Cambler

Jak Wilford Brimley promocje z cukrzycą typu 2

Jest jednym z najbardziej znanych na świecie aktorów -. Mruk znany milionom z ról w takich filmach jak: "Kokon", "The China Syndrome" i "naturalnego"

Po 25 latach grania kłótliwy seniorów, Wilford Brimley jest często nazywany "najbardziej rozpoznawalna dziadek w Europie." I udało mu się mimo cukrzycy typu 2.

Brimley jest wśród prawie 24 milionów osób z tą chorobą. W tej chorobie ciała stopniowo traci swoją zdolność do regulowania poziomu cukru we krwi (glukozy), który jest na energię. Nieleczona cukrzyca może spowodować drastyczne zmiany w czasie. Ślepota, niepełnosprawność i śmierć jako nadmiar może spowodować cukru we krwi odszkodowanie delikatnych naczyń krwionośnych.

"Każdy ma coś, a moja walka była z typem dorosłych wystąpienia cukrzycy ", mówi Brimley, która dzieli swój czas pomiędzy Kalifornii i konia ranczu w Utah. "W moim przypadku zaczęło się około 1980 roku, kiedy kładę się na trochę masy i zauważyłem, że czuję się zmęczony i zepsuty cały czas.

"Poszedłem i skarżył się na doc, a także o pierwszą rzeczą jaką zrobiłem było sprawdzić poziom cukru we krwi," mówi. "Gdy diagnoza przyszedł jasna, mogłem rozpocząć zarządzanie moją chorobę." Dla Brimley, co oznacza, że ​​sprawdzanie jego poziom cukru we krwi co najmniej trzy razy dziennie. W przeciwieństwie do wielu osób z cukrzycą typu 2, musi regularnie przyjmować insulinę.

"Cukrzyca to nie zabawa, ale dobrą wiadomością jest to, że można go z powodzeniem zarządzać, jeśli pracujesz na nim. To co robiłem przez te wszystkie lata, a nie naprawdę znacznie zwolnił mnie w ogóle... nawet gdybym nie zatrzymał rope wołów w rodeo, kiedy okazało 65 lat! "

Urodził się w Salt Lake City w 1934 roku, Brimley przeniósł się do Kalifornii z rodziną w wieku 6 lat. Rzucił szkołę, aby dołączyć do marines. Po roku służby wartowniczej w Aleuty wrócił do Los Angeles i pracował w niepełnym wymiarze godzin jako kaskadera. Ale zmęczony grając części bitowych i wrócił do Utah, aby stać się farmer, wrangler koni i rodeo zawodnik.

Następnie, w 1977 roku, piorun uderzył.

"Byłem przejazdem Los Angeles w interesach w tym roku", wspomina, "i zatrzymał się, aby odwiedzić kilku przyjaciół. Cóż, jeden z 'em stało się w branży filmowej, i wspomniał, że właśnie rozpoczął się przesłuchanie do roli przełożonego w tym filmie o nuklearnej katastrofy. "

Film był "Chiński syndrom", a kiedy Brimley wylądował rolę kierownika zakładu Ted Spindler, jego kariera nabrała rozpędu. Stał się znany milionom w "Bez złych intencji", "Kokon" i "Hotel New Hampshire".

Jest on pod wrażeniem jego gwiazdy wzrostu? Raczej nie. "Nigdy nie jestem wiodącym człowiek w obraz, i nigdy nie zdobyć dziewczynę," żartuje.

Cukrzyca nie musi pokonać

Kluczem do zarządzania cukrzycy jest "sprawdzanie poziomu cukru i sprawdzenie go często" mówi Brimley.

"Podobnie jak większość diabetyków, Znalazłem na przestrzeni lat, że muszę sprawdzić mój poziom cukru we krwi co najmniej trzy razy dziennie, zazwyczaj przed posiłkami," mówi. "To bardzo ważne, bo jeśli wiesz, że masz problemy z kontrolowanie ilości cukru we krwi, może ty i twój lekarz coś z tym zrobić."

Ważenie jest zbyt wiele znak, że możesz być w grupie ryzyka cukrzycy typu 2, która często nie ma objawów. Brimley zaleca kilka podstawowych czynności dla tych, którzy mają lub mogą mieć cukrzycy:

  • Jeśli masz objawy, które wskazują na cukrzycę, należy natychmiast udać się do lekarza na badania i diagnozy. Objawy obejmują częste oddawanie moczu, przewlekłe zmęczenie i osłabienie, zaburzenia widzenia i zaburzenia funkcji seksualnych, między innymi. Jeśli nie masz cukrzycy, Europejskie Stowarzyszenie Cukrzyca zaleca badanie przesiewowe krwi co trzy lata, począwszy w wieku 45 lat. Może trzeba przesiewowe w młodszym wieku lub częściej, jeśli masz jedną lub więcej z tych czynników ryzyka: cukrzyca w wywiadzie rodzinnym, jesteś z nadwagą (wskaźnik masy ciała 25 lub więcej); prowadzisz siedzący tryb życia, jesteś w wysokiego ryzyka grupy etnicznej (African Europejskiej, Hiszpanie, Europejska indyjskich, Azji i wysp Pacyfiku europejskiego); poprzednie badania krwi, które wykazały wysoki poziom cukru we krwi, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu; cukrzycę ciążową lub zespół policystycznych jajników.

  • Współpracować z lekarzem, aby ustawić odpowiedni schemat diabetologiczną dla Ciebie. Które powinny obejmować zmiany diety i ćwiczeń fizycznych, zmniejszenie masy ciała (w razie potrzeby) dla osób z cukrzycą typu 2 i regularnych badań poziomu cukru we krwi. Mogą być potrzebne leki, które tną ilość glukozy we krwi i insuliny.

  • Jedz dobrze zrównoważona dieta z dużą ilością owoców, warzyw, pełnoziarniste, produkty mleczne i białka, ale uniknąć nadmiar węglowodanów. Dietetyk może pomóc zaplanować zdrową dietę.

  • Regularnie ćwiczyć. Częste ćwiczenie pomoże obniżyć poziom cukru we krwi. Energiczny, 30-minutowy codzienny spacer jest najprostszym rozwiązaniem.

"Nauczyłem się przez wiele lat, że można kontrolować swoją cukrzycę i że można korzystać z normalnego, aktywnego życia jako rezultat," mówi. "Ta choroba nie ma cię pokonać - i tak nie będzie, jeśli po prostu ustawić swój umysł, aby dbanie o siebie dzień po dniu."