Cambler

Objawy i przyczyny cukrzycy

Objawy cukrzycy?

Objawy mogą różnią się wśród osobników i w odniesieniu do rodzaju cukrzycy. Typowe objawy to nadmierne pragnienie i nadmierne oddawanie moczu. Dowiedz się więcej na temat objawów cukrzycy ›

Główne oznaki i objawy cukrzycy

Znając najważniejsze objawy cukrzycy u dorosłych i dzieci mogą być ratujący życie. Szybciej zredukować wysoki poziom cukru we krwi, tym większe szanse będą na tamę powikłań związanych z cukrzycą i niepełnosprawności.

Czytaj więcej na temat najlepszych oznak i objawów cukrzycy ›

Hipoglikemia (niski poziom cukru we krwi)

Hipoglikemia jest chorobą charakteryzującą się glukoza (cukier we krwi) poziomu, który jest zbyt mała, aby skutecznie ogniw paliwowych krwi organizmu. Glukoza jest głównym źródłem energii dla organizmu. Według Narodowego Instytutu Cukrzycy oraz Chorób trawiennego i nerek (NIDDK), dobry wybór cukru we krwi wynosi około 70 do 120 mg / dl (miligramów glukozy na decylitr krwi). Poziom cukru we krwi poniżej 70 mg / dl są zbyt niskie i są uważane za niezdrowe.

Hipoglikemii może być chorobą sama lub może być powikłaniem cukrzycy i innych zaburzeń. Jest często spotykany w komplikacjach cukrzycy, który jest czasami określany jako reakcji na insulinę.

Dowiedz się więcej na temat hipoglikemii ›

Objawy alarmowe dla osób, które używają insuliny

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą, która występuje wtedy, gdy albo nie wytwarza trzustki insuliny (cukrzyca typu 1), lub za mało albo nieskuteczne insuliny (cukrzyca typu 2). Cukrzyca typu 2 jest również nazywana opornością na insulinę. Insulina jest substancje potrzebne do regulowania poziomu cukru we krwi.

Ludzie mogą zarządzać cukrzycy insuliną, diety, ćwiczeń, i ewentualnie innych leków. W pewnych okolicznościach, jednak ludzie, którzy biorą insulinę może mieć objawy, które wymagają natychmiastowego działania, a w niektórych przypadkach leczenia w szpitalu, pogotowie, według Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego (ADA).

Jeśli Ty lub ktoś jesteś ze ma cukrzycę, wykorzystuje insulinę, i ma następujące objawy, należy zasięgnąć pomocy medycznej w nagłych wypadkach.

Dowiedz się więcej na temat objawów alarmowych dla użytkowników insuliny ›