Cambler

Istotne oko opieki dla chorych na cukrzycę

Ludzie z cukrzycą są bardziej narażone na choroby, które powodują utratę wzroku lub ślepoty, niż innych ludzi, zgodnie z europejskim Diabetes Association (ADA). Jeśli masz cukrzycę, można podjąć kroki, aby zmniejszyć ryzyko do utraty wzroku lub ślepoty.

Cukrzyca może powodować następujące schorzenia oczu.

Retinopatia cukrzycowa

Retinopatia cukrzycowa to uszkodzenie siatkówki, lekkiej obszar wrażliwy na tylnej części oka. Szkoda jest spowodowana przez zmiany w naczyniach krwionośnych zaopatrujących komórki siatkówki z tlenem i żywienia. W pierwszym etapie retinopatii, zwanego tła lub nierozrostowe retinopatia, naczynia krwionośne rozwinąć mały balon jak obrzęki zwane mikrotętniaki i wyciek płynu i krwi, lub zatykania. Kiedy te zmiany zachodzą na tyle naczyń krwionośnych, komórki siatkówki są pozbawione dopływu krwi. W odpowiedzi na brak krwi nowych naczyń krwionośnych. Te nowe naczynia krwionośne są nieprawidłowe, kruche i wyciek krwi. Wynikiem tego jest utrata wzroku i ślepoty. Faza ta nazywana jest proliferacyjną. Zwykle, retinopatia cukrzycowa przechodzi z nierozrostowe do proliferacyjnej w okresie lat. Najczęściej występują żadne objawy retinopatii cukrzycowej. W niektórych przypadkach łagodnego do ciężkiego zacieranie, widząc "struny," "pajęczyny" lub plamki pływające w polu widzenia lub utrata wzroku mogą być objawy. Retinopatia można potraktować obróbki laserowej fotokoagulacji, który zatrzymuje wypływu krwi i kurczenie naczyń krwionośnych.

Siatkówce można zniszczone zanim zauważysz jakiekolwiek zmiany w widzeniu, a większość ludzi z nierozrostowe retinopatii nie ma żadnych objawów, ADA mówi. Nawet z retinopatią proliferacyjną, czasami ludzie nie mają żadnych objawów, dopóki nie jest za późno, by leczyć choroby. Dlatego jest niezwykle ważne dla osób z cukrzycą, aby zobaczyć okulisty zawodowe co roku na badania oczu.

Jaskra

Cukrzyca może prowadzić do jaskry. Jaskra jest chorobą, w której optyka jest uszkodzony nerw, co prowadzi do utraty wzroku. Jest to spowodowane przez słabo poznane grupy chorób. Większość, ale nie wszystkie z tych chorób powodują wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, ciśnienie wewnątrz gałki ocznej. Osoby chore na cukrzycę są o 40 procent bardziej narażone na jaskrę niż osoby bez cukrzycy, według ADA. Osoba już cukrzycę, większe ryzyko jaskry. Ryzyka dla jaskry zwiększa się z wiekiem. Zwykle, uszkodzenie nerwu wzrokowego, które występuje z jaskrą nie powoduje objawy. Wysokie ciśnienie wewnątrzgałkowe może być leczony lekiem, zwykle kroplami do oczu, aby zapobiec uszkodzeniu nerwu wzrokowego.

Zaćma

Zaćma jest zmętnienie soczewki oka. Ludzie, którzy mają cukrzycę o 60 procent bardziej narażone na rozwój tej choroby, niż ludzie, którzy nie. Osoby chore na cukrzycę są bardziej narażone na rozwój zaćmy w młodszym wieku, ADA mówi. Zaćma w kogoś z cukrzycą mają tendencję do szybszego niż w kogoś bez cukrzycy postępu. Objawy zaćmy są niewyraźne widzenie i blask reflektorów nadjeżdżających z nocą. Jeśli zaćmę jest na tyle nasilone, aby zakłócać widzenia, mogą być leczone chirurgicznie.

Kroki podjąć

Już masz cukrzycę, bardziej prawdopodobne jest to, aby mieć oko chorobę. Następujące kroki mogą pomóc zachować wzrok:

 • Utrzymać poziom cukru we krwi pod ścisłą kontrolą. Ludzie, którzy prowadzą te poziomy bliżej do normy są mniej prawdopodobne, aby pacjent ma retinopatię.

 • Kontrolować wysokie ciśnienie krwi, co może sprawić problemy z oczami gorzej. Idealnie ciśnienie krwi powinno być 130/80 lub niższe.

 • Jeśli palisz, przestań. Palenie jest czynnikiem ryzyka zwyrodnienia plamki żółtej.

 • Pobierz regularne badanie wzroku oko poszerzenie co najmniej raz w roku, nawet jeśli nie mają problemów ze wzrokiem. Egzamin powinien być przez lekarza posiadającego doświadczenie w opiece nad osobami z cukrzycą.

Są powody, aby zobaczyć ze swoim specjalistą od razu:

 • Twój wzrok staje się zamazany.

 • Masz problem z odczytaniem znaków lub książek.

 • Widzisz podwójnie.

 • Jeden lub oba z oczu boli.

 • Twoje oczy robią się czerwone i pobyt w ten sposób.

 • Czujesz presję w twoich oczach.

 • Widać plamy lub pływaków.

 • Linie proste nie patrzeć.

 • Twoja strona (obwodowa) wzrok pogarsza.

 • Masz jakieś nagłe zmiany w polu widzenia.

 • Miałeś cukrzycy typu 1 przez pięć lub więcej lat i nie miał poszerzenie oko egzamin.

 • Masz cukrzycy typu 2 i nie miał poszerzenie oko egzamin.

 • Idziesz przez okres dojrzewania i masz cukrzycę.

 • Planujesz ciążę, a masz cukrzycę