Cambler

Cukrzyca i bezdech senny związany

Cukrzyca i bezdech senny

Tutaj jest pobudką dla milionów europejskich kobiet i mężczyzn z cukrzycą typu 2: Chrapanie w nocy lub kiwając się w ciągu dnia mogą być objawy obturacyjnego bezdechu sennego.

Bezdech senny jest problem potencjalnego zagrożenia życia wpływa jedna z trzech osób z cukrzycą.

Na podstawie dowodów łączącej dwa zaburzenia, zdrowie eksperci zachęcają lekarzy do oceny ich pacjentów z cukrzycą objawy bezdechu sennego i ekranizować sen bezdechu cierpiących na choroby metaboliczne.

Rekomendacja pochodzi z Międzynarodowej Federacji cukrzycy (IDF) Grupa zadaniowa ds. Epidemiologii i Prewencji.

"To jest chyba za wcześnie, aby zobaczyć żadnych konkretnych dowodów zmian w praktyce, ale nie ma wątpliwości, że świadomość znaczenia badań przesiewowych osób z cukrzycą i osób z bezdechem sennym dla innej choroby rośnie", mówi dr Jonathan Shaw, autorka profesor siły IDF i zadania na Międzynarodowym nadzwyczajny Diabetes Institute w Melbourne, Australia.

Lepiej zmniejsza wiele problemów z oddychaniem

Bezdech senny występuje wówczas, gdy w drogach oddechowych osoby zostaje zablokowane w czasie snu.

Jest to zwykle powodowane przez upadek miękkiej tkanki w tylnej części gardła podczas snu. Pomiędzy chrapania, zatrzymania oddechu przez okres 10 sekund lub więcej, a to wzorzec może się powtarzać sobie wiele razy w ciągu nocy.

Nie tylko pozbawia osobę dobrze przespanej nocy, ale może zwiększać ryzyko wysokiego ciśnienia krwi i chorób serca.

Obturacyjny bezdech senny dotyczy tylko 2 procent kobiet i 4 procent mężczyzn w populacji ogólnej, notatki IDF. Jednak, jest znacznie bardziej powszechne wśród osób chorych na cukrzycę.

W ostatnim raporcie w czasopiśmie Endokrynologii praktyce Naukowcy zbadali dane od 279 mężczyzn i kobiet z cukrzycą typu 2. Ogólnie rzecz biorąc, 36 procent miało bezdechu obturacyjnego.

Mężczyźni z cukrzycą były szczególnie narażone. Mężczyzn w wieku poniżej 45 roku życia miał więcej niż jedną trzecią zwiększonym ryzykiem wystąpienia bezdechu sennego. Po 65 roku życia, ryzyko dwukrotnie.

Dla kobiet w wieku poniżej 45 lat, mając szanse na schudnięcie bezdechu sennego byli: od 5 do 8 procent. Kobiety 65 i starsze, ale miał jedną trzecią zwiększone ryzyko wystąpienia zaburzenia snu, badanie wykazało.

Co ciekawe, są cięższe lub biorąc kolejne leki nie były czynnikami ryzyka bezdechu sennego. Tylko korelacje były wiek i płeć.

"To sugeruje, że kiedy jesteś z cukrzycą, nie jest taki silny skłonność do obturacyjnego bezdechu sennego, że inne zmienne przyczyniające są po prostu mniej ważne", mówi dr Daniel Einhorn, profesor medycyny klinicznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego, a dyrektor medyczny Instytutu Scripps na cukrzycę w La Jolla w Kalifornii.

Dodaje, że diagnostyki i leczenia bezdechu sennego jest kluczem do skutecznego zarządzania cukrzycy danej osoby.

"Skuteczne leczenie bezdechu sennego ma większy wpływ na poprawę poziomu cukru we krwi, niż jakakolwiek jednej rzeczy można zrobić w cukrzyka," mówi Dr Einhorn.

Bezdech, serca i cukrzyca połączeni

Poprzednie badania wykazały, że ludzie, także z niewielkim do umiarkowanego bezdechu sennego były dwa razy bardziej narażone na rozwój nadciśnienia tętniczego, w porównaniu do osób bez zaburzeń snu.

Osoby z ciężką bezdechu sennego były trzy razy bardziej narażone na wysokie ciśnienie krwi.

Mimo to, eksperci twierdzą, że dalsze badania w związku cukrzycy bezdechu sennego jest konieczne.

"Musimy zrozumieć mechanizmy związane, więc możemy czerpać lepsze terapeutyczne i prewencyjne podejście", mówi dr Paweł Zimmet, dyrektor International Diabetes Institute.

