Cambler

Leczenie depresji testosteronu u mężczyzn

Pytanie:

Czytałem mieszane raporty o testosteronu do depresji. Czy jest to dobre leczenie depresji mężczyzn?

Odpowiedź:

Jeśli poziom testosteronu jest niski, człowiek może czuć się niebieski, zmęczony lub poirytowany. On może mieć niższy popęd seksualny i spadku zaufania. Może on być psychicznie słaby. W takich przypadkach leczenie testosteronem może pomóc.

Produkcji hormonów raczej odpada stopniowo po 40 roku życia. Tylko 1 na 100 mężczyzn poniżej 40 mają niski poziom testosteronu. Przez 70 lat, mężczyzna produkuje średnio o połowę mniej jak on w jego 20s. Ale dla większości ludzi, że poziom jest nadal uważane za normalne.

Dlatego trudno jest określić, co niskie środki. Spadek poziomu hormonów w każdym człowieku, jak on wieku. Po 50, spadek ten może przyczynić się do depresji objawy. Picie, nadwaga i stres może pogorszyć sytuację. Ale jeśli depresja jest ciężka, jest to mniej prawdopodobne ze względu na niski testosteron.

Być może słyszeliście określenie "męskie przekwitanie ". Że nazwa jest myląca. Mężczyźni nadal w testosteron. Nie przechodzą przez nagłą zmianę sposobu kobiety robią z estrogenem.

Lekarz sprawdzi nie tylko testosteron. On lub ona będzie zrobić pełne badanie lekarskie. I mogą sugerować inne testy. Jeśli poziom jest w normie, lekarz prawdopodobnie nie polecam tego zabiegu.

Ponadto, ze względu na potencjalne skutki uboczne, leczenie testosteronem nigdy nie należy lekceważyć. To nie jest pigułka anti-aging.

Dodatkowy testosteron może zwiększyć ryzyko raka prostaty. To może zwiększyć poziom "złego" cholesterolu. W niektórych przypadkach, dodatkowy testosteron może być szkodliwe dla wątroby lub serca. Inne działania niepożądane to obrzęk piersi, ból głowy, wysypka, trądzik, łysienie lub. I tylko to, czego nie chcesz - testosteron może czasem czujesz się gorzej, a nie lepiej emocjonalnie.

Mimo to leczenie testosteronem może doprowadzić do niskiego poziomu normalnego zakresu. Recepta często żelu lub plastra umieszcza się na skórze. Może być również podawane w zastrzyku co drugi tydzień. W zależności od okoliczności, lekarz może zaproponować psychoterapię lub leku antydepresyjnego, lub obu.