Cambler

Urodzeń - wada potrójne dla mam z cukrzycą

Wady wrodzone są o wiele bardziej prawdopodobne, jeśli matka jest cukrzykiem, twierdzą naukowcy. Nowe badania stosowane zapisy urodzeń przez 10 państw. Naukowcy przyjrzeli się 13.000 urodzeń udziałem wadę wrodzoną. Zostały one w porównaniu z 5000 zdrowych urodzeń. Wady wrodzone były trzy do czterech razy częściej, jeśli matka miała cukrzycę przed ciążą. Uczestniczyło prawie 40 rodzajów wad wrodzonych. Wstępne badania nie związane to wiele rodzajów do cukrzycy. Associated Press pisze o badaniu 30 lipca. To było w European Journal of Obstetrics and Gynecology.

Jaka jest reakcja lekarza?

Kobiety z cukrzycą, które popadły w ciąży mają większe dzieci i większe ryzyko problemów z porodem. Tak jak kobiety, które rozwija się cukrzyca w czasie ciąży (tzw. cukrzyca ciężarnych).

Z bardzo ścisła kontrola poziomu cukru we krwi, kobieta może pomóc zmniejszyć ryzyko niektórych z tych trudności. Są to problemy dla niej i dziecka podczas ciąży i w czasie porodu.

Badania pokazują, że zwierząt narażenie na wysoki poziom cukru we krwi w macicy może spowodować uszkodzenie rozwijających się narządów płodu jest. Ale problemy dla kobiet w ciąży i ich dzieci nie są tylko o poziom cukru we krwi. Nawet jeśli kontrola cukru we krwi jest bardzo dobre, kobiety, które mają cukrzycę przed zapłodnieniem są na zwiększone ryzyko urodzenia dziecka z jednego lub większej liczby wad wrodzonych.

Badanie to nie wykazało, że jeden lub dwa konkretne wady wrodzone są związane z cukrzycą u matki. Zamiast tego, naukowcy odkryli, że może wystąpić wiele różnych rodzajów wad wrodzonych.

Tak więc, jest prawdopodobne, że wystąpi szkód na tkankach płodu bardzo wcześnie. To może być w pierwszych tygodniach ciąży.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Chociaż nie można zapobiec cukrzycy typu 1, można znacznie zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2. I cukrzyca typu 2 jest znacznie bardziej powszechne. Jest to coraz bardziej powszechne wraz ze wzrostem nadwagą i otyłością stóp.

Oto, co możesz zrobić, aby pomóc zmniejszyć ryzyko cukrzycy. Dotyczy to kobiet, mężczyzn i wszyscy, nie tylko dla kobiet, które planują na przyszłość ciąży.

Po pierwsze, dowiedzieć się o historii swojej rodziny lekarskiej. Czy jeden z rodziców lub brata lub siostry mają cukrzycę typu 2? Jeśli tak, ryzyko jest już dwa razy więcej niż z kimś, kto nie ma takiej historii rodziny. Jeśli dwóch lub więcej członków najbliższej rodziny choruje na cukrzycę, to ryzyko zachorowania jest niezwykle wysoki.

Nawet jeśli ryzyko jest wysokie, można zrobić wiele, aby zapobiec cukrzycy od zawsze wpływa ciebie. Najlepiej, należy dążyć do:

  • Utrzymanie prawidłowej masy ciała do swojego wzrostu. Oznacza to utrzymywanie BMI poniżej 25.

  • Wykonywaniu przez 45 do 60 minut dziennie. Oprócz poświęconego czasu ćwiczeń, aktywność fizyczna w ciągu dnia.

Wywiad rodzinny nie jest jedynym czynnikiem, który zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2. Nadmiar tkanki tłuszczowej, szczególnie w okolicy brzucha i brak ruchu również można umieścić w grupie podwyższonego ryzyka dla cukrzycy typu 2.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

To zajmie wiele lat, aby uporządkować dokładny związek między cukrzycą u matki i wielu potencjalnych rodzajów wad wrodzonych. Ale nie trzeba znać tych szczegółów, aby podjąć działania teraz. Dla kobiet planujących ciążę, w tym nauka dodaje jeszcze jeden bardzo dobry powód do korzystania z więcej kalorii i utrzymać w ryzach.