Cambler

Aktualizacja czasopismo medyczne: February 2008

Cukru we krwi: jak niski jest zbyt niska dla dorosłych z cukrzycą typu 2?

Krajowy serce, płuco, and Blood Institute ogłosił w komunikacie prasowym w dniu 6 lutego, że zatrzymał jedną część bardzo dużego badania cukrzycy 18 miesięcy wcześniej. Dorośli z typu 2 cukrzyca leczona niższej glukozy (cukru) we krwi poniżej aktualnych zaleceń. Ten nieoczekiwanie zwiększyły ryzyko zgonu w porównaniu z osobami, które otrzymały mniej intensywnego leczenia standardowego. Wcześniejsze badania sugerują, że zmniejszenie stężenia cukru we krwi do poziomu występującego u osób dorosłych nie cierpiących na cukrzycę może zmniejszyć szybkość pewnych problemów sercowo-naczyniowych, takich jak zawał serca, u osób z cukrzycą. Ale nie było żadnych badań na tyle duże, aby wykryć wpływ na przetrwanie aż do teraz.

Badanie to, zwane badania ACCORD, udział 10.251 osób dorosłych w średnim wieku i starszych z cukrzycą, którzy również mieli miażdżycy lub czynnikami ryzyka miażdżycy. Średnie cukru we krwi były monitorowane za pomocą badania krwi hemoglobiny HbA1c, wspólnej próbie monitorowania cukrzycy. Uczestnicy zostali losowo przydzieleni do grupy otrzymującej intensywne krwi leczenie zmniejszające stężenie glukozy z Jakim HbA1c poniżej 6%, lub standardowe traktowanie cel HbA1c z 7% do 7,9%. Ten ostatni cel jest celem nieco liberalny niż informuje Europejskie Towarzystwo Cukrzycy - A1C mniejszy niż lub równy 7%. Pierwsza bramka cel wymaga niemal normalne cukru we krwi dla diabetyków.

Odnotowano 257 zgonów w grupie intensywnej terapii średnio po czterech latach leczenia (w zakresie od około 2 lat, około 7 lat). Grupie otrzymującej standardowe leczenie miał 203 zgonów. Oznacza to, że ryzyko śmierci był o około 20% wyższa dla osób z celem docelowego cukru we krwi do poziomu poniżej 6%. Wiele zgonów wydawała się być śmiertelnych ataków serca i udarów mózgu. Ryzyko zawału serca lub udaru mózgu nie wydają się być większe, gdy nie-śmiertelne i ciężkie wydarzenia były rozpatrywane łącznie. Jednak ryzyko śmiertelnego przypadku nie wydaje się być większa.

Leki stosowane w cukrzycy badania obejmują metforminę, rozyglitazonu (Avandia), zastrzyki z insuliny, pochodne sulfonylomocznika (np. glipizyd) exanatide (Byetta) i akarbozę (precose). Ponieważ nie było niedawne obawy, że rozyglitazonu może zwiększać ryzyko zawału serca, naukowcy przyjrzeli uważnie sprawdzić, czy dodatkowe zgony można tłumaczyć częstszym stosowaniem tego leku. Znaleźli żadnego oczywistego związku między dodatkowych zgonów i rozyglitazonu - lub jakiegokolwiek innego leku.

Ludzie w tym badaniu są nadal monitorowane. Wszyscy będą teraz otrzymywać mniej intensywnego leczenia standardowego. W ciągu najbliższych dwóch lat, naukowcy mają nadzieję, że mają dane pokazujące, jak różne strategie leczenia i poziom cholesterolu we krwi, ciśnienia cele wpływają na uczestników. (Badacze również śledzenie tych danych w badaniu i będzie analizować każdy problem zdrowia oddzielnie.

Dobra kontrola cukru we krwi obniża ryzyko uszkodzenia oczu, nerek i nerwów. To może zmniejszyć ryzyko dla zawału serca i udaru mózgu. Badanie to zadał pytanie "Jak nisko można przejść?" Odpowiedź wydaje się być "nie tak niska, że ​​HbA1c jest w pobliżu normalne", jeśli masz cukrzycę typu 2 i mają szczególnie wysokie ryzyko choroby serca. Na podstawie wcześniejszych danych z badań, poziomy w pobliżu normalnego HbA1c jest nadal najlepszym celem dla ludzi, którzy mają cukrzycę typu 1, jak długo hipoglikemię (niski poziom cukru we krwi) czary nie robią, że celem trudnym do osiągnięcia.

Leczenia raka prostaty są skuteczne

Obecnie, około jeden na pięciu mężczyzn będą zdiagnozowano raka prostaty w trakcie jego trwania. Ryzyko zgonu z powodu raka gruczołu krokowego tylko 3%, jednak istnieje duże ryzyko efektów ubocznych leczenia. 5 lutego, gdy Annals of Internal Medicine opublikował obszerny przegląd Internecie porównując wspólne zabiegi dla raka prostaty, który nie rozprzestrzenił się poza gruczoł krokowy. (Pojawi się w drukowanym czasopiśmie 18 marca.) Ta recenzja została zlecona przez Agencję Badań i Jakości Opieki Zdrowotnej.

