Cambler

Przegląd cukrzyca

Cukrzyca jest chorobą, która prowadzi do słabej regulacji poziomów glukozy we krwi w organizmie.

Cukrzycy typu 1

Stanowi cukrzyca typu 1 od 5 do 10 procent wszystkich zdiagnozowanych przypadków cukrzycy w Europie. Cukrzyca typu 1 zwykle rozwija się u dzieci i młodzieży, ale może rozpocząć w dowolnym wieku. Choroba często pojawia się nagle. U dzieci objawy mogą być podobne do tych z grypy.

Typu 1 powoduje

Przyczyną cukrzycy typu 1 nie jest znane, jednak uważa się, że czynniki genetyczne jak i środowiskowe (ewentualnie) wirusy mogą być włączone. Wiadomo jednak, że układ odpornościowy organizmu atakuje i niszczy komórki produkujące insulinę w trzustce. Gdy glukoza nie może dostać się do komórek, gromadzi się we krwi, pozbawiając komórki żywienia.

Powikłania, które mogą wynikać z cukrzycą typu 1, obejmują choroby serca, choroby nerek, problemy z oczami, problemy nerwów (neuropatia), a problemy ze stopami.

Typ 1 leczenie

Osoby chore na cukrzycę typu 1 muszą codziennie iniekcje insuliny, aby utrzymać poziom cukru we krwi w normie. Inne części traktowanie może polegać trzymać się zdrowej diety (do zarządzania poziom cukru we krwi), wykonywania (i pomaga obniżyć poziom cukru we krwi używać ciała), codzienne monitorowanie poziomu cukru we krwi, uważaj samokontrola poziomów ketonowych w moczu kilka razy dziennie, i regularne sprawdzanie poziomu wartości hemoglobiny A1c.

Cukrzycy typu 2

Cukrzyca typu 2 jest najczęstszym rodzajem cukrzycy, co stanowi 90 do 95 procent przypadków cukrzycy. Dokładna przyczyna choroby nie jest znana. Jednakże, czasami przebiega w rodzinach. Chociaż człowiek może dziedziczyć tendencję do cukrzycy typu 2, to zwykle przyjmuje inny czynnik, na przykład otyłości, w celu spowodowania choroby. Jest to przewlekła choroba, znane lekarstwo.

Typ 2 czynniki ryzyka

Czynniki ryzyka cukrzycy typu 2 obejmują historię rodziny cukrzycy; nadwagi; nie regularnie wykonywać, będąc członkiem określonych grup rasowych i etnicznych, jak Afro-ludzi, latynoskich ludzi i rdzennych ludzi, niski poziom HDL (o dużej gęstości lipoprotein, "dobry" cholesterol), lub wysoki poziom triglicerydów.

Niektórzy ludzie, którzy mają cukrzycę typu 2 nie wykazuje objawów, a jedna trzecia wszystkich osób z cukrzycą nie wie, że ma chorobę. W celu skontrolowania na cukrzycę typu 2, osób w wieku 45 i starsze powinny mieć ich poziom cukru we krwi badane co trzy lata. Po całonocnym, normalny poziom cukru we krwi powinno być 99 mg / dl lub mniej.

Typu 2 leczenie

Celem leczenia cukrzycy typu 2 jest utrzymać poziom cukru we krwi tak blisko jak to możliwe, normalne. Kluczem do osiągnięcia tego celu jest regularnie monitorować poziom cukru we krwi. Aktywność fizyczna i planowania posiłków są również ważne, ponieważ mogą one pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi. Czasami jednak nie są to na tyle i musi być stosowany doustne leki i / lub insuliny.

Leczenie cukrzycy typu 2 i codzienne zarządzanie są niezbędne, ponieważ choroba może spowodować poważne komplikacje. Osoby chore na cukrzycę mogą rozwijać choroby serca lub mają uderzeń w młodszym wieku niż osoby bez tego. Ponadto, niekontrolowane cukrzyca może przyczyniać się do zaburzeń wzroku i ślepoty, niewydolności nerek i uszkodzenie nerwów.