Cambler

Cukru we krwi i hemoglobiny A1c?

Pytanie:

W swoim artykule na temat kontroli cukru we krwi, to ciągle mówił o hemoglobiny A1c. Zmierzyć poziom cukru we krwi przez cały czas, ale mój licznik nie ma miejsce na czytaniu procentowego. Czy istnieje prosty związek między stężeniem cukru we krwi i hemoglobiny A1c?

Odpowiedź:

Przykro mi, że cię mylić. Cukru we krwi i hemoglobiny A1c są połączone, ale różnią się także. Miernik glukozy we krwi mierzy stężenie glukozy we krwi w chwili kutasie palcem. Odczyt jest w miligramach na decylitr (glukozy dziesiąta litra) krwi, w skrócie mg / dl. Poziomy cukru we krwi różnią się w ciągu dnia. U osób chorych na cukrzycę, mogą wynosić od poniżej 70 mg / dl powyżej 200.

Test hemoglobiny A1c mierzy skuteczność czerwonych krwinek z powłoką cukrową. U osób bez cukrzycy, to jest 4% do 5% krwinek czerwonych. Jednak u osób z cukrzycą, którzy mają więcej cukru w krwi, skuteczność może osiągnąć 15% lub wyższej. Ilość hemoglobiny A1c jest sposób ocenić długotrwałej kontroli glukozy, lub jego braku. Metrów cukru we krwi nie może sprawdzić, hemoglobiny A1c, stwierdzenie, że wymaga się na wycieczkę do lekarza. Europejskie Stowarzyszenie Cukrzyca zaleca, aby osoby z cukrzycą to zrobić dwa razy w roku.

Hemoglobiny A1c

Średnie stężenie cukru we krwi

97 mg / dl

126 mg / dl

154 mg / dl

183 mg / dl

212 mg / dl

240 mg / dl

269 ​​mg / dl

298 mg / dl

Eksperci cukrzyca niedawno wszedł z nowym wzorem dla przeliczania wartości HbA1c hemoglobiny do średnich wartości cukru we krwi. Są one wymienione powyżej. Dla większości osób z cukrzycą, celem jest utrzymanie poziomu hemoglobiny A1c poniżej 7%.

- Thomas Lee, MD, redaktor naczelny Harvard Serca List