Cambler

Życie z cukrzycą

Cukrzyca typu 2 zarządzający

Jeśli miałeś cukrzycę na chwilę, wiesz, że zarządzanie z dnia na dzień, z twojej choroby jest kluczem do zdrowia. Dowiedz się więcej sposobów, aby utrzymać motywację ›

Powikłań cukrzycy

Powikłań związanych z cukrzycą mogą być następujące:

 • choroby układu krążenia
  Choroby sercowo-naczyniowe, w wielu przypadkach jest spowodowane miażdżycą - nadmiar narastaniu płytki nazębnej na wewnętrznej ściance naczynia krwionośnego dużej, która ogranicza przepływ krwi. Choroba serca jest najczęstszą przyczyną zgonów związanych z cukrzycą. Choroby serca i udar mózgu są dwa do czterech razy częściej u osób z cukrzycą.

 • nadciśnienie
  Wysokie ciśnienie krwi wpływa 73 procent osób z cukrzycą.

 • choroby zębów
  Przyzębia (guma) choroba występuje z większą częstością u osób z cukrzycą.

 • retinopatia lub jaskra (choroba oczu lub ślepota)
  Ślepota z powodu retinopatii cukrzycowej jest ważniejsza przyczyną zaburzeń widzenia w młodszym padaczkowych ludzi niż w starszych-początek ludzi. Mężczyźni z cukrzycą młodszy padaczkowych ogół szybciej niż samice rozwoju retinopatii w cukrzycy młodszy padaczkowych. Cukrzyca jest główną przyczyną ślepoty u osób dorosłych w wieku od 20 do 74.

Dowiedz się więcej na temat powikłań cukrzycy ›

Sposoby prawdziwi do zarządzania cukrzycy

Jest jedna rzecz, aby wiedzieć, co należy zrobić, aby zapobiec lub kontroli cukrzycy. To kolejna rzecz, aby rzeczywiście zrobić. Dla osób z chorobą, życie wydaje się zbyt często, aby w sposób zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, badania glukozy, leków i wszystkich tych schematów zalecanych wizyt lekarskich.

Jeśli zarządzanie cukrzycy wydaje się pracy w pełnym wymiarze czasu, należy pamiętać, że jest to zadanie, które nie mogą być podejmowane pochopnie. Cukrzyca jest piątą najczęstszą przyczyną śmierci przez choroby w Europie. Bez odpowiedniej samokontroli, często prowadzi do poważnych powikłań, takich jak choroba serca, udar, nadciśnienie tętnicze, choroby nerek, ślepoty i amputacji kończyn dolnych, aby wymienić tylko kilka.

Dowiedz się więcej sposobów życia, aby zarządzać cukrzycy ›