Cambler

Zaburzenia z deficytem uwagi u dorosłych

Niespokojny. Niechlujny. Łatwo się rozprasza. Są to tylko niektóre ze słów używanych do opisu osoby z zaburzenia z deficytem uwagi / nadpobudliwości psychoruchowej, powszechnie określane jako zespół deficytu uwagi (ADD).

Według Attention Deficit Disorder Association (ADDA), od 5 do 10 procent dzieci i 3 do 6 procent dorosłych całym świecie ADD. Eksperci szacują, że połowa do dwóch trzecich dzieci z zaburzeniami będą nadal ma objawy i zachowania Dodaj dorosłych. Niektórzy dorośli, którzy ADD nie zostały zdiagnozowane jako dzieci, ponieważ ich objawy nie zostały rozpoznane. Objawy często stają się bardziej widoczne, kiedy zaczynają się od potrzeb dorosłych obowiązków i rozwijania relacji dorosłych.

DODAJ może mieć znaczący wpływ na życie społeczne człowieka, wpływając na relacje w rodzinie iw pracy.

Co to jest ADD?

Oficjalny termin medyczny dla tej choroby jest zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, lub AD / HD. Popularne określenie na choroby został skrócony do dodania.

ADD nie zostały podzielone na trzy kategorie, w zależności od tego, czy większość objawów, nadaktywny lub deficytem uwagi, lub mieszanina obu. Osoby z objawami zarówno nadpobudliwość i deficytu uwagi są "łączone typu ADD", tych, których objawy są głównie deficytem uwagi mają "przeważnie nieuważny typu ADD". Ci, których objawy są głównie nadpobudliwość mają "głównie nadpobudliwe, impulsywne typu ADD". Objawy nadpobudliwości zmniejszają się jako osoba wieku i są mniej popularne w dorosłych.

Różnice mózgu

ADD jest spowodowane różnicami w częściach mózgu, które kontrolują myśli, emocje i działania. Różnice te są prawdopodobnie odziedziczył. Prowadzą ludzi z ADD działać niewłaściwie i być nieuważne, impulsywne i chaotyczna. Według związku z deficytem uwagi, ludzie z ADHD mają problemy z tych funkcji:

 • Zatrzymywanie i myślenia przed podjęciem działań lub odpowiadać

 • Analizowania i przewidywania potrzeb i problemów, a wymyślanie skutecznych rozwiązań

 • Pamięć krótkoterminowa pracy; problemy odbierania, przechowywania i dostępu do informacji w pamięci krótkotrwałej

 • Stawania się i pobytu organizowane

 • Koncentracja i zaczynając od zadania

 • Utrzymanie uwagi i pracy, dopóki zadanie zostało zakończone

 • Kontrolowanie emocji, motywacji i poziomu aktywności; pochopne wnioski, nie mogąc się doczekać

U większości ludzi, zdolność do wykonywania tych funkcji powoli rozwija się, jak rosną i dojrzewają od dzieciństwa do dorosłości. Wymagania dorosłości wymaga, aby osoba w stanie zrobić wszystkich tych złożonych funkcji. W niektórych ludzi, którzy nierozpoznana Dodaj jako dziecko, problemy spowodowane przez ADD mogą nie być widoczne, dopóki nie są nastolatki lub dorośli i zaczynają próbować obsługiwać bardziej złożone funkcje i wymagania.

Objawy

Związek z deficytem uwagi mówi, że objawy ADD może się wahać od łagodnego do ciężkiego. Objawy, które mogą być zauważone przez przyjaciół, rodziny i współpracowników, m.in. problemy z nauką, samokontroli, uzależnień, samodzielnego funkcjonowania, interakcji społecznej, utrzymania zdrowia i organizowanie zadań życia codziennego.