Najczęstszą metodą leczenia obturacyjnego bezdechu sennego jest ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych, lub CPAP.

Przed snem, człowiek kładzie maskę na jego lub jej nos lub nos i usta. Jest on połączony poprzez rury do urządzenia CPAP, który wykorzystuje ciśnienie powietrza do utrzymania dróg oddechowych otwarte, według serca, płuc, Narodowy Instytut i krwi (NHLBI).

Zazwyczaj przed ubezpieczyciele będą płacić za to leczenie, zaburzenia snu tej osoby muszą być udokumentowane w badaniu laboratoryjnym sen.

Badania te są kosztowne i nie dopuszczają żadnych badań przesiewowych na dużą skalę, mówi dr Einhorn.

Obecnie jest przeprowadzenie badania follow-up do oceny łatwiejsze, tańsze i łatwiej dostępne metody diagnostyki obturacyjnego bezdechu sennego, np. przenośnego urządzenia w domu pokaz.

Zawsze skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.

Zasoby w sieci

(Nasze biuro nie ponosi odpowiedzialności za treść stron internetowych.)

2008 sen w Ameryce ankiety

Europejskie Stowarzyszenie cukrzycy

CDC - Cukrzyca zdrowia publicznego zasobu

Międzynarodowa Federacja cukrzycy (IDF)

Clearinghouse cukrzycy narodowe

Narodowy Instytut cukrzycy i chorób układu pokarmowego i nerek (NIDDK)

Narodowa Fundacja sen

Kwiecień 2009

Co to ​​jest bezdech senny?

Bezdech senny charakteryzuje szereg niezamierzonych przerw w oddychaniu lub "apneic zdarzeń" podczas snu jedną noc jest - czasami aż 20 do 30 lub więcej zdarzeń na godzinę.

Wydarzenia te są prawie zawsze towarzyszy chrapanie między epizodami bezdechu (choć nie każdy, kto chrapie ma bezdech senny).

Bezdech senny może być również odnotowane przez zadławienie doznania. Częste przerwy w głęboki i regenerujący sen często prowadzą do wczesnych porannych bólów głowy i nadmierna senność w ciągu dnia.

Podczas apneic przypadku osób jest w stanie wdychać w tlen i dwutlenek węgla wydechu, w wyniku niskie poziomy tlenu i wzrost stężenia dwutlenku węgla we krwi.

Redukcja tlenu i wzrostu dwutlenku węgla ostrzega mózg do wznowienia oddychania i wywołać podniecenie.

Z każdego podniecenia, sygnał jest wysyłany z mózgu do mięśni górnych dróg oddechowych, aby otworzyć drogi oddechowe, oddychanie jest wznowione, często z głośnym jękiem snort lub.

Częstych przebudzeń, choć niezbędne do oddychania, aby ponownie uruchomić, zapobiec osoby z wystarczająco dużo regenerujący, głęboki sen.

Niektóre problemy mechaniczne i strukturalne w drogach oddechowych powodują przerwy w oddychaniu podczas snu.

Bezdech występuje, gdy mięśnie gardła i języka zrelaksować podczas snu i częściowo zablokować otwarcie dróg oddechowych.

Może się zdarzyć, gdy mięśnie podniebienia miękkiego u podstawy języka i języczka relaks i sag, zablokowania dróg oddechowych, co oddychanie utrudnione i głośno, a nawet zatrzymując go zupełnie.

Rozpoznanie bezdechu sennego nie jest prosta, ponieważ nie może być wiele różnych przyczyn.

Lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, pulmonologów, neurologów lub innych lekarzy ze specjalnego szkolenia w zaburzeniach snu może być zaangażowana w wytwarzanie ostatecznej diagnozy i rozpoczęciem leczenia.

Badania dostępne dla oceny osoby na bezdech senny, w tym są:

polisomnografia - test, który rejestruje wiele funkcji organizmu w czasie snu, jak np. aktywność elektryczną mózgu, ruchy gałek ocznych, aktywność mięśni, serca, wysiłku oddechowego, przepływu powietrza i poziomu tlenu we krwi.

Test wielokrotnego okres latencji snu (MSLT) - test, który mierzy prędkość zasypiania. Osoby bez zaburzeń snu zazwyczaj średnio 10 do 20 minut, aby zasnąć.

Osoby, które zasypiają w mniej niż pięć minut mogą wymagać pewnego rodzaju leczenia na zaburzenia snu.

Zwykle badania diagnostyczne wykonywane są w środku snu, ale nowa technologia może pozwolić niektóre badania snu, aby być prowadzone w domu pacjenta.

Zawsze skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.