Cambler

Cukrzyca typu 2 może spowolnić myślenie wcześnie

Kilka zespołów naukowców zostały opublikowane dokumenty sprawozdawcze, że typ 2 cukrzyca przyspiesza spadek zdolności poznawczych, jak wiek ludzi, i podwaja ryzyko ostatecznie rozwój demencji. Teraz naukowcy z University of Alberta w Kanadzie stwierdzili, że uszkodzenia funkcjonowania psychicznego najwyraźniej występuje na początku procesu chorobowego w cukrzycy typu 2.

Naukowcy zebrali dane przez Victoria Longitudinal Study, trwającej analizy zmian zdrowotnych, które występują wraz z wiekiem. Analiza ta opierała 41 osób dorosłych z cukrzycą typu 2 i 424 osób zdrowych, żyjących w społeczeństwie. Prawie 98% pacjentów z cukrzycą typu 2 stwierdzono, że były łagodne lub umiarkowane i powiedział, że kontrolowany poziom cukru we krwi za pomocą diety, ćwiczeń, leków doustnie, lub jakiejś kombinacji. O 7% zostało przyjmowania insuliny.

Poprzednie raporty o wpływie poznawczego cukrzycę typu 2 generalnie zbadane ogólną zdolność myślenia lub jeden lub dwa konkretne domeny. W tym badaniu naukowcy przeanalizowali wyniki uczestników badania "na baterii testów do oceny ogólnej zdolności myślenia, jak również specyficzne aspekty pamięci, rozumowania, umiejętności werbalne i szybkość przetwarzania psychicznego.

Naukowcy odkryli, że dwa szczególne rodzaje myślenia zostały naruszone w grupie z typem 2 cukrzycy - miara myślenia i rozumowania znany jako funkcję wykonawczą i szybkości przetwarzania psychicznego. Pamięci, werbalne płynność, czas reakcji, a nie prędkość percepcyjne wpływ.

Nieoczekiwane stwierdzenie, że funkcje poznawcze nie pogorszy jako osób chorych na cukrzycę w wieku. Gdy badacze podzielić uczestników na dwie grupy, "młody-stary", zdefiniowane jako te w wieku od 53 do 70, a "stare-stare," te w wieku od 71 do 90, znaleźli żadnych różnic między dwoma grupami. Wnioskują więc, że zaburzenia w zdolności myślenia, że ​​wykryto u osób z cukrzycą typu 2 nie były związane z wiekiem.

Braki stwierdzone w ramach badania były istotne statystycznie, ale nie istotne klinicznie - co oznacza, że ​​nie wpływa na jakość uczestników życia. I ogólnie zdolność myślenia pozostał wysoki w uczestników z cukrzycą typu 2. Mimo to, naukowcy zauważają, że prędkość psychiczne i funkcjonowanie wykonawczy są kluczowe dla ogólnej zdolności myślenia, i sugerują, że badanie dostarcza jeden powód do zarządzania cukrzycy typu 2, jak również możliwe.