Cambler

Ostrzegawczych etykiet na leki na cukrzycę

Problemem teraz jest to, czy ta konkretna klasa leków powoduje inne schorzenia układu krążenia.

W maju 2007 roku, FDA powiedział twórców dwóch leków na cukrzycę, aby dodać ostrzeżenia "czarna skrzynka" do ich etykiet ze względu na ryzyko wystąpienia niewydolności serca. Oba leki - Avandia (rozyglitazonu), sprzedawane przez GlaxoSmithKline i Actos (pioglitazon), przez Takeda Pharmaceuticals - są tiazolidynodiony. Ta klasa leków, obniża poziom glukozy we krwi poprzez zwiększenie wrażliwości na insulinę w komórkach mięśni i wątroby. Insulina jest hormonem, który porusza cukru z krwi do komórek. FDA ogłosiła wezwanie do zmian w zakresie etykietowania w trakcie rozprawy w dniu Kongresu raportów łączących Avandia do zawałów serca i zgonów sercowo-naczyniowych.

Avandia na pierwszych stronach gazet w dniu 21 maja 2007 r., z przyspieszonym wydaniu nauki w New England Journal of Medicine (NEJM), co wskazuje, że lek zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca o 43% i zgonu z powodu chorób sercowo-naczyniowych (CVD) przez 64%. Autorzy badania, z Cleveland Clinic, analizowano 42 kontrolowanych badań klinicznych porównujących Avandia z placebo lub inny lek w cukrzycy łącznie 28.000 osób. Chętnych Avandia miał 82 zawałów serca i 39 CVD śmierć, podczas gdy w grupach kontrolnych miał 72 zawałów serca i 22 zgonów sercowo-naczyniowych. Mimo, że liczba tych zdarzeń była mała, perspektywa cukrzycy narkotyków powoduje problemy z sercem jest niepokojące. Osoby chore na cukrzycę są już wysokie ryzyko chorób serca.

Wkrótce po raporcie NEJM, GlaxoSmithKline wydała tymczasowe wyniki 10-letniego procesu rozpoczętego w 2000 roku. Chociaż nie rozstrzygające, wyniki były dalekie od pocieszające. Z jednej strony, naukowcy nie znaleźli dowodów, że Avandia powoduje więcej hospitalizacji lub zgonów z powodu chorób sercowo-naczyniowych niż dwóch starszych leków na cukrzycę, metforminą i pochodną sulfonylomocznika. Ale w grupie Avandia było dwukrotnie wielu przypadkach niewydolności serca.

FDA powiedział, że zwoła panel bezpieczeństwa recenzję zagrożeń związanych z sercem z Avandia i Actos i nakazał etykietowania czarnej skrzynki dla leków, z których oba były związane z niewydolnością serca w innych badaniach. Ich etykiety zostały wzmocnione raz, w 2002 roku, w celu ostrzeżenia lekarzy i pacjentów z ryzykiem zatrzymania płynów może prowadzić do lub pogłębiającym zastoinowej niewydolności serca.

Co to znaczy

Układu krążenia bezpieczeństwo Avandia i innych leków na cukrzycę jest ważne, ponieważ choroby serca jest najczęstszą przyczyną zgonów wśród osób z cukrzycą. FDA Avandia w 1999 roku na podstawie badań klinicznych wykazujących, że lek zmniejsza się poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2 cukrzycy. Obniżenie stężenia cukru we krwi może pomóc zmniejszyć ryzyko CVD, ale żadna z prób trwał na tyle długo, aby zobaczyć, czy to może być korzyść z Avandia. Wyniki badań jasno wynika, że ​​Avandia jest zdecydowanie dobre dla serca, ale czy to jest gorsze niż innych leków na cukrzycę w zakresie powodują ataki serca i zgonów sercowo-naczyniowych jest jeszcze w powietrzu.

