Cambler

Opieki nad dzieckiem z cukrzycą typu 1

Jeśli twoje dziecko nagle słabnie, zmęczony, i niedobrze, dziecko prawdopodobnie ma grypę lub innego wirusa., Ale objawy mogą być również sygnały ostrzegawcze z cukrzycą typu 1.

Chociaż nie ma lekarstwa na cukrzycę typu 1, choroba może być zarządzany.

Nie obwiniaj się

Rodzice muszą wiedzieć, że zrobili nic złego i że nie ma nic nie mogą zrobić, że mógł zapobiec cukrzycy typu 1 z występujących. Uważa się, że genetyka odgrywa rolę w rozwoju tej choroby, ale to nic nie wierzył, wirus lub inny czynnik powoduje jego wystąpienie.

Czy badania

Dowiedz się o chorobie i jej zarządzania. Po rozpoznaniu, ściśle współpracuje z lekarzem, aby dowiedzieć się o chorobie i stworzyć skuteczny plan zarządzania.

Leczenie polega na zastrzyki insuliny nawet do kilku razy dziennie i monitorowania poziomu cukru we krwi w ciągu dnia. Poziomy są sprawdzane przez nakłuwanie zatwierdzony obszar skóry i umieszczając kroplę krwi na specjalnym papierze, który jest następnie wyciągnąć do miernika. Odczytów zmianę zabarwienia na bibule i oblicza poziom cukru we krwi. Poziom jest wyświetlany na ekranie miernika.

Sporządź plan

Tworzenie skutecznej diety i ćwiczeń reżim. Zarządzanie poziom cukru we krwi jest niezbędny do leczenia cukrzycy typu 1. Oprócz insuliny, jedzenie i ćwiczenia są kluczowymi elementami cukrzycy kontroli. Codzienne monitorowanie poziomu cukru we krwi powie, jeśli dziecko doświadcza niski poziom cukru we krwi (hipoglikemia) lub wysoki poziom cukru we krwi (hiperglikemia).

Aby utrzymać stabilny poziom cukru, dziecko z cukrzycą typu 1 powinny jeść dobrze zbilansowanej diety z tyle kalorii, aby zapobiec hipoglikemii, ale nie wystarczająco dużo kalorii, aby spowodować nadmierny i nieprawidłowy wzrost stężenia glukozy we krwi.

Dzieci chore na cukrzycę powinny angażować się w normalnej działalności z dzieciństwa, ale ćwiczenia w połączeniu z insuliną może spaść poziom cukru. Aby temu zapobiec, mają regularny harmonogram posiłków i pamiętać, że Twoje dziecko może potrzebować dodatkowej przekąski przed ćwiczeniami. Dziecko z cukrzycą typu 1, może również wymagać przekąski w ciągu dnia, aby utrzymać poziom cukru zbalansowane. Jeśli poziom cukru do kąpieli, może być konieczne, aby dziecko od razu pić soki owocowe lub napoje gazowane.

M.in. swoje dziecko

Zaangażowanie dziecka w trakcie leczenia. Pozwalając dziecko do udziału, tak jak on lub ona może pomaga budować młodzik pewność siebie.

Być pozytywne dla dziecka adwokat

Niektóre dzieci w wieku szkolnym z cukrzycą wymagają specjalnych udogodnień podczas dnia szkolnego. Jeśli potrzebujesz pomocy w pracy z systemem szkolnym, lokalnych grup wsparcia dla rodziców, przez organizacje, takie jak Europejski Towarzystwa Diabetologicznego, może odnosić się do środków, które mogą Ci pomóc. W zależności od stopnia Twojego dziecka na cukrzycę, że osoby niepełnosprawne ustawy i § 504 Ustawy o Prawach Obywatelskich może być w stanie zapewnić dodatkowe wsparcie dla potrzeb edukacyjnych Twojego dziecka.

Bądź na bieżąco

Zapytaj swojego lekarza o nowych możliwości leczenia. Wstrzyknięcia insuliny może być teraz stosowany z długopisu lub podobnego instrumentu różdżki, ułatwiając proces i szybciej.

Nowe monitory glukozy wymagają mniejszej próbki krwi, są łatwiejsze w użyciu, i przechowywania danych, które mogą być pobrane do komputera w celu oceny lub prezentacji z lekarzem. W niektórych nowych maszyn krwi można otrzymać ze źródeł innych niż ręki. Wszystkie liczniki są różne, więc być pewni, aby sprawdzić w instrukcji obsługi przed użyciem.