Cambler

Leczenie cukrzycy

Leczenie cukrzycy

W tym czasie nie ma lekarstwa na cukrzycę. Leczenie cukrzycy różnią się w zależności od typu cukrzycy trzeba. Więcej informacji na temat leczenia cukrzycy ›

Doustne leki

Osób z cukrzycą typu 2 może trzeba wziąć jeden lub więcej rodzajów pigułek na cukrzycę w celu obniżenia poziomu cukru we krwi. Istnieje wiele rodzajów pigułek na cukrzycę i każda z nich ma określone działanie.

Cukrzycą pigułki, obniżające poziom cukru we krwi należą następujące typy:

Biguanidami

Biguanidami zmniejszyć ilość cukru produkowanego w wątrobie, a także zmniejszyć ilość insuliny w organizmie.

Sulfonylomocznika

Sulfonylomoczniki stymulować produkcję insuliny w trzustce i pomaga organizmu do wykorzystania insuliny, które są obecnie opracowywane.

Meglitynidy

Meglitynidy stymulują produkcję insuliny w trzustce, ale działa krócej niż sulfonylomocznika.

Dowiedz się więcej o doustne leki na cukrzycę ›

Pompa insulinowa jest dla Ciebie?

Coraz więcej osób z cukrzycą rozważają pomocą pomp insulinowych, mając nadzieję, skomputeryzowane urządzenia pozwoli im cieszyć się bardziej elastyczny styl życia. Ale podczas gdy pompy mogą być korzystne, że nie są dla każdego.

"Pompa generalnie jest uważana za ludzi, którzy walczyli, aby uzyskać kontrolę nad cukrzycą, ale nie byli w stanie to zrobić, dla osób wymagających ściślejszą kontrolę stężenia glukozy we krwi i dla ludzi, którzy po prostu chcą wygodę i elastyczność A oferuje pompy", mówi Carole Mensing, RN, MA, certyfikowany edukator cukrzycy na University of Connecticut, Farmington.

O wielkości sygnalizatora, pompy insulinowe są noszone na pasie lub przewożone w kieszeni. Zapewniają one ciągły, zmierzoną dawkę insuliny przez elastyczną rurę z tworzywa sztucznego o nazwie cewnika.

Dowiedz się, czy pompa insulinowa jest odpowiednie leczenie dla Ciebie ›