Cambler

Ocena ryzyka depresji

Ponad 20 mln osób w Europie cierpi na depresję. Około dwa razy więcej kobiet jak mężczyzn cierpi z powodu tej choroby medycznych. Główne depresja jest wszechogarniająca choroba, która dotyka ciała człowieka, uczuć, myśli i zachowań.

Niektóre rzeczy mogą wywołać epizod depresji. Są to zdarzenia stresujące życie, genetyka, choroby fizycznej, narkotyków lub leków, nadużywanie alkoholu, czy poziom hormonów. Każdy z tych czynników, lub ich kombinacji, mogą depresja większe. Poniższa ankieta może pomóc ocenić ryzyko depresji.

1. W ciągu ostatniego roku czy myśli poważnie o samobójstwie? Tak Nie
2. Czy miałeś jakiekolwiek z następujących zdarzeń stresujących w ciągu ostatnich 12 miesięcy? (Zaznacz wszystkie, które mają zastosowanie.) Utrata małżonka, członka rodziny, lub bliskiej osoby Utrata rozwodzie pracy poważnej choroby lub operacji finansowych Żaden poważny upadek
3. Byłeś w kłopoty z prawem w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Tak Nie
4. Czy przyjaciel niedawno popełnił samobójstwo? Tak Nie
5. Czy ktoś z twojej rodziny (rodzice, dziadkowie, pradziadkowie, bracia, siostry, ciotki, wujowie) lub miał żadnej z następujących chorób? (Zaznacz wszystkie, które mają zastosowanie.) Alkoholizm w każdym członkiem rodziny pierwszego stopnia (S) (matka, ojciec, brat, siostra) Choroba afektywna dwubiegunowa Depresja Próba Brak lub popełnił samobójstwo
6. Czy masz lub kiedykolwiek miałeś żadnej z następujących chorób? (Zaznacz wszystkie, które mają zastosowanie.) atak serca (zawał mięśnia sercowego). Alkoholizm typu 2 Cukrzyca typu 1 cukrzyca Choroby nerek HIV pozytywny lub HIV zakażenie Anoreksja Bulimia binge / przepłukiwania Wirusowe zapalenie wątroby typu C Stwardnienie rozsiane Próba samobójcza Choroba afektywna dwubiegunowa Depresja Rak Brak

Wyniki

Zaznaczyli, że nie ma czynników ryzyka w bieżącym stylu życia i okoliczności, które mogłyby narazić Cię na ryzyko rozwoju depresji.

Jeśli obawiasz się, że możesz być w depresji, porozmawiaj z lekarzem lub wykwalifikowanego zdrowia psychicznego.

Zaznaczyli, że masz poważne czynniki ryzyka w bieżącym stylu życia i okoliczności, które można umieścić na zwiększone ryzyko rozwoju depresji.

Mając objawy depresji, niekoniecznie oznacza, że są w depresji, inne choroby lub choroby mogą powodować podobne objawy. To nie oznacza jednak, że należy porozmawiać z lekarzem lub wykwalifikowanego specjalisty zdrowia psychicznego, który może zdiagnozować chorobę.

Odpowiedzi dałeś nam wskazać, że istnieje ryzyko samobójstwa.

Jeśli nie zostało to jeszcze zrobione, należy porozmawiać z lekarzem, członka rodziny lub innej osoby wspierającej tak szybko, jak to możliwe, i dowiedzieć się, gdzie można uzyskać pomoc. Możesz również skontaktować się z National Suicide Prevention Lifeline na 800-273-Talk (8255) lub zadzwonić pod numer 911, jeśli myślisz o samookaleczeniu. Nie ignoruj ​​tego!

Informacja ta nie jest przeznaczona jako substytut profesjonalnej opieki zdrowotnej. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania porady dotyczącej zdrowia. Tylko Twój lekarz może zdiagnozować depresję.