Cambler

Selen i cukrzycy

Pytanie: Byłem pigułkę selenu codziennie starać się zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty. Ale teraz czytałem, że selen może spowodować cukrzycę. Mój poziom cukru we krwi zawsze był normalny, ale jestem zaniepokojony. Czy mogę kontynuować przyjmowanie selenu?

A. suplementy zostały biorąc wielki hit ostatnio, i nie bez powodu. Jak randomizowanych badaniach klinicznych zostały zakończone, jeden po drugim, dodatek został flop. Witaminy było największym rozczarowaniem. Po pierwsze, okazało się bezwartościowe suplementy antyoksydacyjne (lub gorzej). Następnie, witaminy z grupy B, które obniżają poziom homocysteiny we krwi nie chroni serce. A teraz, ludzie mają powód do przemyślenia tego starego trybu gotowości, codziennie multiwitamina. Selen jest jednym z niewielu suplementów jeszcze w grze, inni są witaminy D i olej rybny.

Selen jest minerałem, nie witaminy. To obecne w glebie, ale kwoty różnią się od regionu. Z gleby, to trafia do zakładów, a następnie pracuje jego drogę w górę łańcucha pokarmowego. Dobre źródła m.in. pełnoziarniste, pomidory, cebula, czosnek, owoce morza, orzechy, mięso i drób. Zalecane diety Allowance dla mężczyzn to tylko 55 mikrogramów, ale wielu ludzi coraz mniej.

Nadzieja, że selen może chronić przed rakiem prostaty wynika z 1996 roku, kiedy to randomizowane badanie kliniczne, Zapobieganie odżywcza z Rakiem (NPC) próby, poinformował, że codziennie selen dawka 200 mikrogramów zmniejsza ryzyko zgonu z raka prostaty o 63%. Dwa kolejne raporty rozszerzyła następczych do 7,6 lat i nadal znajduje się 49% niższe ryzyko zachorowania na raka prostaty wśród mężczyzn, którzy wzięli selen.

Inne badania, a następnie. Kilka, w tym dwóch dużych badaniach z Harvardu, były optymistyczne, ale inni nie. Mimo Metaanaliza 16 badań stwierdzono, że selen Dodatek ukazał się zmniejszyć ryzyko mężczyzny zachorowania na raka prostaty o 26%.

To jest dobre, lub przynajmniej nadzieję, aktualności. Troska wynika z raportu z tego samego 2007 r., że próba NPC umieścić selen na mapie. Naukowcy odkryli, że suplementy selenu były związane ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia cukrzycy, ale efekt był w dużej mierze ogranicza się do wolontariuszy, którzy mieli najwyższe stężenie selenu we krwi, zanim zaczął brać selen. I inne badania 2007 związany również wysoki poziom selenu we krwi ze zwiększonym ryzykiem cukrzycy.

Możliwe połączenie między selenu i cukrzycy budzi istotne wątpliwości, a to ma duży rozgłos. Ale dwa pozostałe 2007 raporty umieszczone selenu w korzystnym świetle dostaje mniej uwagi. W latach 1991 i 1993, Francuscy naukowcy ocenia 1389 osób w wieku od 60 do 71. Ochotnicy przechodzili sześć dodatkowych ocen, w ciągu najbliższych dziewięciu lat. Pod koniec badania, naukowcy odkryli, że osoby, których poziom selenu we krwi spadł najbardziej doświadczonych również największy spadek funkcji umysłowych. A w drugim raporcie, włoscy naukowcy związane niski poziom selenu we krwi słabej siły mięśniowej w 891 osób w wieku 65 lat i powyżej.

Żadne z tych badań dowodzą, że selen jest albo pomocne lub szkodliwe. Ale one pokazują, jak trudno jest osądzać na podstawie zaledwie kilku raportów. Na szczęście, National Cancer Institute sponsoruje badania selenu i witaminy E w 32.400 ludzi. Gdy wyniki są dostępne, możemy być w stanie dać selenu kciuk w górę lub kciuk w dół - ale to może potrwać kolejne cztery lata. Do tego czasu, każdy człowiek będzie musiał podjąć decyzję dla siebie. Ponieważ wiesz, że stężenie cukru we krwi jest w normie, może zdecydujesz się kontynuować przyjmowanie selenu, ale człowiek na ryzyko cukrzycy może osiągnąć inną decyzję.

- Harvey B. Simon, MD Editor, Harvard mężczyzna zdrowie zegarek