Cambler

Wysoka zawartość białka we krwi może sygnalizować ryzyko cukrzycy

Wysoki poziom białka we krwi może wskazywać na większe ryzyko cukrzycy typu 2, badanie sugeruje. Badaniem objęto około 400 osób w wieku 70 lat. Żaden nie miał cukrzycy. W ciągu 6 lat 135 chorowało na cukrzycę. Niektórzy mieli wysoki poziom białka zwanego fetuiny-. Ich stopa cukrzyca była dwukrotnie wyższa niż dla osób z najniższym poziomem białka. Naukowcy stwierdzili, fetuiny-może pomóc w identyfikacji osób z wysokim ryzykiem cukrzycy. Mogli podjąć szczególny wysiłek, aby schudnąć i ćwiczeń. HealthDay News podała na badania 8 lipca. Została ona opublikowana w czasopiśmie Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego.

Jaka jest reakcja lekarza?

Cukrzyca jest ważne choroby. Może to spowodować dalsze problemy zdrowotne, które prowadzą do bólu, cierpienia i przedwczesną śmierć. Jest również coraz bardziej powszechne, zwłaszcza cukrzycy typu 2, co stanowi około 90% przypadków. Typu 2 zwykle rozwija się u osób dorosłych z nadwagą. Jak otyłość znacznie wzrosła w Europie, coraz więcej osób, u których rozpoznano cukrzycę typu 2. Teraz to jest znaleźć się w nastolatków, a nawet młodsze dzieci.

To ma sens, naukowcom zbadać nowe sposoby przewidywania, którzy będą rozwijać cukrzycy. Wiedząc, kto jest w grupie podwyższonego ryzyka daje lekarzom szansę przetestować i traktować je wcześniej. Może to nawet pozwolić na zapobieganie choroby przed jego rozwoju.

Najlepsze predyktory mamy teraz są dobrze ustalone czynniki ryzyka cukrzycy. Są to:

 • Historia rodziny

 • Nadwaga

 • Zaawansowany wiek

 • W przeszłości cukrzycy w czasie ciąży (cukrzyca ciężarnych)

 • Historia "," pre-cukrzycy lub nietolerancji glukozy - Oznacza to, że miałeś powyżej normalnego poziomu cukru we krwi, ale nie na tyle wysoki, aby kwalifikować się jako cukrzycę.

 • Stosowaniu niektórych leków (zwłaszcza kortykosteroidy)

Ale przewidywania, którzy będą rozwijać cukrzycy jest daleki od doskonałości. Osoby chore na cukrzycę mogą mieć niektóre z tych czynników ryzyka, lub żaden. Wiele osób z czynnikami ryzyka cukrzycy nie rozwijać.

Dlatego wyniki nowego badania mogą być dość istotne. Został on opublikowany 09 lipca w czasopiśmie Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego. Naukowcy California znaleźć związek między poziomem białka (tzw. fetuiny-) a ryzykiem cukrzycy typu 2 u osób starszych.

Badanie po ponad 400 osób w wieku 70 lat. Żaden nie miał cukrzycy na początku badania. Przez okres 6 lat, 135 opracowane choroby. Tych z najwyższych poziomów fetuiny-A miał podwójną stawkę nowych cukrzycy, jak te z najniższych poziomów.

Poziomy fetuiny-A nie wydaje się być powiązane z innymi, takimi jak prognostyków otyłości. Białko było dobre predykcyjnym ryzyka sama.

Nigdy wcześniej nie słyszałem o fetuiny-A przed przeczytaniem o tym badaniu. Jednakże, jeśli inne badania potwierdzają te wyniki, testy fetuiny-A może stać się tak powszechne, jak cholesterol testów. Jeśli fetuiny-jest wysoki, lekarz może powiedzieć, w jaki sposób można zmniejszyć ryzyko cukrzycy oraz przed rozwija.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Użyj tego, co wiemy na temat cukrzycy, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby i problemy zdrowotne, to powoduje. Możesz dokonać tych zmian:

 • Sprawdź swój wskaźnik masy ciała (BMI), aby określić idealną masę ciała. Zrobić wszystko, aby utrzymać wagę w idealnym zakresie.

 • Zmienić swoją dietę. Zwróć uwagę na wielkość porcji i całkowitego spożycia kalorii.

 • Ruszaj się. Regularne ćwiczenia (wraz ze zdrową dietą) mogą łatwiej utrzymać wagę w idealnym zakresie. Niektórzy ludzie mają nieco wysoki poziom cukru we krwi (często zwany "stan przedcukrzycowy"). Dla nich, dieta i ćwiczenia mogą opóźnić wystąpienie cukrzycy.

 • Brać leki. Dla ludzi ze stanem przedcukrzycowym, metforminę (Glucophage) wykazuje zmniejszenie rozwoju cukrzycy.

 • Dbaj o cukrzycy. Jeśli już zdiagnozowano cukrzycę, może być w stanie zapobiec lub opóźnić inne problemy zdrowotne:

  • Utrzymać poziom cukru we krwi pod dobrą kontrolą. Być może trzeba będzie wyciąć kalorii i unikanie słodyczy. Pamiętaj, aby uzyskać regularne ćwiczenia. Również mogą potrzebować leku.

  • Stracić zbędne kilogramy. U niektórych pacjentów przyjmujących leki stosowane w cukrzycy (w tym insuliny), są w stanie zatrzymać ich po utracie wagi.

  • Zmniejszyć ryzyko choroby niedokrwiennej serca i. Nie palę. Przynieś swój poziom cholesterolu i ciśnienie krwi pod kontrolą, z leków w razie potrzeby. Są to jedne z najważniejszych kroków, jakie należy podjąć.

  • Weź aspirynę każdego dnia (chyba, że ​​lekarz mówi inaczej).

  • Brać leki (inhibitory ACE lub antagonistów receptora angiotensyny), aby chronić nerki. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub dowód z cukrzycą uszkodzenie nerek.

  • Zobaczyć się z lekarzem okulistą, podiatrist i dentysty regularnie.

  • Zaszczepić się przeciw grypie (grypa) i pneumokokom zapalenie płuc.

Jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy pomiar fetuiny-A powinien być częścią oceny ryzyka cukrzycy. I ten test nie jest jeszcze powszechnie dostępna. Jednak, jeśli masz w rodzinie cukrzycy lub innych czynników ryzyka choroby, pilnować tej historii w przyszłości.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Badanie to może umieścić fetuiny-A na mapie jako ważny prognostyk cukrzycy. Ale również budzi istotne wątpliwości, w tym:

 • Czy związek między poziomami fetuiny-A i istnieje ryzyko cukrzycy u osób poniżej 70 roku życia?

 • Co jest funkcją fetuiny-A? Dlatego wysokie poziomy są związane z ryzykiem cukrzycy?

 • Jak należy lekarze i pacjenci odpowiadają na wysokim poziomie fetuiny-A? Czy dieta, ćwiczenia i inne zabiegi obniżyć fetuiny-A i zmniejszyć ryzyko choroby?

 • Dla ludzi, którzy już mają cukrzycę, czy zabieg zmniejszenia fetuiny-A? Będzie to zmniejszyć ryzyko komplikacji cukrzycowych?

Będziemy potrzebowali więcej badań, aby odpowiedzieć na te pytania, zanim pomiar fetuiny-A staje się rutynową częścią opieki medycznej.