Cambler

Ryzyko ciąży z cukrzycą typu 1

Pytanie:

Mam cukrzycę typu 1. Jeśli zajdę w ciążę, będę miał skomplikowaną ciążę, ponieważ z mojej choroby? Będzie insulina wpływa na moje dziecko?

Odpowiedź:

Cukrzyca może mieć wpływ na ciążę i ciąża może wpływać na cukrzycę. Ale większość kobiet z cukrzycą typu 1 może mieć zdrowe ciąże bez nadmiernego ryzyka.

Wyzwania kobiety twarzy w ciąży zależy od wielu czynników, w tym, jak długo mieli cukrzycę, czy ich cukrzyca komplikuje serca, oczu, nerek lub choroby naczyń (takich jak wysokie ciśnienie krwi), i czy mają inne choroby (takie jak choroba tarczycy).

Kobiety z cukrzycą powinny być oceniane przed zajściem w ciążę. Może to obejmować oko egzaminy, testy krwi i EKG. Kobiety chore na cukrzycę mogą poprawić swój stan zdrowia przed zajściem w ciążę, utrzymując ścisłą kontrolę stężenia cukru we krwi. Pozwoli to zminimalizować ryzyko poronień, wad wrodzonych i innych powikłań. Cukrzycę kobiet z wysokim ciśnieniem krwi również trzeba mieć, że traktuje.

Poziomy docelowe dla cukru we krwi w czasie ciąży może być niższa niż normalnie. W wyniku tego oraz na szkodliwe działania hormonów ciążowych dawki insuliny jest często zwiększona w czasie ciąży. Insulina może być bezpiecznie stosowany w okresie ciąży. W rzeczywistości, jej właściwe wykorzystanie jest kluczem do zdrowej ciąży.

Opieka nad kobietami z cukrzycą może być wyzwaniem. Niektórzy ginekolodzy wolą, że takie kobiety szukają pomocy specjalistów (lekarzy położników wysokiego ryzyka znanych również jako perinatolgists). Położnicy mogą pracować z endokrynologa z cukrzycą matki, aby pomóc jej dokonać zmiany jej potrzeb i monitorować ciążę.