Naukowcy przeanalizowali dane z 491 opublikowanych badań. Były to następujące zabiegi w porównaniu: Chirurgia (otwarte prostatektomii laparoskopowych lub roboty prostatektomii), promieniowanie zewnętrzne wiązki, wszczepianie kulek promieniotwórczych (brachyterapii), zamrażanie (krioterapia), wysokiej intensywności terapii ultradźwiękowej i pozbawienie androgenów (hormonów lub z lekami usunięcie jąder). strategie "wyczekiwania", w tym te, które zaangażowane okresowych biopsji i badania, zostały również uwzględnione. (Baczna polega czekając, aż pojawi się zmienia rak przed traktując go chirurgicznie lub nie chirurgicznie.

Dane były trudne do interpretacji. Tylko kilka badań na temat raka prostaty leczenie zostało randomizowanych badań - złoty standard. Badania, które nie są randomizowane mają mniej wiarygodne wyniki. Ponieważ niektóre z badań, które zostały zawarte przed odbyła specyficznego antygenu prostaty (PSA) badanie krwi był powszechnie stosowany jako test przesiewowy w kierunku raka prostaty, nie było wielu ludzi spośród tych badanych, których nowotwory zostały odkryte przez badania fizykalnego, lub znaleźć, ponieważ zaczęli mieć objawy. To sprawia, że ​​trudne do zastosowania wyników tych badań do typowego mężczyzny, który ma już raka prostaty, ponieważ test PSA znajdzie najwięcej raka w bardzo wczesnym stadium. Kolejnym wyzwaniem dla recenzentów było różne sposoby różne badania określone skutki uboczne. To sprawia, że ​​trudno jest łączyć informacje i dokonać porównań.

Rak prostaty ma niską śmiertelność, więc nie można było powiedzieć z analizy, czy jeden zabieg poprawić przeżycie więcej niż innym. W rzeczywistości, autorzy nie mogą nawet stwierdzić, że każda z metod ma przetrwanie przewagę nad "wyczekiwania". Przyznają, że wiele badań nie podążać pacjentów wystarczająco długo, aby odpowiednio porównać zabiegi i bacznej obserwacji. Połączenie leczenia z operacją androgenu pozbawienia tworzy więcej skutków ubocznych i nie wymiernie poprawić szanse na przetrwanie. Łączenie radioterapii i leczenia androgenu pozbawienia wydaje się nieco poprawić przeżycie, ale ponownie, skutki uboczne są bardziej prawdopodobne.

Wszystkie leczenia raka prostaty, skutki uboczne spowodowane. (Jak można się spodziewać, bacznej miał najmniejszą liczbę działań niepożądanych związanych.) Najistotniejsze działania niepożądane były wyciek moczu, niemożność mieć erekcję i podrażnienia jelit. Niektóre z najbardziej wiarygodnych danych wykazało, że około 35% mężczyzn, którzy byli leczeni operacyjnie miał wyciek moczu. To jest około trzy razy stawka, który wystąpił z zabiegów radiacyjnych lub androgenu pozbawienia. Jelit pilny był rzadki efekt uboczny operacji. Że wystąpiła u 3% osób z wiązką promieniowania zewnętrznego lub androgenu pozbawienia. Ponad połowa mężczyzn leczonych operacyjnie i prawie wszystkich mężczyzn leczonych androgenu pozbawienia miał seksualne działania niepożądane działanie.

Brak wytycznych dostarczone przez tego wielkiego przeglądu jest frustrujące. Okazuje się, że istnieje zapotrzebowanie na randomizowanych badań w celu porównania metod leczenia raka prostaty. Mimo to, ta recenzja uspokaja pacjentów, że ich ryzyko zgonu z powodu raka prostaty jest niski, bez względu na to, która opcja leczenia chcą. Innym odkryciem jest pocieszające, że ponad 90% pacjentów, którzy zostali ankietowanych o ich raporcie leczenia, że ​​będą ponownie popełnić tego samego decyzji leczenia. Ponadto, większość ludzi były albo zachwyceni albo zadowolony z ich decyzji leczenia. Mężczyźni, którzy zdecydowali się nie czekać przed wyborem leczenia były bardziej zadowolone niż mężczyźni, którzy wybrali bacznej obserwacji przed leczeniem.

