Cambler

Patrząc na szczęście jako wybór

Czy jesteś osobą, która może działać w trudnych pytań? Pytania typu: Co ja jestem wdzięczny za? Jaki mam wybór? Jakie działania można podjąć, aby poprawić swoje życie? Jakie są moje główne atuty? Jak mogę żyć bardziej zrównoważone życie?

Osoby, które mogą działać na te pytania mogą również określać się jako szczęśliwy.

"Szczęście nie jest ani nastroju, ani emocji. Nastrój jest chorobą biochemiczne i emocje są przemijające uczucie ", mówi Dan Baker, Ph.D., dyrektor Programu Life Enhancement w Canyon Ranch w Tucson w Arizonie, i autor Co Szczęśliwa ludzie wiedzą. "Szczęście jest sposobem na życie, nadrzędny składa się z perspektywy cech, takich jak miłość, optymizm, odwaga i poczucie wolności. To nie jest coś, co zmienia się za każdym razem zmienia się sytuacja. "

Ludzie często myślą, że szczęście jest czymś trzeba się urodzić, ale można nauczyć się cechy szczęściu poprzez opanowanie narzędzi szczęście dr Bakera opisane tutaj.

Uznanie

To jest najbardziej podstawowym narzędziem. Jest to forma miłości, która pyta o nic i daje wszystko.

"Biorąc czas każdego dnia, aby docenić to, co masz, aby myśleć o ludziach, którzy się do zmian, do uznania miłości masz lub mieli. Każda z tych rzeczy może zwrócić uwagę na dobre w życiu, "mówi dr Baker. "Proces ten zmienia swoją uwagę od strachu, który jest często podstawą nieszczęścia."

Wybór

Czując się jak nie masz wyboru i opcje w życiu jest jak w więzieniu. To prowadzi do depresji, lęku i wyuczonej bezradności.

"Nieszczęśliwych ludzi popełnia błąd dając w strachu, co ogranicza ich postrzeganie wyborów mają," mówi dr Baker. "Szczęśliwi ludzie odwracają się od strachu i znaleźć mają szereg opcji mogą oni w niemal każdej sytuacji."

Moc osobista

Moc osobista ma dwa składniki: branie odpowiedzialności i podejmowanie działań. Oznacza to, zdając sobie sprawę, twoje życie należy do Ciebie, a potem robi coś o tym.

"Kiedy jesteś bezpieczny w Twojej mocy, trzyma cię od stania się ofiarą", mówi dr Baker. "Kiedy masz to, wiesz, że możesz obsługiwać dania cokolwiek życia na zewnątrz."

Prowadząc z mocnych

Skupiając się na swoich słabościach wzmacnia nieszczęścia. Poprzez skupienie się na swoich mocnych stronach, można rozwiązywać problemy i poprawy sytuacji.

"Budowa i poszerzania swoich talentów i pozytywnych cech czuje się dobrze i poprawia wskaźnik sukcesu w każdej dziedzinie", mówi dr Baker. "Ludzie się energii z budynku na ich sukcesów, nie walcząc swoich niepowodzeń."

Siła języka

Myślisz, że w słowach, i te słowa mają moc, aby ograniczyć ci lub cię uwolnić. Podobnie można powiedzieć sobie historie o swoim życiu w końcu stać się twoje życie.

"Self-talk jest potężny, więc ważne jest, aby wybrać swoje słowa ostrożnie", mówi dr Baker. "Jeśli używasz destrukcyjne lub krytycznej język, można wcisnąć się głębiej w strachu. Nawet coś tak prostego jak dzwoni nieoczekiwaną sytuację możliwość zamiast problemu może zmienić sposób patrzenia na nią. "

Dobrą regułą w self-talk jest mówić do siebie, tak, jak chcesz inne z tobą porozmawiać.

Wielowymiarowa dzienny

Istnieją trzy podstawowe składniki życia: relacje, zdrowie i przeznaczenia, albo praca. Wiele osób, choć, umieścić całą swoją energię na jednym obszarze.

"Ale nigdy nie robi tak działa", mówi dr Baker. "Szczęście pochodzi od żyjących pełnią życia."