Cambler

Cukrzyce i zmniejszając ryzyko cukrzycy

Pytanie:

Miałem dwa odczyty wysokie stężenie glukozy w odstępie sześciu miesięcy. Pierwszy był 119, drugi 115. Czy jest naturalny sposób mogę zmniejszyć mój poziom do normy? Jestem na hydrochlorotiazyd (25 mg) na ciśnienie krwi. Czytałem, że może to zwiększyć poziom glukozy. Czy to prawda?

Odpowiedź

Twoje łagodne wzniesienia glukozy pasuje diagnozę "pre-diabetes." Przedcukrzycowy występuje, gdy organizm rozwija się oporność na insulinę, ale jesteś w stanie wytwarza wystarczającej ilości insuliny do utrzymania elewacje wzrostowi glukozy w zakresie cukrzycy.

Gdy elewacje glukozy są nieco powyżej normy, nie powodują żadnych objawów. Jednak, jeśli masz cukrzyce, masz około 10% szans zachorowania na cukrzycę typu 2 w ciągu jednego roku. Twoja szansa na rozwój typu 2 cukrzycy w ciągu całego życia wynosi około 70%.

Możesz zwiększyć swoje szanse zachorowania na cukrzycę. Zostało to pokazane w 1993 roku przez Diabetes Prevention Program. Badanie to trzyletni zawarte ponad 3200 osób z pre-diabetes. Zidentyfikowano je ponieważ miały wysokie poziomy glukozy we krwi po posiłku. Osób w badaniu przyjęto rozsądna dieta i ćwiczenia nawyków. Stracili średnio o 5% do 7% masy ciała. To ograniczyło szanse zachorowania na cukrzycę o prawie 60% w ciągu trzech lat były badane.

Hydrochlorotiazyd jest doskonałym lekiem w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi. Jest możliwe, że poziom glukozy we krwi może nieznacznie wzrosnąć w niewielkiej liczbie ludzi, którzy biorą ten lek. Efekt nie jest duża, więc lek ten jest jednym z najlepszych wyborów dla kontroli ciśnienia krwi dla osób chorych na cukrzycę i dla ludzi, którzy nie. Nie jest jasne, dlaczego niektórzy ludzie mają wzrost cukru we krwi, w obecności tego leku. Eksperci zgadzają się, czy to jest sprawiedliwe winić lekarstwo na wszystko.