Cambler

Osoby chore na cukrzycę muszą dbać od stóp do głów

Większość z nas może korzystać sprawdzanie head-to-toe teraz i wtedy. Ale dla osób z cukrzycą typu 1 i typu 2, ważne jest, aby głowa i palców sprawdzanie każdego roku.

Prawie 26 milionów ludzi w tym kraju ma cukrzycę, według najnowszych statystyk Europejskiego Stowarzyszenia Cukrzyca jest (ADA). Dla nich, oczy i nogi mogą być potencjalnymi przeżywających dramat.

ADA zaleca egzamin egzamin oko i stóp przez lekarza w każdym roku. Cukrzyca może powodować problemy z oczami, które mogą prowadzić do ślepoty, jeśli nie jest leczone. A gdy cukrzyca powoduje słabe krążenie i nerwowe problemy stóp, chorzy mogą rozwijać rany, które są trudne do wyleczenia.

Oko w oko

Cukrzyca jest najczęstszą przyczyną nowych przypadków ślepoty wśród osób dorosłych w wieku od 20 do 74. ADA zaleca, aby osoby z cukrzycą typu 1 mają poszerzenie i kompleksowe badanie oczu przez okulistę lub optyka w ciągu pięciu lat od rozpoznania cukrzycy i osoby z cukrzycą typu 2 powinni mieć ten egzamin wkrótce po ich diagnozy. Osoby z cukrzycą powinny kontynuować rutynowych oko egzaminy co roku.

Utrata wzroku może wynikać z choroby, znaną jak retinopatia cukrzycowa, w którym delikatnych naczyń krwionośnych w tylnej części oka i pęcznieje krwawienia.

Podczas egzaminu oczu, okulista może zajrzeć do każdego oka i sprawdzić wzdłuż wewnętrznej tylnej ścianie za szkody.

Na nogi

ADA mówi ryzyko owrzodzenia lub amputacji wzrostu ludzi, którzy mieli cukrzycę ponad 10 lat. Ryzyko zwiększa również dla mężczyzn. Zwiększa to dla ludzi, którzy nie mają dobrej kontroli poziomu cukru we krwi i dla osób z powikłaniami sercowo-naczyniowymi, oczu, lub nerek. Według statystyk z ADA, około 68,000 amputacje kończyn dolnych przeprowadzono w 2006 r. w sprawie osób chorych na cukrzycę.

Cukrzyca może zmniejszyć przepływ krwi i nerwów szkody w rękach i nogach. Wspólne zadrapania i wstrząsy codziennego życia może skończyć się przyczyną poważnych problemów, takich jak śmierć tkanek i gangreny, jeśli rany nie goją. Spadek wypływu krwi dotyczy również sposobu leczenia. To może prowadzić do infekcji, aw najgorszych przypadkach amputacji.

Wykonaj te kroki "zdrowych":

  • Sprawdź codziennie modzele, skaleczenia czy pęknięcia skóry i szukać oznak zakażenia, takie jak zaczerwienienie, obrzęk, uczucie ciepła lub absolutorium.

  • Użyj lusterka, jeżeli jest to konieczne, aby spojrzeć na dnie nogi.

  • Utrzymać stopy czyste. Nie używać alkoholu lub nadtlenku wodoru. One wyschnąć skórę.

  • Należy zachować ostrożność podczas moczenia nóg w gorącej wodzie. Uszkodzenia nerwów zmniejsza wrażliwość na temperaturę. Można poparzyć.

  • Nie chodzić boso na zewnątrz. W domu, założyć kapcie i sandały, jeśli nie chcesz nosić buty.

  • Upewnij się, że wszystkie buty pasują właściwie.

  • Nie ciąć modzele siebie. Skonsultować się z lekarzem, który również może sprawdzić wrastających paznokci i innych potencjalnych problemów.

  • Mają kompleksowy egzamin stóp przez lekarza raz w roku.