Leki na cukrzycę typu 2

Klasa narkotyków

Komentarz

Biguanidami

Metformina (Glucophage) Jedynym lekiem obecnie w tej klasy są dostępne, zwiększa wrażliwość na insulinę. Zmniejsza czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

Insulina

Pomaga glukozę z krwi do komórek, w których jest przechowywany jako glikogenu. Podjęte przez wstrzyknięcie.

Sulfonylomocznika

Zwiększyć produkcję insuliny i uwalnianie. Leki w tej klasie obejmują glimepiryd (Amaryl), glipizyd (GLUCOTROL), gliburyd (DIABETA, Glynase, MICRONASE), i tolbutamid (Orinase).

Meglitynidy

Krótko działające leki hipoglikemizujące; podobna, ale droższe niż sulfonylomocznika. Mogą być bezpieczniejsze w starszych pacjentów oraz u pacjentów z niewydolnością nerek. Leki w tej klasie obejmują nateglinid (Starlix) i repaglinidu (Prandin).

Inhibitory alfa-glukozydazy

Opóźnia wchłanianie glukozy przez blokowanie enzymy, które rozkładają się w jelitach. Efekty uboczne to wzdęcia i biegunkę. Leki w tej klasie obejmują akarbozę (precose) i miglitol (Glyset).

Tiazolidynodiony

Zwiększają wrażliwość na insulinę. Jeśli stosowane same, albo w połączeniu z metforminą. Związane z większym przyrostem masy ciała niż metforminy. Związane z większym ryzykiem dla niewydolności serca, a u kobiet, złamań. Być może wiąże się z innymi problemami z sercem. Leki w tej klasie obejmują pioglitazon (Actos) i rozyglitazonu (Avandia).

Inkretynowy mimetyczne

Obniżenie poziomu cukru we krwi poprzez zwiększanie wydzielania insuliny w odpowiedzi na posiłek. Traktowane jako zastrzyk z posiłkami. Stosowany jako lek drugiego rzutu, po metforminą i pochodnymi sulfonylomocznika nie udało się kontrolować poziom cukru we krwi. Obecnie jedynym lekiem z tej klasy jest Eksenatyd (Byetta).

Amylinę syntetyczny

Współpracuje z insuliny i glukagonu, aby utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi. Pramlintyd (Symlin), jedynym lekiem z tej grupy, jest traktowana jako iniekcję wraz z posiłkami. Używane, gdy insulina nie obniżać poziom cukru we krwi.

Co zrobić

Ekspertów w dziedzinie zdrowia i grupy zawodowe, takie jak Europejskie Stowarzyszenie Serca, College of Cardiology oraz Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego, polecam, że ludzie biorący Avandia skonsultować się klinicystów o ich indywidualnej sytuacji. Ryzyka, korzyści i skutki uboczne każdego leku może różnić się od osoby do osoby. Oczywiście, nie należy przerywać stosowania leku Avandia (lub Actos) dopóki masz alternatywę w miejscu. Kobiety powinny mieć świadomość, że dane kliniczne wskazują na zwiększone ryzyko złamań zarówno z Avandia i Actos. Większość złamań były z ramienia, dłoni i stóp - nie biodra lub kręgosłupa, strony najczęściej związane z osteoporozą utraty kości.

Historia Avandia jest przypomnienie, że najnowsze leki nie zawsze są najlepsze. Nawet jeśli lek jest testowane pod względem bezpieczeństwa i skuteczności, przed zatwierdzeniem, niektóre efekty uboczne wychodzą na jaw dopiero po jej w powszechnym użyciu. Starsze leki, takie jak metformina, mają dłuższy poziom bezpieczeństwa i może nawet mniejsze ryzyko choroby sercowo-naczyniowej.

Jeśli masz cukrzycę typu 2, masz wiele opcji do kontrolowania stężenia cukru we krwi (patrz wykres powyżej). Liczba leków na cukrzycę wzrosła ponad trzykrotnie od 1990. Lekarze mają nie tylko szerszy zakres leków do wyboru, mogą również oferować wiele kombinacji.