Cambler

Przyczyny i objawy depresji

Objawy depresji

Każdy dostaje w Czasami wysypisk. Ale kiedy te uczucia są trwałe i wpływu na życie codzienne - zakłócanie pracy, szkoły i bliskich związkach -. Depresja może być winien Dowiedz się więcej ›

Lista kontrolna na depresję

Jaka jest różnica między złym przypadku bluesa i bolesnej choroby psychicznej zwanej depresją? Według ekspertów, zaburzenia funkcjonowania jest zazwyczaj jednoznaczne wskazanie poważnej depresji.

Oto krótki wykaz objawów depresji. Jeśli lista brzmi znajomo, może chcesz zobaczyć, doradca lub psychiatry.

  • Depresyjny nastrój: Czy cierpisz na uczucia przygnębienia, bezradności i pesymizmu na dzień na raz?

  • Zaburzenia snu: Czy masz problemy z zaśnięciem w nocy lub kłopoty pobytu śpi-budzi się w środku nocy lub zbyt wcześnie rano? Śpisz za dużo?

  • Chronicznie zmęczeni: Czy często czujesz się zmęczony lub brak energii?

  • Izolacja: Czy zatrzymany spotkanie z rodziną lub przyjaciółmi? Zwiększenie izolacji i zmniejszone zainteresowanie lub przyjemność w działaniach są główne objawy depresji.

  • Zaburzenia łaknienia: Jesz dużo mniej niż zwykle lub znacznie więcej? Ciężkie zaburzenia łaknienia i ustawicznego często objawów depresji.

  • Niezdolność do koncentracji: Jeśli nie wydaje się skupiać na nawet rutynowe zadania, to chyba czas, aby uzyskać pomoc.

  • Uzależnienie od substancji zmieniających nastrój: Jeżeli zależy od alkoholu lub narkotyków, aby przetrwać dzień, możesz cierpieć na depresję. Często nadużywanie substancji powoduje objawy, które naśladują wygląd depresji klinicznej, ale w rzeczywistości są w całości należne do zażywania narkotyków.

  • Uczucie poczucie winy lub bezwartościowości nieodpowiednich

  • Nawracające myśli o śmierci lub samobójstwie lub próby samobójcze

Dowiedz się więcej na temat objawów depresji ›

Depresja nie jest normalną częścią starzenia

Depresja nie jest naturalną częścią starzenia się, lecz choroba medycznych, które powinny być traktowane agresywnie.

Depresja u osób starszych lub z nikim, nie powinny być traktowane jako normalne. Niektóre grupy są na większe ryzyko, ale średnio starsza osoba nie jest wciśnięty dłużej niż młodego człowieka. Depresja to choroba, która dotyka około 7 milionów z 39 milionów dorosłych powyżej 65 roku życia w USA latynosów białych mężczyzn starszych niż 85 mają najwyższe wskaźniki samobójstw w Stanach Zjednoczonych, wielu odwiedził swojego lekarza w ciągu ostatniego miesiąca. Czynniki, które mogą dodać do ryzyka starszej dorosłej depresji przeżywa utratę kontroli nad zmian związanych z procesem starzenia się i utraty ludzi, że kochają.

Dowiedz się więcej na temat depresji i starzenia ›