Cambler

Zrozumienie nastoletnich depresji

Środowisko medyczne po myśli depresja dotyczy tylko dorosłych. Ryzyko dla puszki choroby rozpoczyna się w dzieciństwie lub wczesnej młodości, jednak i stale wzrasta poprzez połowie lat 20.. Aż jeden na 10 młodych ludzi doświadczyła epizod depresji do końca jego młodzieńczych lat.

" Depresja u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych jest znacznie więcej niż faza ", mówi Sue Maisch, MSW, terapeuta rodzinny w Aspen w stanie Kolorado" To prawdziwa choroba, która może zakłócać codziennego życia, prowadzą do myśli i zachowań samobójczych, i dalej wpływać na daną osobę w ciągu całego życia. "

Co to jest depresja?

Wszyscy mamy czasy, kiedy czujemy się w dół lub smutny. Depresja to poczucie smutku, rozpaczy i nadziei, że nie odejdzie. W kogoś z depresji, to uczucie może trwać kilka tygodni lub miesięcy i zakłócać zdolność osoby do udziału w codziennych działaniach. Depresja wpływa na nastrój, Outlook, myśli i zachowań. To również może powodować zmęczenie, drażliwość, brak apetytu, bóle głowy i bezsenność.

Osoby z depresją często widzą świat w negatywnym świetle. Często są one zbyt krytycznie siebie, i czuć bezwartościowe i niekochany. Mogą czuć się przytłoczeni przez małe problemy reszta z nas podejmuje w kroku. Czują się jak rezygnację. Wyciągnąć ich z dala od ludzi i rezygnują z działalności, ale izoluje je i sprawia, że ​​czują się gorzej.

Przyczyny depresji w

Nastolatki mogą napotkać wiele trudności, że są przygotowane do obsługi emocjonalnie: rozwód, trudności w uczeniu się oraz wykorzystywania i zaniedbywania, aby wymienić tylko kilka. Przez naturę, czują się bezsilni wobec tych sytuacji, a efekty mogą pozostać z nimi w życiu dorosłym.

Nawet nastolatków, którzy nie napotykają żadnego z tych wyzwań może być obniżone. Odziedziczył skłonność do depresji może również powodować problem.

Depresja występuje rodzinnie, ale nie każdy z depresji członka rodziny staje się przygnębiony. Osób bez historii rodziny depresji również może mieć depresję. Poza tym wydarzenia z życia i historii rodziny, inne czynniki, które odgrywają rolę w powstawaniu depresji obejmują choroby społecznej, środowiska medyczne i negatywnych wzorców myślowych.

Dla nastolatków, stresujące środowisko domowe lub ubóstwo i przemoc sąsiedztwo może prowadzić do depresji. Inne możliwe wyzwalaczy dla nastolatków depresji obejmują trudności w uczeniu się, które czynią akademickiego sukcesu trudne, zmiany hormonalne wpływające na nastrój, i choroby fizyczne. Narkotyków i nadużywanie alkoholu może również wpływać na nastrój i prowadzić do depresji.

Objawy depresji

Uznania depresji nastolatków, trzeba znać objawy.

Są to objawy depresji ostrzeżenie:

 • Głęboki smutek lub uczucie beznadziejności.

 • Brak energii.

 • Utrata przyjemności lub udziału w działaniach, które kiedyś podekscytowany nastolatek.

 • Lęk i panika.

 • Zamęt, niepokój i drażliwość. Nastolatek może rozmyślać lub chłostać się w gniew z powodu niedoli on czuje.

 • Trudność organizacji, koncentrując się lub pamiętanie.

 • Negatywnych życia i świata.

 • Uczucie bezwartościowe i winy. Nastolatek może czuć głupi, brzydki i zły.

 • Drastyczne zmiany apetytu lub wagi.

 • Trudności z zasypianiem i utrzymaniem ciągłości snu lub śpi zbyt wiele.

 • Ospałość. Przygnębiony nastolatek często mówi, reaguje i idzie wolniej niż inne nastolatki.

 • Unikanie i wycofanie się z przyjaciółmi i rodziną.

 • Niepokój. Niepokój wywołane przez depresja może prowadzić do zachowań takich jak wiercić lub działając w klasie.

 • Samookaleczenia i myśli samobójcze.

Uzyskiwanie pomocy

Depresja jest jednym z najczęstszych wszystkich problemów ze zdrowiem psychicznym. Dobrą wiadomością jest to, że jest to również jeden z najbardziej uleczalnych chorób. Młodzi ludzie z depresją i ich rodzin i przyjaciół często nie wiedzą, jak rozpoznać problem lub gdzie szukać pomocy.

Szukać profesjonalnej pomocy, jeśli podejrzewasz, że twój nastolatek cierpi na depresję, i wybrać się z terapeutą, który specjalizuje się w leczeniu nastolatków. Znajdź inny doradca, jeśli jeden polecamy odwiedzić sprawia, że ​​syn lub córka czują się nieswojo i nie wydaje się, aby zrozumieć potrzeby Twojego nastolatka.

"Terapeuta, który jest zbyt formalne lub nie może nawiązać dobry kontakt z dziećmi sprawi, że dziecko bardziej spostrzegawczy," mówi pani Maisch. "Jeśli to możliwe, uzyskać rekomendację od lekarza rodzinnego, doradcy szkolnego lub przyjaciela."

W zależności od stopnia nasilenia depresji nastolatek i jego przyczyn, terapeuta może zaproponować albo leczenie rozmów lub leki, lub obu.

"Zazwyczaj połączenie obu będzie uzyskać najlepsze wyniki," mówi pani Maisch. "Przeciwdepresyjny pomaga prawidłowego nierównowagi chemicznej w mózgu, więc dziecko zaczyna czuć się lepiej. Ale negatywne wzorce myślowe, które mogą prowadzić do depresji nadal, a terapia pomoże zmienić te wzorce, więc dziecko może lepiej poradzić sobie z stresory w życiu, które przyczyniają się do depresji. "

Żywności i Leków wydała ostrzeżenie we wrześniu 2004 r., że leki przeciwdepresyjne powodują nie tylko niektóre dzieci i młodzież, by stać się samobójczy, ale większość z nich również nie udało się wyleczyć ich depresji. Dzieci i młodzieży, którzy biorą leki przeciwdepresyjne są dwukrotnie częściej niż te podane placebo stać samobójcze. Mimo to, ogólne ryzyko samobójstwa jest niski. Jeśli 100 pacjentów podano leki, dwa lub trzy dalsze będzie samobójczy niż byłaby gdyby został podany placebo.