Cambler

Badanie sprzyja leczeniu cukrzycy ciążowej

Leczenia nawet łagodne cukrzycę ciążową może pomóc matce i dziecku, badanie wykazało. Ta postać cukrzycy występuje podczas ciąży. Zazwyczaj odchodzi później. Badaniu obserwowano 958 kobiet z łagodnych przypadkach choroby. Zostali losowo przydzieleni do uzyskania pomocy, czy nie. Zawiera porady na temat leczenia dietą w celu kontroli poziomu cukru we krwi. Niewielka liczba kobiet potrzeba insuliny, zbyt. Leczone kobiety uzyskały średnio 5 funtów mniej niż inni. Były one o połowę może mieć dzieci większe niż 9 funtów. Mniej z nich potrzebne cięciu cesarskim. Były one również mniej narażone na rozwój stanu przedrzucawkowego, niebezpieczną chorobę. Nauka pojawiać się w New England Journal of Medicine. Associated Press pisze o nim 1 października.

Jaka jest reakcja lekarza?

To wspólne usłyszeć wiadomości o niezwykle małych dzieci urodzonych wcześniej. Ale nie słychać prawie tyle, o wyjątkowo dużych dzieci.

W zeszłym tygodniu, kobiety w Indonezji urodziła dziecko, które zważony 19,2 funtów. To więcej niż dwukrotność średniej wielkości noworodka. Jednak on nie pobić rekord świata w 23 funtów. Który został ustawiony ponad 100 lat temu.

Co może brakowało w wiadomościach o tym dużym dzieckiem, że jego matka miała cukrzycę. Dlaczego jest to ważne? To dawna wiadomo, że kobiety z cukrzycą mają tendencję do dostarczenia większych dzieci. Duże dzieci są często zdrowe. Jednakże większe dziecko, wyższy wskaźnik problemów podczas porodu. Należą do nich urazy nerwów i złamań. Istnieją również zagrożenia dla matki, gdy dziecko jest wyjątkowo duże. Należą do nich wyższe stawki cięcia cesarskiego i wysokie ciśnienie krwi.

Cukrzyca, która rozwija się w czasie ciąży jest nazywany cukrzycą ciążową. Leczenie może zmniejszyć prawdopodobieństwo konieczności nienormalnie duże dziecko. Jednak w niektórych kobiet cukru we krwi jest tylko nieznacznie wysokie. Dla nich, korzyści z leczenia są niepewne. Nowe badanie ma na celu wyjaśnienie, czy łagodne cukrzycą ciążową powinny być traktowane.

Badacze opublikowali swoje wyniki w New England Journal of Medicine. Do badania włączono 958 kobiet z łagodną cukrzycę ciążową. Zostały one losowo przydzielono do dwóch grup. Jedna grupa otrzymywała leczenie cukrzycy ciążowej i inne nie.

Wyniki wykazały, że leczenie pomogło. Kobiet w grupie leczonej były istotnie mniejsze prawdopodobieństwo:

  • Wymagają cesarskiego cięcia

  • Dostarczyć dużą dziecko

  • Problem podczas dostawy, w którym ramię dziecka staje się zakleszczony w miednicy matki

  • Rozwijać wysokie ciśnienie krwi lub stan przedrzucawkowy - Stan przedrzucawkowy jest poważnym problemem zdrowotnym, który rozwija się w ciągu kilku ciążach. Objawy obejmują nagłe wysokie ciśnienie krwi, zatrzymanie płynów, białko w moczu, a czasem napady.

Ważne jest, aby mieć mocne dowody na poparcie leczenia cukrzycy ciążowej. Bez dowodów, nie wiemy, czy leczenie może spowodować więcej szkody niż pożytku. Ustalenia te powinny w leczeniu łagodnej cukrzycy ciążowej jeszcze bardziej powszechne, niż jest obecnie. I które mogłyby ograniczyć problemy przyczyn chorobowych. Może nawet poprawić długoterminową zdrowia noworodków kobiet z cukrzycą ciążową.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Nie można powoływać się na objawach, aby wiedzieć, czy masz cukrzycę ciążową. Większość kobiet z tą chorobą nie ma żadnych objawów. Jeśli jesteś w ciąży, porozmawiaj ze swoim ginekologiem o rutynowych badań przesiewowych. Testy obejmują serię pomiarów cukru we krwi przed i po wypić słodki napój.

Jeśli wyniki ujawniają wysoki poziom cukru we krwi, nie należy ich ignorować. Jak pokazano w tym badaniu nowych nawet nieco wysokie poziomy powinny odpowiedniego leczenia. Obejmuje to zmiany w diecie, kontrolę przyrostu masy ciała i, jeśli to konieczne, leczenie insuliną. otyłość lub zbyt dużo przyrost wagi w czasie ciąży może zwiększyć ryzyko zachorowania na cukrzycę ciążową. Porady na temat przyrostu masy ciała zmieniała się przez lata. Ale eksperci sugerują, że teraz idealny ilość przyrostu masy ciała w czasie ciąży jest od 25 do 35 funtów. Mniejszy przyrost masy ciała jest zalecane, jeśli masz nadwagę lub otyłość przed ciążą.

Jeśli masz nadwagę lub otyłość i planują zajść w ciążę, może być pomocne na spotkanie z dietetykiem. Razem, można opracować plan odżywiania, które pomogą Ci uniknąć zbyt dużego przyrostu masy ciała.

Pierwsze regularne ćwiczenia przed i podczas ciąży może pomóc osiągnąć swoje cele wagowe, w tym niższej masy ciała. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak można bezpiecznie wykonywać w czasie ciąży.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Można oczekiwać, aby usłyszeć więcej w przyszłości o kwestii poruszonych przez tego nowego badania. Są to:

  • Jak zdefiniować cukrzycę ciążową - Obecnie nie istnieje jeden sposób na sprawdzenie na cukrzycę ciążową. Lekarze nie zgadzają się także na poziom cukru we krwi, co definiuje chorobę.

  • Jak najlepiej ją leczyć - Niektórzy lekarze wolą bardziej agresywnego leczenia (np. insulina), aby utrzymać poziom cukru we krwi w normie. Inni mogą polegać na kontrolowaniu tego, co jesz na łagodne zwiększenie stężenia cukru we krwi.

  • Jak leczenie może poprawić zdrowie dziecka dobrze po porodzie - Mogliśmy dowiedzieć się, że leczenie cukrzycy ciężarnych ma długoterminowe korzyści zdrowotne dla dziecka.

Biorąc pod uwagę epidemię otyłości w tym kraju, wskaźnik cukrzycy ciążowej prawdopodobnie wzrośnie. To sprawia, że ​​jeszcze bardziej istotne, że możemy dowiedzieć się, jak najlepiej wykrywać i leczyć go.