Cambler

Rozpoznanie cukrzycy typu 2

Jeśli jesteś z rozpoznaną cukrzycą typu 2, może to trochę potrwać, aby zrozumieć wszystko, co musisz zrobić, aby zarządzać tą złożoną chorobą.

"To trwa dłużej niż wizyta lub dwa na osiedlenie się i uzyskać potrzebne informacje," wyjaśnia Carole Mensing, RN, MA, CDE, szprychy osobę do Europejskiego Diabetes Association i cukrzycy klinicznej pielęgniarka specjalista z University of Connecticut w Farmington. "Wielu pacjentów po raz pierwszy powie do mnie:" Daj mi pigułkę i zabierz mnie stąd. Często myślę, że oni nie rozumieją głębię i złożoność ich choroby. "

Cukru we krwi, a zdrowie

Wkrótce po rozpoznaniu cukrzycy, Twój lekarz może powiedzieć o znaczeniu zdrowe zmiany stylu życia, osobistego samoopieki i testów medycznych - wszystko od pielęgnacji skóry i stóp do zaprzestania palenia, kontroli masy ciała i regularne egzaminy oczu.

Zgodnie z zaleceniami dostawcy Internetu mogą pomóc zapobiegać lub opóźniać poważne powikłania: ślepotę niekontrolowanej cukrzycy, niewydolności nerek, ataku serca, udaru mózgu i amputacji jednej lub obu nóg poniżej kolan.

Keep it simple, warto jest znać jeden wspólny motyw biegnie przez niemal każdego aspektu cukrzycy zarządzającej: cukru we krwi (glikemii) kontrola.

"Poziom glukozy we krwi mają wszystko, co zrobić ze swoim zdrowiem," mówi pani Mensing. Z cukrzycą typu 2, organizm nie jest w stanie produkować wystarczającej ilości insuliny lub niewłaściwie wykorzystuje insulinę, która zależy od ciała, aby uzyskać glukozę do komórek, gdzie może on być stosowany jako paliwo.

Poziom glukozy we krwi, po wzrost insuliny jest nieobecny lub niewystarczające lub nie skutecznie wykorzystywane i glukoza nie może być transportowane do komórek. Następnie, organizm nie dostaje paliwa potrzebuje. Co więcej, gdy wysoki poziom we krwi w czasie pobytu, naczynia krwionośne stają się zagęszczoną i tracą swoją elastyczność. To zmniejsza przepływ krwi w najmniejszych naczyniach, kapilar, i może prowadzić do poważnego uszkodzenia ważnych organów.

Aby zapobiec lub opóźnić te komplikacje, należy utrzymać poziom glukozy we krwi, jak zwykle, jak to możliwe. Można to zrobić poprzez monitorowanie poziomu glukozy, zmiany stylu życia i leków, jeśli jest to konieczne.

Twój zespół opieki zdrowotnej - np. swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarki pedagog i dietetyka - może wspierać Cię przez wszystkie kroki potrzebne, aby pomóc kontrolować poziom cukru we krwi.

Badanie glukozy

W ciągu pierwszych dni lub tygodni po diagnozie, możesz zostać poproszony o ścisłe monitorowanie stężenia glukozy we krwi. Te badania glukozy może pokazać, jak twoje ciało reaguje na diety, ćwiczenia i inne zabiegi i ujawnić wszelkie zapotrzebowanie na leki.

"Jedno badanie cukru we krwi dzień nie dostarcza wystarczających informacji", podkreśla Pani Mensing. "Pojedynczy test daje tylko migawkę poziomu cukru we krwi w danym momencie. Jeśli masz wysoki lub niski odczyt, wkrótce potem powtarzać je tak wiesz, jeżeli stężenie cukru we krwi rośnie lub spada."

Prowadzić rejestr każdego badania i pory dnia to się stało, i dzielić się tymi informacjami z lekarzem. Pasek ma wpływ na sposób lekarz może zmienić leczenie.

Kontrola wagi

Kontrolowanie wagi jest wiodącym recepta zarówno dla cukrzycy typu 2 zarządzania. Pomaga to również zapobieganie cukrzycy w pierwszej kolejności.

"Jeśli masz predyspozycje do cukrzycy, a nadwaga sprawia, że ​​organizm produkuje insulinę, znacznie mniej skuteczne," mówi pani Mensing.

Traci 7 do 10 procent masy ciała może zmniejszyć odporność na insulinę i pomóc poziom glukozy we krwi przyjść naturalnie.

Planowanie posiłek

Osoba z cukrzycą musi zwrócić szczególną uwagę na planowanie posiłków. Musi być zgodne z kalorii w ciągu dnia, jedzenie małych porcji często - i konsekwentnie. Zrównoważona dieta powinna zawierać białko (10 do 13 procent dziennego kalorii), węglowodany (57 do 65 procent dziennego kalorii) i tłuszczu (25 do 30 procent dziennego kalorii). Węglowodany powinny być głównie "złożone" (skrobia), a nie z "prostych" (cukrów). Świeże lub mrożone warzywa są ważnym elementem diety.

"Jednym z najczęstszych nieporozumień jest to, że pacjenci muszą wyciąć wszystkie" białe "żywności z ich diety - jak ziemniaki, ryż, chleb i cukier," mówi pani Mensing.

Ale jeść węglowodany złożone jako część zdrowej diety może pomóc organizmowi utrzymać swoją energię, błonnik, który może dostarczyć naprawdę pomagają kontrolować poziom cukru we krwi i będziesz zdrowszy ogólnie.

Aktywność fizyczna

Pierwsze ciało porusza nie tylko pomaga schudnąć, spalanie kalorii, ale również może pomóc poziom glukozy we krwi używać ciała. Całość mięśnie można usunąć z krwi glukozy bez obecności insuliny. Nieaktywne mięśni wymaga insuliny się glukozę z krwi. Nie musisz biec w maratonie lub poćwiczyć na siłowni codziennie, Pani Mensing mówi. Tylko biorąc energiczny spacer przez 60 minut dziennie, przez większość dni w tygodniu, może mieć duże znaczenie dla zdrowia. Możesz zerwać swoją działalność na kilka krótszych odcinków w ciągu dnia.

Doustne leki

Cukrzyca tabletki nie zawierają insulinę, co można osiągnąć jedynie przez strzałów, za pomocą pompy insulinowej lub przez inhalację. Jednak mogą pomóc kontrolować stężenie cukru we krwi poprzez pobudzanie własnej produkcji insuliny w organizmie i zwiększenie zdolności organizmu do wykorzystywania insuliny produkowane.

Insulina

W minionych latach, insulina była przewidziana tylko dla osób, których ciała może powodować niewielki lub żaden insuliny (przede wszystkim osób z cukrzycą typu 1). Dziś jednak, insulina czasami jest częścią standardowego typu 2 planu leczenia, aby uzyskać stężenie cukru we krwi z powrotem do bardziej normalnych poziomów.

"Każdy człowiek jest oceniany indywidualnie," mówi pani Mensing. "Leki są dobierane na podstawie stężenia glukozy we krwi, zdrowia i możliwości każdej osoby."

Jeśli te wszystkie kroki są zbyt kontemplować wszystkie na raz, zrozumiesz, że nie musisz tego robić je sami.

"Edukacja jest kluczem do sukcesu", mówi Pani Mensing. "Wiesz, że Twój zespół opieki zdrowotnej jest tam, gotowi do pomocy, gdy pojawią się pytania Użyj ekspertów -., Że to, co tu jesteśmy."