże się, że jest w ciąży, łagodzi objawy - przynajmniej na jakiś czas.

Ćwiczenie

Częste ćwiczenia mogą pomóc w kontroli objawów. Spróbuj skorzystać co najmniej 3 razy w tygodniu. Może to pomóc złagodzić ból, w tym skurcze. Nonimpact wybory mogą zaoferować największe złagodzenie objawów. Spróbuj spacery, pływanie lub jazda na rowerze.

Rozmowy o seksie

Wiele kobiet z endometriozą ból podczas stosunku. Aby zwiększyć komfort, może chcesz spróbować nowych pozycji do seksu. Kilka razy w miesiącu może być lepsze od innych. Również rozmowy z partnerem na temat innych sposobów można być kameralny. Masaż może być dobrym rozwiązaniem dla obu stron.