Cambler

Nadciśnienie tętnicze i cukrzyca

Zostaną sprawdzone na cukrzycę, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi.

Czy masz wysokie ciśnienie krwi, znany również jako nadciśnienie? Jeśli tak, to powinno być testowane na cukrzycę.

Zalecenie to wynika z US Preventive Services Task Force, niezależny panel ekspertów. Opinie na to dowodów, takich jak testowanie strategii zapobiegania cukrzycy lub aspirynę. Zalecenia grupy zadaniowej jest zwykle stają się wytyczne dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz niektórych specjalistów.

Wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca często podróżować razem. Traktując je jednocześnie jest podejście win-win. Wśród osób z cukrzycą, kontrolowanie ciśnienia krwi cięcia na pół szans o zawał serca lub udar mózgu lub umiera na choroby serca. Wśród osób z wysokim ciśnieniem krwi, kontrolowanie poziomu cukru we krwi zmniejsza ryzyko utraty wzroku, utrata czucia w palcach lub stóp, utrata kończyny, a doznania uszkodzenia nerek.

Kluczowe punkty

  • Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, upewnij się, że zostały przetestowane pod kątem cukrzycy.

  • Kontrolowanie ciśnienia tętniczego i cukrzycy ze zmianami stylu życia, zwłaszcza wykonywać i, jeśli to konieczne, zmniejszenie masy ciała i zaprzestanie palenia, może znacznie zmniejszyć swoje szanse na posiadanie zawał serca lub udar mózgu.

Badania w cukrzycy

Test cukrzyca zatwierdzony przez Europejskie Stowarzyszenie cukrzycy jest badanie cukru we krwi na czczo. Polega ona na konieczności mała próbka krwi wyciągnąć z samego rana, zanim nie miał nic do jedzenia i picia. Jeśli stężenie cukru we krwi wynosi 126 miligramów na decylitr (mg / dl) lub wyższe, i to jest potwierdzone przez drugi test kilka dni później, masz cukrzycę. Niektórzy lekarze sprawdzić na cukrzycę, testując poziom cukru we krwi dwie godziny po możesz wypić słodki napój lub przez badanie na procent cukru powlekane hemoglobiny we krwi (tzw. hemoglobiny A1c).

Cukrzyca pojawiająca się w wieku dorosłym jest zwykle typu 2 cukrzycy. Rozpoczyna się rok wcześniej jako wolno tlącego choroby zwanej insulinooporności. Insulina jest hormonem potrzebne do poruszania cukru z krwi do mięśni i innych komórek. Niektórzy ludzie stają się stopniowo coraz odporny na sygnał insuliny jest "otwarcie na cukier". Im dłużej zwleka cukru we krwi, tym więcej insuliny organizm. W czasie, co insulinę komórek w trzustce zaczynają sobie z. Ten podwójny błąd prowadzi do coraz wyższych poziomów cukru we krwi po posiłku i między nimi.

Zbyt dużo cukru we krwi wpływa tkanek w organizmie. Uszkadza wewnętrznych ścian drobnych naczyń krwionośnych, powodując ich do zagęszczania i wyciek. Statki mogą w końcu zatyka, utrudnia przepływ krwi do życiowo ważnych tkankach. Ten podstępny sposób może uszkodzić nerwy, wywołać ataki serca i udarów mózgu, uszkodzić nerki i doprowadzić do utraty wzroku. Utrzymanie poziomu cukru we krwi tak blisko jak to możliwe, normalne mogą zapobiec tych Wyłączenie lub śmiertelne powikłania.

Przejęcie kontroli

Cukrzyca i wysokie ciśnienie krwi mogą być różne choroby, ale obie odpowiedzi na te same zmiany stylu życia. Codzienne ćwiczenia są doskonałym sposobem, aby obniżyć ciśnienie krwi i utrzymać poziom cukru we krwi w ryzach. Dla ludzi, którzy mają nadwagę, utraty wagi jest dobre zarówno dla ciśnienia krwi i poziom cukru we krwi. Rzucenie palenia działa zarówno, podobnie jak przyjęcie zdrowszego odżywiania. Leki zwykle są potrzebne, aby kontrolować ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi. Statyny są pomocne zarówno niezależnie od cholesterolu poziomie. Jednak zmiany w stylu życia powinny być podstawą leczenia, a nie dodatki po lekarstwa.