Cambler

Pierwsze wsparcie, gdy masz cukrzycę

Zadanie kontrolowania poziomu cukru we krwi jest głównie do Ciebie. Ale Twój zespół opieki zdrowotnej ma cukrzycę, aby pomóc. Eksperci będą uczyć, jak zarządzać cukrzycy i ryzyko zdrowotne to przynosi. Z praktyką, kontroli stężenia cukru we krwi staje się nawykiem.

Praca w zespole opieki zdrowotnej

Twoja cukrzyca zespół będzie ściśle współpracować z Państwem w celu stworzenia planu zarządzania. Celem jest, aby utrzymać poziom cukru we krwi kontrolowane w celu opóźnienia lub zapobiegania innych problemów zdrowotnych. Twój zespół może obejmować:

  • Dostawca podstawowej opieki, który może być regularnego lekarza. To może być pierwszą osobą, która opowie o cukrzycy.

  • Endokrynolog, lekarz specjalizujący się w leczeniu osób z cukrzycą.

  • Zarejestrowany dietetyka, który nauczy Cię, jak jedzenie i zdrowe odżywianie może pomóc w kontroli poziomu cukru we krwi.

  • Pedagog cukrzycy, która może być pielęgniarka, dietetyk, lub farmaceuta, nauczy Cię wszystkiego o leczeniu cukrzycy.

  • Psycholog zdrowia lub pracownika socjalnego, który może pomóc w radzeniu sobie z uczuciami i podkreśla, że cukrzyca może doprowadzić.

Kto jeszcze może pomóc?

Codzienne leczenie cukrzycy może być dużo, aby obsłużyć. To może mieć wpływ na procedurę, w domu iw pracy. Nie bój się do niech twoja rodzina, przyjaciele, praca i nadzorująca wiedzieć o chorobie. Osoby te mogą obsługiwać swoje potrzeby trzymać się harmonogramu, który spełnia swój plan leczenia.

Dotrzeć do rodziny i przyjaciół

Rodzina i przyjaciele mogą wspierać swoje wysiłki, aby zadbać o siebie. Więc nie czuję się źle z prośbą o pomoc, gdy jej potrzebujesz. Jeżeli masz pytania lub nie biorą swoją diagnozę poważnie, poproś, aby dowiedzieć się, wraz z tobą. Na początku może to być trudne do zrozumienia pewne zmiany robicie. Powiedz im, że Twoje zdrowie jest priorytetem. Ich wsparcie może pomóc koncentrować i pewny siebie, jak nauczyć się kontrolować swój poziom cukru we krwi.