Cambler

Zdrowe nawyki mogą opóźnić cukrzycy 10 lat

Zdrowe nawyki i utrata masy ciała może opóźniać cukrzycę od 10 lat u osób wysokiego ryzyka, nowe badania wykazały. Nowe badania było uzupełnienie. W pierwszym badaniu uczestniczyło 3234 osób z nadwagą. Ich poziom cukru we krwi był powyżej normy, ale nie tak wysokie, jak w cukrzycy. Podzielono ich losowo na grupy. Jedna grupa wziął cukrzycy narkotyków metforminę. Kolejny dostał tabletki placebo. Trzecia grupa dostałem coachingu na diety, ćwiczeń i odchudzania. Trzecia grupa miała najniższe stawki na cukrzycę średnio po trzech latach. Następnie każdy otrzymał dostęp do coachingu na diety, ćwiczeń i odchudzania. Ludzie w nauce, a następnie przez 10 lat. W tym czasie, różnice między grupami zawężony. Ale ogólnie grupa najpierw przypisany do diety i ćwiczeń miał 34% mniejsze ryzyko cukrzycy. Grupa metformina miała 18% niższe ryzyko. Naukowcy stwierdzili, że grupa, która otrzymała coachingu opóźnione cukrzycy przez około cztery lata i grupy metforminy przez około dwa lata. Czasopisma Lancet opublikowano badanie. New York Times News Service napisał o tym 29 października.

Jaka jest reakcja lekarza?

Jeśli kiedykolwiek znany ktoś, kto miał problemy zdrowotne spowodowane przez cukrzycę, prawdopodobnie można docenić znaczenie zapobiegania chorobie. Uszkodzenie oczu, nerek i nerwów i innych narządów powoduje ogromne cierpienie. I te choroby często reagują słabo na leczenie.

Ścisła kontrola poziomu cukru we krwi może zmniejszyć tempo takich problemów zdrowotnych. Jednak ścisła kontrola wymaga częstych badań i zabiegów, że wiele znaleźć trudne. A także może obniżyć poziom cukru we krwi zbyt dużo. To może powodować nudności, zawroty głowy, omdlenia, a nawet drgawki. I wiele osób rozwijać te problemy zdrowotne pomimo ścisłej kontroli.

Z tych powodów, zapobiegania cukrzycy należy priorytet. Ważne badania w ciągu ostatniej dekady studiował jak zapobiegać cukrzycy wśród osób z grupy wysokiego ryzyka. Badania koncentrują się na wpływie dokonywanie zdrowych zmian w stylu życia i przyjmowania leków na cukrzycę.

W jednym z ostatnich badań, osoby z wysokim ryzykiem cukrzycy typu 2 (type związane z otyłością ) obniżyły ryzyko rozwoju cukrzycy o 58% w ciągu 3 lat. Zrobili to poprzez zmiany w stylu życia, takich jak utrata masy ciała i ćwiczeń. Wśród tych, którzy wzięli lek na cukrzycę (zwany metformina), ryzyko spadło o 31%.

To dobra wiadomość, ale co na dłuższą metę? Niedawno opublikowane badanie po ponad 2700 tematów badawczych z pierwotnego badania w sumie 10 lat. Zmiany w stylu życia byli zachęcani do wszystkich z nich. Tylko jedna trzecia z nich trwało metforminy. Oto co się stało:

 • Ludzie nie tracą dużo na wadze, ale zachowali ją. Przeciętny człowiek stracił około 4 i pół kilo.

 • Wskaźnik nowych przypadków cukrzycy została zmniejszona o 34% wśród tych, którzy się zmian w stylu życia.

 • Wskaźnik nowych przypadków cukrzycy zmniejszyła się o 18% u pacjentów przyjmujących metforminę.

 • Rzeczywista stopa nowo rozpoznaną cukrzycą spadła z 11 przypadków na 100 osób rocznie do 5 lub 6 przypadków na 100 osób rocznie.

Są to imponujące wyniki. Nie tylko wskaźnik nowych przypadków cukrzycy znacznie obniżonych, ale redukcja ta utrzymywała się przez 10 lat. Jest wielce prawdopodobne, że ludzie, także mniej problemów zdrowotnych spowodowanych przez cukrzycę i żyją dłużej. Jednakże badanie to nie miało na celu ocenę tych inne wyniki.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Znać czynniki, które zwiększają ryzyko zachorowania na cukrzycę. W tym nowym badaniu, osoby badane były uważane za wysokiego ryzyka ze względu na:

 • Wysoki wskaźnik masy ciała (BMI)

 • Łagodnie wysoki poziom cukru we krwi na czczo

 • Nieprawidłowy test tolerancji glukozy (wysoki poziom cukru dwie godziny po wypiciu słodzonych napojów).

Inne czynniki zwiększające ryzyko obejmują:

 • Cukrzyca w wywiadzie rodzinnym

 • Mając na cukrzycę w czasie ciąży

 • Nadmiar tkanki tłuszczowej w talii

 • Brak ruchu

Niektóre z tych czynników ryzyka może być zmieniana. Jak zaznaczono w tym nowym badaniu, zmiana diety i utrata masy ciała były skromne związane z dużo niższych cenach cukrzycy. Ludzie w najnowszym badaniu byli zachęcani do stracenia 7% masy ciała. Zostały one zobowiązane do wykonywania, z umiarkowaną intensywnością, przez co najmniej 2 ½ godzin tygodniowo. Takie ćwiczenia mogą obejmować:

 • Szybki marsz (na przykład, 100 kroków na minutę lub tempo z 4 mil na godzinę)

 • Ogrodnictwo lub inne prace ogrodowe

 • Prace domowe

 • Taniec

To może pomóc, aby uzyskać krokomierz. Te gadżety tanie policzyć kroki podjąć. Monitorować postępy podczas energicznego spaceru, aby zobaczyć, ile kroków bierzesz co minutę.

To nowe badanie pokazuje również, że biorąc metforminę może zmniejszyć szanse będziesz rozwoju cukrzycy, jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka tej choroby. Inne leki na cukrzycę może również zmniejszyć ryzyko cukrzycy u osób z grupy wysokiego ryzyka. Leki te obejmują rozyglitazonu (Avandia) i pioglitazon (Actos). Ale mogą powodować więcej działań niepożądanych. Porozmawiaj z lekarzem na temat ryzyka i korzyści wynikających z tych leków.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Biorąc pod uwagę obecną epidemię otyłości, można spodziewać się nowych przypadków cukrzycy typu 2 dramatycznie wzrosnąć w najbliższej przyszłości. W rezultacie, znalezienie sposobów zapobiegania tej chorobie tylko bardziej istotne. Jesteś prawdopodobnie usłyszeć więcej o programach, mających na celu pomoc osobom z wysokim ryzykiem utrzymania przydatnych zmian w stylu życia. Przyszłe badania mogą również określić inne leki, które pomagają chronić przed chorobami.