Cambler

Nie Operacja w nowy test endometriozy

Badanie to nie wymaga operacji mogą być stosowane do diagnozowania endometriozy, badanie. Choroba ta może być bolesne i powodować niepłodność. Występuje, gdy komórki z wyściółki macicy (endometrium) rośnie poza macicą. Nowy test wygląda na włóknach nerwowych w endometrium przez biopsję. Naukowcy podłączeniu urządzenia przez pochwę i pobrali próbki tkanek od 99 kobiet. Kobiety miały również operacji przez małe nacięcia ( laparoskopia ). Jest to standardowy sposób do zdiagnozowania endometriozy teraz. Chirurgia znaleźć chorobę w 64 kobiet. Biopsja znaleziono włókien nerwowych we wszystkich z wyjątkiem jednego, próbki z tej grupy. Operacja nie stwierdził choroby w innych 35 kobiet. Próbki biopsji nie wykazało włókna nerwowe w 29 z tych kobiet. Drugie badanie wykazało, że włókna nerwowe są 14 razy częściej w wyściółce macicy u kobiet z endometriozą. Oba badania zostały opublikowane 19 sierpnia w czasopiśmie Human Reproduction.

Jaka jest reakcja lekarza?

Endometrioza dotyka miliony kobiet. Występuje, gdy komórki z błony śluzowej macicy jakoś zakorzenić się poza macicą. Zwykle rosną one w pobliżu, w okolicy miednicy kobiety.

Kobiety z endometriozą często bolesne miesiączki, ból w obrębie miednicy i ból podczas stosunku płciowego. Jest również główną przyczyną niepłodności.

Lekarze nie widzą problemu w tomografii komputerowej (CT) lub USG. Dlatego jedynym sposobem, aby wiedzieć na pewno, jeśli kobieta ma endometriozę jest zrobić operację. Dla większości kobiet oznacza to krótką wizytę w szpitalu i znieczulenia. Nie może być znaczny czas i koszty zaangażowane.

Większość pacjentów nie są szaleni o idei chirurgii. Większość lekarzy także wolą, aby nie wkładać ich pacjentów na ryzyko. Więc mogą odłożyć operację. Oznacza to, że może zająć dużo czasu, aby dowiedzieć się, że kobieta ma endometriozę.

Badania opublikowane dzisiaj pokazał, że choroba ta może znaleźć dokładnie za pomocą biopsji endometrium. Procedura ta jest biuro. To zrobić szybko, przy minimalnym ryzyku dla kobiety. To powoduje skurcze, ale większość kobiet uważa to zaakceptować.

Nowy test bada próbki pobranej z błony śluzowej macicy, aby zobaczyć, czy zawiera włókna nerwowe. Patolodzy - Lekarze badający komórki - okazało się, że kobiety, które miały endometriozę i bolesne objawy miał więcej włókien nerwowych w ich próbek od kobiet bez tej choroby. Test jest bardzo dokładne dla kobiet z endometriozą. Drugie badanie wykazało, że kobiety z endometriozą miał 14 razy liczbę komórek nerwowych w ich próbkach jak kobiet bez choroby.

Te dwa badania były zarówno małe. Badanie jest jeszcze za wcześnie. Ale badania sugerują, wielki krok dla szybszego, mniej inwazyjnej diagnostyce endometriozy naprzód. Technika ta ma potencjał, aby pomóc wielu, wielu kobiet dowiedzieć się, dlaczego mają bolesne miesiączki i niepłodność. Ostatecznie, może to prowadzić do lepszego leczenia, jak również.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

W Europie, około 1 lub 2 na każde 10 kobiet ma endometriozę. Wielu ma objawy za lata przed diagnoza jest.

Czynniki zwiększające ryzyko endometriozy są:

  • Ciężkie krwawienia miesiączkowe

  • Krótkie cykle miesiączkowe

  • Bliskie krewne z endometriozą

Niektóre kobiety są nieco mniejsze ryzyko choroby. Są to kobiety, które:

Jeśli masz pewne objawy, należy rozważyć prosząc lekarza o endometriozie. Do objawów tych należą:

  • Poważnie bolesne okresy, z dużym przepływem

  • Ból w okolicy brzucha i miednicy

  • Bolesne stosunki płciowe

  • Rzadko, krew w stolcu lub moczu

  • Bezpłodność

Leczenie zależy od Twoich potrzeb i jak poważne objawy są. Może on wynosić od kontroli bólu do leczenia hormonalnego do leczenia bezpłodności. W rzadkich przypadkach, operacja jest stosowany do kontrolowania lub wyeliminowania objawów. Objawy endometriozy odejść po menopauzie.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Myślę, że te badania są bardzo obiecujące. Spodziewam się, że będziemy świadkami mniej inwazyjne, mniej kosztownych sposobów diagnozowania tej wspólnej choroby. Spodziewam się, że zobaczymy więcej badań, które umożliwiają testowanie tych ustaleń. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy używać biopsji endometrium pomóc kobiety wiedzą, czy mają endometriozę.