Cambler

Jak pozostać w kontakcie z dziećmi

Twoje dziecko rośnie ciche i odległe, a martwisz się on lub ona może podkreślić lub nieszczęśliwy. Co robisz?

"Przełam ciszę - zanim tam kryzys", mówi Elżbieta Berger, MD, psychiatra dziecięcy w Elkins Park, PA, i autor Podnoszenie dzieci z charakterem. "Nie wierzę, że to kiedyś normalne dla dzieci przestać rozmawiać z rodzicami Powinieneś się martwić, jeśli dziecko nie mówi ci, co się dzieje -.., Co dobre i złe"

Jak twierdzą ich rosnącą niezależność, młodzi ludzie w sposób naturalny chcą działać i podejmować decyzje na własną rękę, ale nadal potrzebują i chcą utrzymywać bliskie stosunki z dorosłymi w ich życiu, dr Berger mówi.

"Wielu rodziców przypadkowo wbić klin w związku próbując micromanage zachowanie młodego człowieka zbyt dużo kontroli i dyscypliny," mówi dr Berger. To podważa zaufanie dziecka i często prowadzi do gniewu i buntu.

W rezultacie, "dzieci często czują się samotni dziś i izolowane z ich stres, "mówi dr Berger. "Niestety, gdy rodzice to zauważyć, nie może przekroczyć ich umysły, aby powiedzieć:" Straciliśmy dotyk. Porozmawiajmy. To może być źródłem wielu żalu. "

Nawet jeśli nie rozmawiałem na jakiś czas, "nigdy nie jest za późno dla rodzica, aby zbliżyć się do dziecka lub nastolatka i spróbuj otworzyć drzwi do uczciwej wymiany."

Po dokonaniu szczere wysiłki, aby dotrzeć i nadal nie można rozpocząć rozmowę, wezwać profesjonalny - na przykład, psychiatry lub psychologa, doradcy szkoły lub członkiem duchowieństwa. "Make powołanie i powiedz dziecku, on lub ona musi być dostępny," radzi dr Berger. "To będzie bardzo niezwykłe dziecko ignorować, że."

Uważaj na znaki

Zachowanie dziecka może dać pomocne wgląd rzeczy dzieje się w życiu dziecka ", zwłaszcza, jeśli dziecko nie jest w stanie lub nie chcą rozmawiać o problemach," mówi dr Berger.

Są to niewerbalne wskazówki dziecko może być z prośbą o pomoc:

  • Zły klas. "Większość młodych ludzi o przeciętnej inteligencji powinien dostać oceny doskonałe - jak i ze śniadaniem - jeśli są kwitnącej", mówi dr Berger. "Jeśli oni walczą w szkole, oni prawdopodobnie nie dostanę coś, czego potrzebujesz, w innych dziedzinach życia." Rodzice i nauczyciele są bardziej skłonni do zawiadomienia spadki wydajności, ale długa historia CS i DS również powinna być ostrzeżeniem. Nagła zmiana stopni - od i B do C i DS - może być znakiem ostrzegawczym, zbyt.

  • Out-of-kontroli działań. Większość rodziców szukać oznak alkoholu i narkotyków, co znajome znaki ostrzegawcze, bo ich oczywistych szkodliwych skutków dla zdrowia - ale to także powód do obaw w sensie ogólnym, ponieważ odzwierciedlają one, że dziecko daje się prawo własności i odpowiedzialności za jego / jej życie.

  • Wagary, zastraszanie, a także problemy prawne mogą być znakami rzeczy są poza kontrolą.

  • Wyrazem beznadziei. Wszyscy młodzi ludzie mają okresy nieszczęścia lub stresu. Jeśli Twoje dziecko wydaje szczególnie cichy lub smutny, chociaż, albo jeśli to trwa dłużej niż kilka dni, jest to powodem do niepokoju. Bądź świadomy komentarze takie jak: "Co z tego?"; Silnych emocji, takich jak poczucie winy, lub nadmiaru nietypowych działań, takich jak rozdawanie mienia.

  • Ryzykowne zachowania. Dzieci, które popychają ich szczęście w obliczu śmiertelnych konsekwencjach mówią ci, że nie widać wiele z przyszłości.

  • Przewlekłe złość. Gniew jest normalne ludzkie emocje, nawet między kochającym rodzicem a dzieckiem. Ale większość walk zostanie rozwiązany szybko i życie toczy się dalej. "Defiance, gniew i nadmiar zły humor nie są częścią normalnego rozwoju", mówi dr Berger. Te trwające negatywne emocje mogą oznaczać, że dziecko jest zablokowana w trwającej walce o władzę z rodzicem, który saps energii dziecka i zakłóca normalny rozwój.

Z drugiej strony, to prawdopodobnie nie trzeba się niepokoić, jeśli dziecko "nosi modne ubrania i wiele kolczyki lub słucha heavy metalu czy rapu", mówi dr Berger. "Każde pokolenie ma mody, że ich rodzice są okropne, a większość dzieci, które dziś wyglądają dziwne publiczne są młodzi duchem, który wyrośnie być szterling dorośli."