Cambler

Cukrzyca: zakupy i przygotowanie posiłków

Mając cukrzycę, nie oznacza, masz w sklepie w specjalnym korytarzu lub szukać specjalnych żywności. Ale trzeba będzie dokonywać wyborów. Porównując elementy i czytania etykiet spożywczych, można znaleźć najzdrowszych pokarmów dla Ciebie i Twojej rodziny.

Porównywanie przedmiotów

Podczas zakupów, porównać przedmioty, aby znaleźć te najlepsze dla Twoich potrzeb. Zachować te fakty na uwadze:

 • "Bez dodatku cukru" nie oznacza, że ​​produkt jest bez cukru.

 • "Tłuszcz" oznacza mniej niż 1/2 grama (g) tłuszczu w jednej porcji. To niekoniecznie oznacza, że ​​produkt jest mało kalorii.

 • "Niskiej zawartości tłuszczu" oznacza 3 g tłuszczu lub mniej porcji. "Tłuszczu obniżonej" lub "mniej tłuszczu" oznacza 25% mniej tłuszczu niż regularnej wersji. Niektóre z tych tłuszczów może być nasycony lub tłuszczu trans. I kalorii na jednostkę do spożycia może być podobny do wersji podstawowej.

Drobne zmiany

Nie staraj się zmienić wszystkie swoje nawyki żywieniowe na raz. Oto kilka pomysłów, aby rozpocząć z:

 • Spróbuj bez tłuszczu lub o niskiej zawartości tłuszczu, mleko, ser i jogurt. Spróbuj także szczuplejsze kawałki mięsa. Pomoże to zmniejszyć tłuszczów nasyconych.

 • Spróbuj pełnoziarniste pieczywo, brązowy ryż i makaron razowy.

 • Załadować na świeżych lub mrożonych warzyw. Jeśli kupisz w puszkach, wybrać warzywa o niskiej zawartości sodu.

 • Unikaj żywności przetworzonej jak najwięcej. Oni wydają się być mało błonnika, a wysoko w trans tłuszczów i sodu.

 • Tofu, mleko sojowe spróbować lub substytutów mięsa. Mogą one pomóc wyciąć cholesterolu i nasyconych tłuszczów z diety.

Uczą się czytać etykiety żywności

Aby znaleźć zdrowej żywności, które pomagają kontrolować poziom cukru we krwi, nauczyć się czytać etykiety żywności. Poszukaj etykiety Nutrition Facts na pakowanej żywności. Powie to, jak dużo węglowodanów, cukru, tłuszczu i włókna w każdej porcji. Następnie można zdecydować, czy jedzenie pasuje do planu posiłków.

Korzystanie z etykiet żywności

Tak więc, skoro masz etykietę żywności, co z nim zrobić? Etykieta żywności pozwala na wiele sposobów. Użyj go, aby:

 • Porównaj elementy i zdecydować, co jest najlepsze dla Twoich potrzeb zdrowotnych.

 • Śledzić liczbę węglowodanów w swoich częściach.

 • Dowiedzieć się, jak wiele porcji żywności, możesz mieć i nadal pozostać w ilości węglowodanów w tym posiłku.

Planowanie posiłków

Dla dobrej kontroli poziomu cukru we krwi, co i kiedy zaplanować będziesz jadł. Zaczynamy od stworzenia plan posiłków, który obejmuje wszystkie grupy żywności. Następnie, czas posiłków, aby pomóc utrzymać stały poziom cukru we krwi. Konieczne może być dostosowanie planu szczególnych sytuacjach.

Jeść ze wszystkich grup żywności

Podstawą zdrowej diety jest różnorodność (jedzenia wiele różnych rodzajów żywności). Spójrz na chude mięso, świeże owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste i niskotłuszczowych lub beztłuszczowych produktów mlecznych. Jedzenia różnorodnych pokarmów dostarcza składników odżywczych organizm potrzebuje. Może też by Ci się nudzić w planie posiłków.

Zmniejszyć ciekłe cukry

Dodatkowych kalorii z napojów gazowanych, napojów sportowych i napojów owocowych sprawiają, że trudno utrzymać poziom cukru we krwi w przedziale. Wyciąć tyle ciekłe cukry z planu posiłków, jak możesz. Obejmuje większość soków owocowych, które są często bogate w naturalny cukier lub dodanej. Zamiast pić dużo wody i innych napojów bez cukru.

Jedz mniej tłuszczu

Jeśli chcesz stracić na wadze, spróbuj zmniejszyć ilość tłuszczu w diecie. To również może pomóc obniżyć poziom cholesterolu poziom utrzymać naczynia krwionośne zdrowsze. Cięcia tkanki stosując tylko małe ilości ciekłego oleju do gotowania. Czytaj etykiety żywności starannie unikać pokarmów niezdrowych tłuszczów trans z.

Pasek posiłków

Jeśli chodzi o kontrolę poziomu cukru we krwi, kiedy jesz jest równie ważne jak to, co jesz. Może trzeba jeść kilka małych posiłków rozłożonych równomiernie w ciągu dnia, aby zatrzymać się w zakresie docelowym. Więc nie jeść śniadania lub poczekać, aż pod koniec dnia, aby uzyskać większość kalorii. Może to spowodować, że poziom cukru we krwi rośnie zbyt wysoka lub spadnie zbyt nisko.

Gotowanie mądrze

Dążyć do posiłków, które obejmują potrawy ze wszystkich grup żywności.

 • Parowy, podpiec, piec lub grill mięso i warzywa, zamiast smażenia.

 • Zamiast sosów na bazie śmietany lub słodkich szkliw, żywności, warzyw, smak purée z cytryny lub soku z limonki, lub przyprawami ziołowymi.

 • Przed podaniem usunąć skórę z kurczaka i indyka.

 • Spójrz w kucharskie dla prostych, o niskiej zawartości tłuszczu, cukru niski receptur. Dokonując zwykłej recepty, wyciąć cukru o 1/2 i tłuszczu o 1/3.