Cambler

Dna

Fakty dna

Skaza moczanowa jest forma charakteryzuje zapalnie stawów, bólu stawów i jest spowodowane przez tworzenie krystalicznych osadów w stawach. Więcej ›

Dna

Dnę charakteryzuje się stanem zapalnym, bólu stawów ze względu na powstawanie osadów kryształowych w stawach. Znany również jako "choroba królów i królem chorób," dna dotyka więcej mężczyzn niż kobiet i jest często związane z otyłością, nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi), hiperlipidemia (wysoki poziom lipidów we krwi), i cukrzyca.

Dowiedz się więcej na temat dny ›

Dna: stary choroba wybucha ponownie

Wyniki dna z wysokim poziomem we krwi związku o nazwie kwas moczowy. Formy kwasu moczowego, kiedy organizm rozbija purynowych, substancji w żywności, takich jak wspólne suszonej fasoli i grochu, szparagi, łososia, podroby i grzyby. To jest jak choroba ma swoje królewskie legacy-opowieści królowie budzi się z bólem palca po nocy nadużywania. Wysoki poziom kwasu moczowego może powodować ostre, kryształy igieł rosnąć między stawów, powodując zaczerwienienie, obrzęk, ciepło i silny ból. Podczas gdy duży palec u nogi jest najczęstszym miejscem do dny moczanowej, stopy, kostki, kolana, ręce i nadgarstki mogą być naruszone.

Dowiedz się więcej o tym, dlaczego dna jest płomienny ponownie ›

Jedzenia, aby zapobiec dna

Dna moczanowa jest bolesną chorobą wywoływaną przez nadmiar kwasu moczowego (produkt odpadowy przez organizm). Kwas moczowy tworzy kryształy, które gromadzą się w stawach, przynosząc w ataku dny moczanowej. Alkohol i niektóre pokarmy mogą wywołać atak dny moczanowej. Poniżej kilka wskazówek do zmiany diety, które pomogą Ci zarządzać dna. Twój lekarz może pracować z Tobą w celu ustalenia najlepszego planu odżywiania dla Ciebie. Wiem, że dieta jest tylko jednym z elementów zarządzania dna. Zabierz swoje leki zgodnie z zaleceniami lekarza i wykonać inne wytyczne Twój lekarz dał ci.

Dowiedz się więcej na temat jedzenia, aby zapobiec dna ›

Co to ​​jest dna moczanowa?

Dna moczanowa jest chorobą, która wpływa na stawy. Nieleczona może prowadzić do bolesnej deformacji stóp, a nawet problemy z nerkami. Dobrą wiadomością jest to, że do leczenia dny wcześnie, można złagodzić ból i zapobiec przyszłym problemom. Dna można leczyć za pomocą leków i odpowiedniej diety. W ciężkich przypadkach może być konieczna operacja.

Dowiedz się więcej na temat dny ›