Więcej wiadomości w skrócie

  • Chirurgia otyłości wysyła nowo rozpoznaną cukrzycą typu 2 do umorzenia - Według badań przeprowadzonych w 23 stycznia zagadnieniu czasopismo Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego (JAMA) otyłość operacja może wysłać cukrzycy typu 2 do umorzenia, jeśli operacja jest wykonywana w ramach pierwszego dwóch lat od diagnozy. Badaniem objęto 55 otyłych dorosłych pacjentów z nowo rozpoznaną cukrzycą, którzy między 20 a 60 lat. Zostały one podzielone losowo na dwie grupy. Członkowie jednej grupy spotkali się indywidualnie z dietetykiem, pielęgniarka, pedagog cukrzycy lub lekarza co sześć tygodni lub częściej w ciągu całego okresu studiów dwa lata. Każda osoba otrzymała leki cukrzycy, porady, diety i specjalny program ćwiczeń. Członkowie drugiej grupy otrzymali te same interwencje poradnictwa i leczenia, ale mieli również laparoskopowej operacji żołądka banding. Procedura polega na umieszczeniu regulowany pierścień wokół żołądka w celu ograniczenia jedzenia i ułatwia odchudzanie. Grupa leczona chirurgicznie stracił średnio 21% ich masy ciała, podczas gdy druga grupa stracił mniej niż 2% od średniej. Dwa lata po zabiegu, 73% w grupie leczonej chirurgicznie (22 z 29 pacjentów), poziom glukozy na czczo był mniej niż 126mg/dL bez leków. Ich poziom HbA1c było mniej niż 6,2% lub zbliżony do normalnego. Dla tych pacjentów, cukrzycy typu 2 był uważany za "w remisji." Tylko 13% z grupy, który nie miał operację miał odpuszczenia ich cukrzycy w ocenie dwóch lat. Badanie to jest małe, ale jest to niezwykle istotne. Jest prawdopodobne, że cukrzyca wytyczne opieki wkrótce m.in. dyskusję na temat chirurgii otyłości jako potencjalny sposób leczenia cukrzycy typu 2. Jak cukrzyca typu 2 pozostaje długo w remisji jest nieznany. Badanie obejmowało tylko osoby, które były nowo zdiagnozowanych. Jest mniej prawdopodobne, że osoba, która miała cukrzycę od wielu lat miałoby remisji po operacji, ale będzie to ważne pytanie, na dodatkowe badania. Utraty wagi i utrzymania straty po otyłości chirurgii wymaga długoterminowego wysiłku przez osoby do ograniczenia spożycia kalorii i pozostają aktywne fizycznie.

  • Nowa strategia daje nadzieję na przeszczepy narządów, bez toksycznych leków - badanie w Stycznia 24 zagadnieniu New England Journal of Medicine opisuje nowy, ekscytujący pomysł, że może oszczędzić przyszłych pacjentów po transplantacji narządów od biorąc leki obniżające odporność. Pięć osób, które miały niewydolność nerek, ale była zdrowa szpiku kostnego leczonych lekami zmniejszającymi ich szpik kostny. Następnie zostały one podane do szpiku kostnego i nerek przeszczep przy użyciu tego samego dawcy. Dotychczas cztery z pięciu odbiorców podwójnych przeszczepów w stanie odzwyczaić się ich immunologicznych leków suppressant bez odrzucenia ich oddanego narządu. Układ odpornościowy pacjentów wydają się mieć cechy zarówno starego układu odpornościowego i nowej (oddanej) szpiku kostnego. Odrzucenie nie wydaje się wystąpić w ciągu pierwszych kilku lat po przeszczepie. Jeśli dodatkowe badania mogą doskonalić tę technikę, może być ważnym krokiem do przeszczepów narządów.

  • Pigułki antykoncepcyjne mniejsze ryzyko długoterminowe dla raka jajnika - analiza wcześniejszych badań okazało się, że kobiety, które miały antykoncepcyjne pigułki były mniej narażone na raka jajnika dekady później, choć ogólne ryzyko był mały z i bez kontroli urodzeń pigułki. Wyniki zostały opublikowane w Stycznia 26 zagadnieniu The Lancet. Naukowcy połączone lub połączone wszystkie dane, aby mogli analizować doświadczenie ponad 23000 kobiet z rakiem jajnika, i porównać go do 87000 innych kobiet, które były podobne pod względem wieku, ale wolny od raka. Na każde 5000 kobiet stosujących pigułki antykoncepcyjne przez okres jednego roku, o dwa przypadki raka jajnika powinno się zapobiegać i jeden zgon w wyniku.

  • Otyłość zwiększa ryzyko raka - 14 lutego emisja Lancet opublikował raport na podstawie danych z 141 wcześniej zrealizowanych badań łączących różne nowotwory i masy ciała. Badacze doszli do wniosku, że otyłość zwiększa ryzyko raka przełyku, raka tarczycy, macicy, nerki i pęcherza żółciowego. Poprzez połączenie danych z wielu badań, naukowcy zawarte prawie 300.000 przypadków w ich analizie. Znamy że nadmiar masy jest związana ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia nowotworu jelita grubego i nowotworu piersi. Teraz, że otyłość jest związana z rakiem, a także inne. Przyrost masy ciała o 30 kg w ciągu 15 lat był związany z wyższym ryzykiem raka.