Cambler

Jeszcze czas, aby odwrócić bieg na choroby

Co wolisz, zachowania zdrowia poprzez dietę i ćwiczenia, lub stale rośnie gorzej i słabsza od długotrwałej choroby?

Jeśli jesteś jednym z milionów ludzi z "pre-choroby", to pierwszy wybór może wciąż być rozwiązaniem dla Ciebie.

Preformulacje choroby obejmują prehypertension, stan przedcukrzycowy, a wstępnego osteopenia (osteoporoza). Posiadające jedną z tych środków jesteś na czele w dół drogi w kierunku przewlekłej choroby, ale nadal może mieć czas, aby odwrócić bieg.

Sztuką jest, aby wiedzieć, że jesteś w niebezpieczeństwie. "Cichy" choroby przewlekłe, takie jak wysokie ciśnienie krwi ( nadciśnienie ), cukrzyca, osteoporoza, rzadko wykazują żadnych objawów w początkowej fazie ich rozwoju. Tylko pokaz zdrowia może wydawać ostrzeżenia, gdy jest jeszcze czas, aby uniknąć pełnoobjawowej choroby.

"Dlatego rutynowe pokazy są tak ważne dla zdrowia", mówi endokrynolog Larry C. Deeb, MD, były prezes medycyny i nauki dla europejskiego Diabetes Association. "Wiedząc, że masz chorobę wstępnego jest prawie jak darmowy lunch. Słyszeliście ostrzeżenie, ale jest dużo można zrobić, aby powstrzymać się od coraz bardziej chory."

Przedcukrzycowy

Wiesz, że masz to, czy badanie cukru we krwi objawia wyższe niż normalne poziomy cukru we krwi, ale nie tak wysokie, że mogą być klasyfikowane jako typ 2 cukrzycy.

Dlaczego powinno Cię to obchodzić: Jeśli masz cukrzyce i nie podejmują kroki w celu zarządzania, jesteś prawdopodobnie z rozpoznaną cukrzycą typu 2, w ciągu 10 lat. Nawet sam prediabetycznymi może powodować długoterminowy uszkodzenie serca i układu krążenia.

Aby zapobiec lub kontrolować go:

  • Utrzymać zdrową wagę.

  • Rozpocząć zarządzanie poziomu cukru we krwi poprzez zdrowe odżywianie, ćwiczenia i kontroli wagi.

Prehypertension

Wiesz, że masz to, gdy kilka kontroli ciśnienia krwi w czasie konsekwentnie pokazują odczyty pomiędzy 120/80 i 140/90. Normalne ciśnienie krwi uważa się poniżej 120/80, wysokie ciśnienie krwi rozpoczyna się w 140/90.

Dlaczego powinno Cię to obchodzić: Jeśli jesteś wśród około 30 procent dorosłych z prehypertension i pozostawić ją bez leczenia, to jest prawdopodobne, aby przejść do wysokiego ciśnienia krwi. Nawet lekko podwyższone ciśnienie krwi ma zagrożeń dla zdrowia, takich jak zwiększone ryzyko zawału serca, udaru mózgu i niewydolności serca.

Aby zapobiec lub kontrolować go:

  • Wykonywać regularnie, utrzymać zdrową wagę i zdrowo się odżywiać.

  • Zmniejszyć spożycie sodu.

  • Ogranicz spożycie alkoholu.

  • Jeśli palisz, przestań.

Osteopenia

Wiesz, że masz to, czy badanie gęstości mineralnej kości ujawnia masz utratę masy kostnej, które stawia się na zwiększone ryzyko rozwoju osteoporozy w czasie.

Dlaczego należy dbać: Ludzie, którzy rozwijają osteoporozy mają słabe i kruche kości. To częsta choroba może przynieść ryzyko złamań kości nawet z działalności niskiego stresu, takich jak kaszel, pochylając się nad lub podnoszenia. Złamania kręgosłupa często prowadzą do poważnych ból pleców.

Aby zapobiec lub kontrolować go:

  • Dużo ćwiczeń obciążonych.

  • Spożywać odpowiednią wapnia i witaminy D.

  • Jeśli palisz, przestań. Palenie tytoniu przyczynia się do osłabienia kości.

  • Zapytaj swojego lekarza o możliwości lekarstwo.

Wszystkie te zmiany stylu życia, nie tylko przyczynić się do zapobiegania i kontroli chorób wstępnych, ale również przyczynić się do odwrócenia związane z nimi choroby przewlekłe.

W każdym razie, jest pierwszym ważnym krokiem, aby zalecanych pokazy zdrowia.

"Żyjemy życiem numerami," Dr Deeb mówi. "Jaki jest twój poziom ciśnienia krwi, poziom cukru we krwi? Jeżeli te numery są dobre, to potencjalne wskazania długiego i zdrowego życia.... Jeśli numery nie są dobre, zmiany stylu życia i zabiegi medyczne mogą przynieść te numery do tam, gdzie powinny. "