DODAJ może powodować problemy, takie jak:

 • Nie jest w stanie utrzymać pracę lub utrzymanie miejsc pracy długo nie

 • Nieosiągnięcie celów edukacyjnych inaczej w ich zdolności

 • Mające trudności małżeńskich

 • Mając wypadków, naruszeń przepisów ruchu drogowego lub aresztowań

 • Częste epizody gniewu lub wściekłości

Objawy ADHD może być również objawy innych zdrowia, nauki, emocjonalne, poznawcze i problemów językowych. Specjaliści oceniają, że 30-50 procent osób z ADD mają inne choroby psychiatryczne, takie jak niepokój, depresja i zaburzenia jedzenia. Twój lekarz może stwierdzić, czy objawy są od rozwoju, wzrok, słuch, psychiatrycznych lub medycznych problemu. Jeśli dostawca czyni diagnozę ADHD, może on odwołać się do specjalisty, który ma doświadczenie w leczeniu szkolenia i ADD.

ADD jest chorobą przez całe życie. Często jest to mniej uciążliwe dla dorosłych niż dla dzieci, ale to nie jest coś, co odchodzi. Gdy problem jest tak poważny, że nadal przeszkadza w życiu osobistym i karierze, należy szukać pomocy.

Zgodnie z prawem federalnym, ADD jest uważany za niepełnosprawność. Jeśli ADD, pracodawca musi dokonać odpowiednie i rozsądne zakwaterowanie, które pomogą Ci pracować bardziej efektywnie i wydajnie.

Leczenie ADD

DODAJ nie można wyleczyć, ale objawy ADHD mogą być ułatwione z niektórych rodzajów leków i terapii behawioralnej lub doradztwa. Lek działa na równowagę chemiczną w mózgu w celu złagodzenia objawów, dzięki czemu można skoncentrować się na terapii behawioralnej i poznawczej.

Możesz być przepisany środek pobudzający lub nie-leki pobudzające, choć leki pobudzające są prawdopodobnie bardziej skuteczne leczenie. Środki pobudzające leki są na ogół bezpieczne, ale może mieć skutki uboczne, takie jak bezsenność, nerwowość i zmniejszenie apetytu. Jeśli wziąć lek pobudzający, powinieneś mieć ciśnienie krwi i tętno okresowo sprawdzana.

Nie-leki pobudzające obejmują inhibitory wychwytu zwrotnego norepinefryny, leki przeciwdepresyjne i leki na wysokie ciśnienie krwi.

Tylko dwa leki zostały zatwierdzone w leczeniu osób dorosłych z ADHD: pobudzający dekstroamfetamina / amfetaminy ( Adderall XR) i nie-pobudzających atomoksetyną (STRATTERA). Wiele badań przeprowadzono w celu oceny-te inne leki stosowane u dzieci z ADD. Te inne leki obejmują metylofenidat środki pobudzające (Ritalin) i dekstroamfetamina (Dexedrine). Zwrócić się z lekarzem dla uzyskania najnowszych informacji.

Behawioralne lub poznawcze terapii może pomóc zmienić pewne zachowania, postępowania ze skutkami emocjonalnymi, i dowiedzieć się, w celu poprawy zarządzania czasem i umiejętności organizacyjne.

Twój lekarz powinien ocenić swoje leki i inne metody leczenia w sposób regularny. Ponieważ leczenie ADD jest dostosowany do każdej osoby, leczenie można zmienić, jak Twoje życie zmienia.

Można zrestrukturyzować swoją codzienną rutynę, które pomogą Ci poradzić sobie z zachowaniem. Dokonywanie dzień jest bardzo uporządkowany i spójny harmonogram może pomóc.

Co zrobić

Jeśli uważasz, że masz ADD, porozmawiaj z lekarzem lub lekarza specjalisty, który ma doświadczenie w zakresie diagnozowania i leczenia osób dorosłych z chorobą. Bądź przygotowany, aby dostarczyć jak najwięcej wczesnej historii do tego profesjonalnie jak to możliwe, w tym rodziców i szkoły dokumentacji.

Aby uzyskać więcej informacji na temat ADD u dorosłych lub znaleźć najbliższy rozdział w organizacji można znaleźć na stronie internetowej Attention Deficit Disorder Association w http://www.add.org lub dzieci i dorosłych z witryny nadpobudliwości Disorder pod adresem http:// www.chadd.org.