Cambler

Może podnosić ciśnienie krwi leki cukru we krwi?

Leki ciśnienie krwi może zwiększyć poziom cukru we krwi. Jednakże, w zależności od leku, może on bez znaczenia.

Osoby z wysokim ciśnieniem krwi, może prowadzić do kilku rodzajów leków, gdy dieta i ćwiczenia nie wystarczą, aby powstrzymać ich nadciśnienia (patrz "Tak wiele wyborów"). Każdy z nich spełnia swoje zadanie. Jednak każdy ma swoje dziwactwa i kosztów.

Częste działania niepożądane w zakresie od częstego oddawania moczu z diuretykami do zmęczenia z beta-blokery lub przewlekłego suchego kaszlu z inhibitorami ACE. Podczas gdy większość z objawów niepożądanych lub drażniącymi obciążającą, który może stanowić długoterminowe problemy zdrowotne, jest wzrost poziomu cukru we krwi.

Rodzaje leków ciśnienie krwi

Dziesiątki leki są dostępne na obniżenie ciśnienia krwi. Działają one na różne sposoby. Oto główne klasy leków przeciwnadciśnieniowe i niektóre z ich powszechnie określonych marek.

Diuretyki obniżają ciśnienie krwi, powodując organizmowi pozbyć się nadmiaru płynów i sodu poprzez oddawanie moczu.

chlorotiazyd (DIURIL) chlortalidon (HYGROTON) furosemidu (Lasix) hydrochlorotiazyd (ESIDRIX, HYDRODIURIL) spironolakton (Aldactone)

Beta-blokery zmniejszają tętno i moc krwi z serca.

atenolol (Tenormin) bisoprolol (Zebeta) metoprolol (Lopressor, Toprol XL) nadolol (Corgard) propranolol (Propranolol)

Inhibitory ACE rozszerzenia naczyń krwionośnych oraz zmniejszenie oporu przepływu krwi.

captopril (Capoten) enalapril (Vasotec) lizynopryl (Prinivil, Zestril) ramipryl (Altace) trandolapryl (Mavik)

Blokery kanałów wapniowych przerwania przepływu wapnia do komórek serca i naczyń krwionośnych.

amlodypina (Norvasc, Lotrel), diltiazem (Cardizem, TIAZAC) nifedypina (Adalat, Procardia) nisoldypina (SULAR) werapamil (Calan, Isoptin, VERELAN)

Blokery receptora angiotensyny to co zrobić inhibitory ACE, ale za pomocą innego mechanizmu.

kandesartanu (Atacandu) eprosartan (TEVETEN) irbesartanu (Avapro) losartan (Cozaar) walsartan (Diovan)

Alfa-adrenolityki zapobiec sygnały wysyłane przez system nerwowy od zwężenie drobnych naczyń krwionośnych i przyspieszenie serca.

doksazosyny mesylanowa (Cardura) chlorowodorek prazosynę (Minipress) prazosynę i politiazyd (Minizide) chlorowodorek terazosynę (Hytrin)

Połączenie cukru

Powrót w 2002 roku, przebój znany jako badanie kliniczne wykazało, że ALLHAT stary, tani moczopędne (chlortalidon) był co najmniej tak dobry, na obniżenie ciśnienia krwi i zmniejszenie ryzyka zawału serca i śmierci związanych z serca, jak dwóch nowych, droższych leków - bloker kanału wapniowego (amlodypina) i inhibitorem ACE (lizynopryl). Moczopędne był lepszy w zapobieganiu niewydolności serca. ALLHAT wyników prowadzi do zaleceń, diuretykiem tiazydowym być najpierw leku osoba stara do kontrolowania ciśnienia krwi, lub co najmniej część każdej terapii skojarzonej.

Nowe spojrzenie na dane Allhat pokazuje, że poziom cukru we krwi wzrasta w czasie rozprawy w osób przyjmujących którykolwiek z trzech leków. Po sześciu latach, wzrost był największy wśród osób przyjmujących moczopędne (prawie 13 miligramów cukru we krwi na litr krwi lub mg / l), a najniższy wśród osób przyjmujących inhibitor ACE (9,3 mg / l). Cukrzyca rozwinęła się u 14% osób przyjmujących leki moczopędne, 11% osób przyjmujących bloker kanału wapniowego, a 9,5% osób przyjmujących inhibitor ACE.

Cukrzyca jest silnym promotorem choroby serca. Wysoki poziom cukru we krwi i insuliny, dwie cechy cukrzycy powodują szkodliwe zmiany w całym układzie krążenia, które mogą prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, zawał serca, udaru mózgu, niewydolności serca i innych schorzeń sercowo-naczyniowych. Jeszcze w ciągu ALLHAT badania osób przyjmujących moczopędne chlorthalidone których rozwinęła się cukrzyca nie więcej częściej miały jedną lub więcej z tych problemów sercowo-naczyniowych, niż osoby, które nie rozwijają cukrzycy. W przeciwieństwie do osób przyjmujących inhibitor ACE lub bloker kanału wapniowego, które zachorowały na cukrzycę są w grupie zwiększonego ryzyka o zawał serca lub zgonu z przyczyn związanych z serca.

Są moczopędne wyjątkowy?

ALLHAT wyniki nie są pierwszym sygnałem, że cukrzyca moczopędne wywołane mogą być mniej szkodliwe niż zwykłe cukrzycy, a nawet może być szkodliwe. 14-letniej obserwacji wolontariuszy w badaniu klinicznym porównującym chlortalidon wobec placebo u starszych osób nie wykazały wzrost chorób serca, udaru mózgu lub przedwczesnej śmierci w chlortalidon podejmowania ochotników rozwinęły cukrzycę w porównaniu do tych, którzy nie rozwijają cukrzyca.

Te dwa badania, oczywiście, nie należy rozstrzygnąć kwestię dotyczącą leków ciśnienie krwi i cukrzyca. Czynią sprawę do konieczności cukru we krwi co roku lub przetestowany tak, jeśli pacjent przyjmuje żadnych leków na obniżenie ciśnienia krwi. Jeśli widzisz, że stężenie cukru we krwi pełzania w górę, rodzaj i intensywność leczenia można wybrać lekarza i być określony przez ciśnienie krwi leki pacjent przyjmuje.

Praca ta wzmacnia również w przypadku podejmowania moczopędne. Chociaż ten rodzaj leku nie jest odpowiedni dla wszystkich, że jest to dobry pierwszy rozwiązaniem dla wielu ludzi. A jeśli potrzebujesz dwóch lub trzech leków w celu obniżenia ciśnienia krwi, moczopędne powinny prawdopodobnie być jednym z nich.