Cambler

Chirurgia otyłości " cukrzyca " w badaniu leczy

Chirurgia otyłości mogą leczyć cukrzycę u większości pacjentów otyłych, badanie sugeruje. Badanie australijski objęto 55 pacjentów. Nieco ponad połowa miała operację żołądka zespołu. Zespół kładzie się wokół górnej żołądka do ograniczenia jedzenia. Było to pierwsze badanie losowo przypisać otyłych chorych na cukrzycę do zabiegu chirurgicznego lub standardowej terapii. Na 29 pacjentów chirurgii stracił dużo na wadze więcej niż inni. W 22 spośród nich, cukrzyca zniknęła. Stało się to tylko w 4 z 26, którzy nie mają operację. Associated Press pisze o nauce, 23 styczeń. Została ona opublikowana w czasopiśmie Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego.

Jaka jest reakcja lekarza?

Zawsze myślałem, cukrzycy jako choroby przez całe życie. Mam pacjentów, którzy byli w stanie zmniejszyć ich leków poprzez zmniejszenie masy ciała i zwracając szczególną uwagę na dietę. Ale nadal potrzebne lekarstwa. I wciąż mieli obserwować, co jedli, aby utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą. To znaczy, że jeszcze na cukrzycę.

Ale cukrzyca może przejść do "remisji". Mimo, że nie jest to coś widziałem z moich pacjentów, może się zdarzyć w niektórych przypadkach. Na przykład, cukrzyca typu 2 jest związane ze zbyt dużą wagę. Z dramatycznego odchudzania, osoba z cukrzycą typu 2 może być zasadniczo wyleczyć cukrzycy.

Cukrzyca typu 1 jest spowodowane utratą komórek wysepek trzustkowych, które tworzą insuliny. Osoby, które otrzymały przeszczep trzustki (lub przeszczep komórek wysp trzustkowych) może mieć również umorzenie ich cukrzycy. Dla większości ludzi z cukrzycą jest jednak choroba całe życie.

Nowe badanie daje nadzieję, że umorzenie będzie bardziej powszechne. Naukowcy z Australii włączono 60 pacjentów, którzy byli otyli i diabetyków. Połowa otrzymała standardowe leczenie lekarza do kontroli poziomu cukru we krwi. Zostały one również zachęcać, aby schudnąć poprzez zmianę diety i ćwiczenia więcej. Druga połowa miała operację (zwany opaska żołądka), aby zmniejszyć żołądek.

W okresie dwóch lat, wyniki były dramatyczne:

 • O 3 z 4 osób w grupie chirurgii miał remisję w ich cukrzycy. Tylko 15% z tych, którzy dostali standardowe leczenie miał remisję.

 • Badacze mierzyli hemoglobiny HbA1c we krwi. Odzwierciedla to kontrolę cukru we krwi na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy. Redukcja HbA1c był cztery razy większy w grupie zabiegu niż w grupie bez chirurgii.

 • Średnia utrata wagi dla ludzi, którzy mieli operację było około 21% masy ciała. Te, otrzymujące leczenie standardowe stracił mniej niż 2% swojego ciężaru ciała.

Remisji w cukrzycy bezpośrednio związane z procent utraty masy ciała. Było to prawdziwe, niezależnie od terapii.

Chociaż chirurgia otyłości mogą wydawać się drastyczne, cukrzyca może powodować poważne problemy zdrowotne. Oczu, nerwów i uszkodzenia nerek są najczęściej. I procedury stosowane w tym badaniu była stosunkowo niewielkie.

Nikt w badaniu odnotowano żadnych problemów z operacji. Nie może być nawet większe korzyści w czasie. Na przykład, załóżmy, że ludzie w nauce nie mają już dalszych problemów zdrowotnych spowodowanych przez cukrzycę. Mogą one być w stanie zmniejszyć lub uniknąć tych problemów z długotrwałego remisji cukrzycy. Jednak musimy badań długoterminowych, aby to udowodnić.

Popularność chirurgii otyłości wzrosła w ostatnich latach. Część z tego powodu jest to, że coraz więcej osób cierpi na otyłość. Ponadto operacja staje się bezpieczniejsze i bardziej skuteczne. Wciąż nie jest to łatwa decyzja, aby wybrać tę opcję. Jednak osoby z problemami zdrowia związanych z wagą (takich jak cukrzyca typu 2), mogą być idealnymi kandydatami do zabiegu, zwłaszcza jeśli inne wysiłki na rzecz odchudzania zawiodły.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Co możesz zrobić, aby uniknąć otyłości. Przez całe życie zobowiązanie do zdrowego stylu życia jest kluczem. Następujące środki mogą łatwiej utrzymać zdrową wagę:

 • Regularnie ćwiczyć. Staram się być aktywny w umiarkowanej intensywności przez 30 do 60 minut przez większość dni w tygodniu.

 • Zwróć uwagę na to, co jesz. Nie ma jednej diety będzie pracować dla każdej osoby. Ale zdrowe diety zawierają bilans zdrowych tłuszczów, białek i węglowodanów. Zdrowe tłuszcze zawierają wielonienasycone tłuszcze pochodzące z warzyw i orzechów. Unikaj tłuszczów trans. Ograniczenie tłuszczów nasyconych. Zwróć uwagę na wielkość porcji i kalorii. Sprawdź najnowsze amerykańskiego Departamentu Rolnictwa piramidy żywności dla więcej szczegółów.

 • Sprawdź swój wskaźnik masy ciała (BMI). Dla większości ludzi, BMI pomiędzy 18,5 i 24,9 jest idealny.

Niektórzy ludzie mają poziom cukru we krwi, które jest powyżej normy, ale nie na poziomie z cukrzycą. Jest to tak zwany "stan przedcukrzycowy". Wiele osób z tą chorobą rozwijać cukrzycy. Ale ćwiczenia, utrata masy ciała, a czasami lek może pomóc zapobiegać lub opóźniać cukrzycę.

Oto niektóre ważne kroki podjąć, jeśli masz już cukrzycy:

 • Regularnie monitorować poziom cukru we krwi. Zaleceń lekarza na temat tego jak często się to sprawdzić i jak reagować na wyniki.

 • Pracy z dietetykiem w celu zaplanowania posiłków. Może to pomóc utrzymać poziom cukru we krwi w dobrym zasięgu.

 • Get ciśnienie krwi i poziom cholesterolu sprawdzane. Jeśli poziom jest wysoki, dieta i ćwiczenia mogą pomóc. Jednak, być może trzeba też lek. Regularne badania krwi i moczu, aby sprawdzić stan zdrowia nerek.

 • Codziennie oglądać stopy. Zobacz podiatrist (pieszo) specjalistycznej regularnie pomaga utrzymać stopy zdrowe.

 • Regularne wizyty u okulisty. Bądź pewien, że ona wie, że ma cukrzycę.

 • Stomatologa regularnie, jak również. Problemy stomatologiczne są powszechne wśród osób z cukrzycą.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Niestety, otyłość stopa szybko rośnie. Oznacza to, że usłyszysz więcej o rosnących stóp cukrzycy i problemów zdrowotnych to powoduje. Szukać większych i dłuższych badaniach chirurgii otyłości dla osób z cukrzycą. Jeśli wyniki tego nowego badania potwierdzą się, operacja może być jak kiedyś wspólne leczenie cukrzycy jak insulina.