Cambler

Jak trzymać się planu leczenia

Wiele osób cierpi na co najmniej jedną chorobę przewlekłą, a większość opiera się na regularnych badań i zabiegów, aby być zdrowsze, wygodniejsze i bardziej wydajne.

Ale wiele osób z chorobami przewlekłymi znaleźć to trudne do utrzymania z określonych metod leczenia, takich jak codzienne tabletki na nadciśnienie, szczytu przepływomierzy dla astmy, insuliny na cukrzycę i zabiegów ćwiczeń dla stawów.

Radzenia sobie z chorobą przewlekłą, która wymaga długotrwałego leczenia jest trudne dla ludzi, aby przejść, szczególnie, gdy są po raz pierwszy zdiagnozowana. To przejście od beztroskiej egzystencji do konieczności zależy od lekarzy, leków lub innych zabiegów.

Jednak istnieją sposoby, można dopasować prawie każdą reżim bardziej płynnie do Twojego stylu życia, jeśli nie masz nic przeciwko kilka wyzwań i cieszyć rozwiązywania problemów.

Otrzymywać informacje

Odwiedź przestrzegane witryn medycznych w Internecie, do domu książki o swojej chorobie z biblioteki lub księgarni.

Więcej można dowiedzieć się o swojej chorobie i dlatego leczenie jest ważne, tym więcej możesz pozostać aktywni i zaangażowani w opiekę zdrowotną. Przejrzyj swoje cele leczenia z lekarzem podczas każdej wizyty w celu zapewnienia, że ​​są one realne.

Zorganizuj

Ułatwiają dla siebie. Co trzeba zrobić w ciągu 24 godzin? Jakie pigułki nie trzeba podjąć, gdy jest potrzebna, aby je podjąć, jakie inne zabiegi lub badania jest potrzebna do samodzielnego administrowania, i kiedy? Są to rodzaje pytań, które trzeba zadać sobie pytanie, w celu rozpoczęcia organizowania.

Wprowadzane planu do korzystania

Gdy wiesz, planu leczenia, możesz:

  • Kup plastikową bunkier, który posiada przedziały dla poniedziałku do niedzieli, jeśli wziąć tabletki na dobę. Ludzie często są odporne na ten pomysł. Jeśli wypełnić bunkier raz w tygodniu, praca sortowanie odbywa. Gdy prostota przychodzi poprzez, zdasz sobie sprawę, można to zrobić.

  • Umieść swój bieg lekarza w małej sprawie, co się z Tobą, dokądkolwiek się udasz. Czy to jest glukometr lub astma inhalator i spacer, mając wszystko zorganizowane w ramach swojej teczce lub torebce sprawia, że łatwiej jest być zgodne.

  • Zapytaj swojego lekarza, czy lek może być uproszczony schemat. Na przykład, czy jest lek można podjąć tylko raz dziennie, a nie cztery razy?

  • Wpisz go w codziennym kalendarzu. Na przykład: 12:30: Weź energiczny spacer. Godzina czternasta: Sprawdź poziom cukru we krwi. Kiedy trzeba się samodzielnie stosować insulinę? Kiedy trzeba użyć inhalatora lub przepływomierz szczyt? Napisz go w.

Skupić się na przewlekłe zdrowia

Wiele osób tak pochłonięty leków, ograniczeń dietetycznych, testów zdrowotnych i innych zmian w stylu życia mogą mieć do czynienia przez resztę ich życia, odczuwają wszystko jako negatywne. To jest naprawdę wszystko o przewlekłym zdrowia, nie choroba przewlekła. To jest to, co się dzieje, aby utrzymać cię i pozwala robić to, co chcesz zrobić. Przewartościowania sytuacji w ten sposób jest skuteczny umiejętności radzenia sobie, że można się nauczyć.

Pozyskać poparcie swoich bliskich "

Wyjaśnić schemat leczenia z przyjaciółmi i rodziną i opowiedzieć im o swoim planie awaryjnym, tak, że mogą one pomóc w razie potrzeby.

Prowadzić dziennik

Dziennika może pomóc śledzić swoje objawy i wyniki badań, takich jak cholesterol, ciśnienie krwi poziomów lub poziom cukru we krwi, szczytowych odczytów liczników przepływu lub masy ciała i nagrać swoje uczucia, pytania i wątpliwości.

Wiele osób obsesję na punkcie ich pytania i wątpliwości w między wizytami u lekarza, ale potem o nich zapomnieć, gdy tylko oni nie gown badania. Notował wszystko w dzienniku i przynosząc ze sobą do wizyt lekarskich może służyć jako pomocne przypomnienia.

Rozważyć dołączenie do grupy wsparcia

Grupy wsparcia może być bardzo pomocne dla osób z chorobami przewlekłymi, szczególnie gdy są nowo zdiagnozowane. Interakcja może poprawić swoje życie na wiele sposobów, gdy jesteś w stanie podzielić się swoimi uczuciami i doświadczeniami z grupą osób, które mogą odnosić się do tego, jak choroba dotyka wszystkie aspekty swojego życia.

Organizacji lokalnych grup wsparcia dla choroby przewlekłe:

Ściśle współpracować z lekarzem

Jeśli coś się zmienia w chorobie, lub jeśli myślisz o zmianie Przepisaną schemat leczenia, bardzo ważne jest pozostać w kontakcie z lekarzem, zanim cokolwiek.