Cambler

Zrozumienie gastropareza

Żołądka jest chorobą żołądka, które mogą mieć wpływ na osoby z cukrzycą. Występuje wtedy, gdy uszkodzenie nerwu prowadzi opróżnianie żołądka z reguły, zgodnie z National Institute of Diabetes i przewodu i Chorób Nerek (NIDDK). Jeśli masz gastroparezy, zarządzanie cukrzycy mogą pomóc Ci w zdrowy i komfortowy, jak to możliwe. A kiedy potrzebujesz dodatkowej pomocy w kontrolowaniu objawów, inne rodzaje leczenia są dostępne dla żołądka.

Uszkodzenia nerwów

Ruch pokarmu przez przewód pokarmowy jest sterowany przez nerw błędny. W przypadku uszkodzenia nerwów to cukrzycę, żołądka trwa zbyt długo, aby puste. To może spowodować:

  • Zgaga

  • Nudności

  • Wymioty

  • Uczucie pełności po zjedzeniu niewielkiej ilości pokarmu

  • Utrata masy ciała

  • Wzdęcia brzucha

  • Brak apetytu

Jako część procesu trawienia, żywności do jelita cienkiego, gdy opuszcza żołądek. Tam, żywność jest absorbowany, co poziom glukozy we krwi wzrasta. Gastropareza powoduje ten proces będzie opóźniony, NIDDK mówi. W rezultacie ludzie z tą chorobą mają mocno razem przewidywania i kontroli poziomów glukozy we krwi po posiłku. Gastropareza może również spowodować obniżenie wchłaniania pokarmu, co może prowadzić do niedożywienia. Ponadto, jeżeli żywność przebywa w żołądku zbyt długo, może utwardzić do postaci stałych mas zwanych bezoary. Masy te mogą być niebezpieczne w przypadku zablokowania się wylot do jelita cienkiego.

Testy do diagnozowania

Gastropareza można rozpoznać za pomocą różnych testów medycznych. Możesz zostać poproszony o spożywać specjalną żywność, która pokazuje się na test obrazowania rentgenowskiego lub innej. Dzięki temu Twój lekarz zobaczyć, jak długo trzeba czekać na jedzenie, aby zostawić swój żołądek. Albo, może mieć badanie żołądka manometria. Test ten mierzy aktywność elektryczną i mięśni w żołądku, jak trawi jedzenie.

Po potwierdzeniu rozpoznania, głównym celem jest utrzymanie poziomu glukozy we krwi pod kontrolą, NIDDK mówi. Poza tym, leki mogą być przepisane. Niektóre leki powodują skurcze mięśni w żołądku, które pomagają poruszać się pokarmu wzdłuż. Inni pomagają kontrolować nudności i wymioty. Jeśli tworzy się bezoar, Twój lekarz może zastosować endoskop wstrzyknąć lek, który rozpuszcza bezoar.

Wiele osób z cukrzycą może się okazać zjeść sześć małych posiłków dziennie zamiast trzech dużych. W czasach, Twój lekarz może sugerować, płynne posiłki, które przechodzą przez żołądek łatwiej niż pokarmów stałych. Jeśli wszystko inne zawiedzie, można karmienie rurka chirurgicznie wprowadzana przez brzuch do jelita cienkiego, z pominięciem żołądka. Tego typu rury często tymczasowe.

Gastropareza może wahać się od łagodnego do ciężkiego. Ale nawet w ciężkich przypadkach, pomoc jest dostępna.