Cambler

Korzyści trwające do ścisłej kontroli cukrzycy

Wcześnie, ścisła kontrola poziomu cukru we krwi może mieć długotrwałe korzyści dla chorych na cukrzycę, badania wykazały. Nowe badania, a następnie się z wcześniejszej, 10-letnią naukę. W tym badaniu, ludzie zostali tylko z rozpoznaną cukrzycą. Zostały przypisane do kontrolowania poziomu cukru we krwi za pomocą diety lub leków. Ci, którzy wzięli lek osiąga niższy poziom cukru we krwi. Nowe badania spojrzał na nich 10 lat po pierwszym zakończonym. Obie grupy nie miały różne stężenia cukru we krwi. Ale ci, których cukier był niższy we wcześniejszym badaniu nadal miał 15% mniejsze ryzyko ataku serca. Mieli 13% mniejsze ryzyko śmierci. Associated Press pisze o badaniu 10 września. Została ona opublikowana w Internecie przez New England Journal of Medicine.

Jaka jest reakcja lekarza?

Zbliżamy się do najlepszego podejścia do kontroli cukru we krwi w cukrzycy typu 2. Wyniki tego badania dodać ważny element tego podejścia.

Ścisła kontrola oznacza, próbując utrzymać poziom cukru we krwi tak blisko jak to możliwe, normalne.

Zalety ścisła kontrola poziomu cukru we krwi u chorych na cukrzycę typu 1 są jasne. Ale na cukrzycę typu 2, jest mieszany obraz. Ścisła kontrola ma pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia niewydolności nerek. Ale inny, niedawno opublikowane badanie zakwestionował inne korzyści. Badania sugerują, że bardzo ścisła kontrola poziomu cukru we krwi może rzeczywiście zwiększyć ryzyko zawału serca i przedwczesnej śmierci.

Nowy artykuł na ten temat po prostu opublikowane w Internecie przez New England Journal of Medicine. Badanie to sugeruje, że ścisła kontrola poziomu cukru we krwi należy rozpocząć natychmiast, gdy rozpoznanie cukrzycy typu 2 jest wykonany. Choć nie rozstrzygające, ale również sugeruje, że leki stosowane, aby poziom cukru we krwi pod kontrolą, powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Nastąpił duży nacisk, aby uzyskać ścisłą kontrolę cukru we krwi w każdym z cukrzycą typu 2. Firmy ubezpieczeniowe często wykorzystują to jako miara jakości opieki. Tak, to ma sens, aby dążyć do ścisłej kontroli wcześnie. Ale dla ludzi, którzy już mieli Typ 2 cukrzycy przez 10 do 20 lat, ścisła kontrola nie może być najlepszym celem.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

W przeszłości lekarze zazwyczaj mówili nowo zdiagnozowanych pacjentów z cukrzycą typu 2, aby spróbować diety i ćwiczeń najpierw do obniżenia poziomu cukru we krwi. Teraz, że powinno się zmienić. Powinni natychmiast rozpocząć przyjmowanie leku. To nie znaczy, że dieta i ćwiczenia fizyczne nie są tak samo ważne, jak wcześniej. Jak cukru we krwi jest pod kontrolą, może być zbieżny medycyna. W pewnych przypadkach, może być przerwane.

Dla większości, metformina powinna być pierwszy lek. Jest to szczególnie ważne, jeżeli osoba jest otyła. Ja osobiście wybrać tego leku, gdy pacjent ma wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi 25 lub więcej. (Nadwaga BMI od 25 do 29,9. Otyłością BMI 30 lub więcej).

Istnieją wyjątki. Osoby z zaburzeniami czynności nerek prawdopodobnie powinien unikać metforminę. Należy zachować ostrożność z niewydolnością serca i niektórych rodzajów ciężkiej choroby wątroby.

Ludzie, którzy mieli cukrzycę typu 2 przez wiele lat nadal powinny utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą z diety i ćwiczeń fizycznych. Piętrzą się na coraz więcej leków, aby obniżyć poziom cukru we krwi nie jest odpowiedzią.

Czy zdiagnozowano cukrzycę typu 2 wczoraj czy 20 lat temu, chcesz ciśnienie krwi mniej niż 130/80. LDL cholesterolu powinna być mniejsza niż 100 (korzystnie bliżej 70). Osiągnięcie tych celów wyraźnie zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu i pomaga chronić nerki.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Niektórzy lekarze już doradzać swoim pacjentom, aby rozpocząć metforminy, jeśli są w grupie wysokiego ryzyka rozwoju cukrzycy. Obejmuje to otyłych pacjentów z wysokim prawidłowym cukru we krwi, który posiada długą historię rodzinną cukrzycą typu 2. Prowadzone są badania, aby pomóc odpowiedzieć, czy wychodząc leku jeszcze przed wystąpieniem cukrzycy poprawia wyniki.