Cambler

Wyższy poziom cukru we krwi, co gorsza pamięć

Niewielkie zwiększenie stężenia cukru we krwi może wpływać na pamięć, nauka mówi. Kiedy stężenie cukru we krwi wzrasta, przepływ krwi do części mózgu maleje. Ta część, zwana w zakręcie zębatym, jest ważne dla pamięci. Badacze zobaczyli tę tendencję u osób starszych, a następnie zrobił badań laboratoryjnych w celu potwierdzenia. Ludzie z niekontrolowaną cukrzycą mają wysoki poziom cukru we krwi. I lekarze już wiedzą, że osoby z cukrzycą są bardziej narażeni na demencję i innych problemów myślenia i pamięci. Badanie zostało opublikowane w grudniowym numerze Annals of Neurology. New York Times na badania 1 stycznia.

Jaka jest reakcja lekarza?

Wiek związane spadek pamięć nie może być nieunikniona.

Naukowcy z Columbia University Medical Center wykazały, że kluczowym obszarem pamięci w mózgu, zwane w zakręcie zębatym, jest bardzo wrażliwe na zmiany poziomu cukru we krwi. Zakręcie zębatym, znajduje się w mózgu zwanej hipokampa.

Przy użyciu specjalnych technik MRI, naukowcy stwierdzili, że niewielki wzrost poziomu cukru we krwi były związane ze zmniejszeniem przepływu krwi do zakrętu zębatego. Zmniejszony przepływ krwi oznacza, że ​​te komórki nerwowe w tej części mózgu przy użyciu mniej niż oczekiwane ilości tlenu cukru i innych składników odżywczych. Oznacza to, że komórki te są mniej aktywne.

Naukowcy najpierw obserwuje te zmiany w mózgach osób starszych. Następnie wziął badania do laboratorium. Stosując ten sam typ technologii MRI naukowcy Obliczony przepływ krwi do hipokampa u małp, myszy, ponieważ manipulowanie poziom cukru we krwi. Małe skoki cukru we krwi zmniejszył się przepływ krwi.

To ma sens, że stężenie cukru we krwi i mózgu są ze sobą powiązane. Mózg wykorzystuje tylko cukier jako źródło energii. W przeciwieństwie do innych narządów, nie można spalić tłuszcz lub inne formy energii. Ponadto, osoby z cukrzycą znane są bardziej narażone na demencję.

Jak się starzeć, nawet jeśli nigdy nie rozwija się cukrzyca, nasza zdolność do regulowania poziomu cukru we krwi stopniowo staje się mniej wydajny. Często zaczyna się w naszych 30-tych i 40-tych. Naukowcy postulują, że małe skoki poziomu cukru we krwi, co zazwyczaj jest uważane za normalne, może być ważnym czynnikiem przyczyniającym się do związanego z wiekiem spadku pamięci.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Te wyniki badań sugerują, że nie może zaakceptować poglądu, że nasze wspomnienia będą naturalnie gorzej z wiekiem. Możemy być w stanie przynajmniej spowolnić ten proces.

Aktywność fizyczna i regularne ćwiczenia mogą być odpowiedź. Wiele badań osób starszych wykazały silny związek między ćwiczeniami, utraty pamięci i demencję. Ludzie, którzy utrzymują wyższy poziom aktywności fizycznej wyraźnie mniej utratę pamięci i mniejsze ryzyko demencji. Ale dlaczego jest to prawdą nie było jasne.

Mamy teraz bardzo rozsądnego wyjaśnienia. Ćwiczenia i wyższy poziom fizycznej pomocy siłowni utrzymać lepszą kontrolę cukru we krwi, z mniejszą ilością mini-kolców. I na podstawie tego ostatniego badania, mniej mini skoki cukru we krwi może oznaczać lepszą ochronę pamięci w czasie.

Rodzaje aktywności fizycznej i ćwiczeń do wyboru są mniej ważne niż ich po prostu robi. Więc wybrać te zajęcia i ćwiczenia, które można znaleźć najbardziej udany (lub nienawidzą najmniej). Najlepiej jest jakaś kombinacja ćwiczeń aerobowych i treningu siłowego.

Najlepiej, należy dążyć do godziny umiarkowanej intensywności ćwiczenia aerobowe większość dni w tygodniu. Umiarkowana intensywność ćwiczeń oznacza utrzymywanie tętno na 60 do 75 procent tętna maksymalnego. (Tętno maksymalne oblicza się odejmując swój wiek od 220.. Dla 50-letni, 220 minus 50 równa się 170. Umiarkowane ćwiczenia intensywność do 50 roku życia osoby jest tętno między 102 i 128).

Trening siłowy dwa do trzech razy w tygodniu jest zwykle wystarczające. Sesje te mogą być krótsze - 20 do 30 minut.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Te bardzo ekscytujące wyniki badań będą potrzebne dalsze badania. Jest to jednak dość dowodów, aby uzyskać bardzo zaniepokojony narastającym tempie cukrzycy typu 2, szczególnie u młodych ludzi, jako przyczynę zmniejszonej funkcji mózgu.