Cambler

Oferuje wsparcie dla starszych chorych na cukrzycę

Planowanie posiłek, codzienna aktywność fizyczna i kontrola poziomu cukru we krwi, leki. Wymagania i dzień w dzień z leczenia cukrzycy może przytłoczyć osób z tej przewlekłej choroby.

"To miejsce, gdzie członkowie rodziny mogą pomóc w miłości", mówi Ewa Gehling, RD, certyfikowany edukator cukrzycy i autor "Rodzina i przyjaciele Przewodnik po cukrzycy. " "Najlepszym sposobem, aby pomóc komuś z cukrzycą jest najpierw dowiedzieć się, co cukrzyca jest i jak jest traktowany."

Może to pomoże wspierać ich wysiłki w celu zarządzania ich poziom glukozy we krwi, co daje TLC, kiedy są chore i zdrowe posiłki przygotowuje się będą cieszyć.

Kroki podjąć

  • Oferta, aby przejść do wizyt lekarskich razem lub uczestniczyć w program edukacji diabetologicznej. "Sprawdź z opieki zdrowotnej lokalnych dostawców lub lokalnego działu Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego, aby dowiedzieć się, jakie konferencje lub warsztaty z cukrzycą może być w mieście", mówi Gehling. "Oferta do udziału w nich, lub zapewnić przejażdżkę lub Nianie więc twój ukochany może uczestniczyć."

  • Aktywni razem. Spacerować, iść potańczyć lub prowizji trawnik razem. Nie tylko są fizycznie aktywne zarządzanie pomoc cukrzyca, ale również zmniejsza stres i zwiększa poziom energii.

  • Pomoc w zakupach żywności i planowanie posiłków, zwłaszcza, jeśli członek rodziny powinien schudnąć. Dieta cukrzyca jest jedną z najzdrowszych, promocji zdrowia serca i kontroli wagi. Cała rodzina może korzystać z następujących go. Jeśli nie chcesz, aby śledzić całą dietę, unikać produktów bogatych w cukier i tłuszcze, wybrać produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa.

  • Mieć świadomość, w jaki sposób myśleć i korzystać z żywności. "Wielu ludzi przedstawia się, aby wyrazić swoją miłość do innych, poprzez żywność," mówi Gehling. "Staraj się pokazać swoje uczucia w sposób inny, niż pieczenie lub zakupu słodyczy."

  • Zachęć ukochanej używać miernika, aby sprawdzić poziom glukozy we krwi. Monitorowanie stężenia cukru we krwi często jest najbardziej stresujący aspekt zarządzania cukrzycowej.

"Każde badanie glukozy we krwi daje przydatnych informacji", mówi Gehling. "To zapewnia osobie z lepszego zrozumienia zmian, które mogą być spowodowane przez hormony, choroby, ćwiczeń, stres lub dietę. "

Częste badania krwi pomaga także osoby z cukrzycą dowiedzieć się, jak dostosować swoje cukrzycy kontroli.

Gehling sugeruje, członkowie rodziny nie skupiać się wyłącznie na liczbach, zamiast tego mówi powinni pogratulować swoich bliskich do kontroli poziomu glukozy regularnie i zachęcić ich do kontynuowania tego.

Członkowie rodziny powinni nauczyć się objawy hipoglikemii i hiperglikemii. Powinni nauczyć się, jak pomóc ukochanej zarządzać cukrzycy, jeśli on lub ona kontrakty na grypę lub inną chorobę.

Gehling zaleca również członkowie rodziny wsparcie, dając pozytywne wzmocnienie, a nie wskazując, negatywy lub dokuczliwy.

"Kwota wsparcia dostępnego od rodziny i przyjaciół jest ważnym wskaźnikiem skutecznego zarządzania cukrzycowej," mówi. "Rodzaj wsparcia potrzebnego będzie różnić się od osoby do osoby, tak, a nie zakładając, co jest najlepsze dla Twojej ukochanej osoby, po prostu zapytaj, jak możesz pomóc. A potem pytasz, najważniejszą rzeczą do zrobienia jest słuchać odpowiedzi."