Cambler

Diabetes Study zatrzymany po śmierci

Pchanie cukru we krwi diabetyków "w dół do normalnych poziomów nie może ratować życie, badanie sugeruje. W rzeczywistości, było faktycznie więcej zgonów w badanej grupie z tym "Intensive" kontroli cukru we krwi. Badanie przerwano wcześniej. National Institutes of Health ogłosił wyniki February 6, Associated Press poinformował. Utrzymanie niskiej cukru we krwi pomaga zapobiegać chorobom nerek i kilka innych problemów zdrowotnych związanych z cukrzycą. Jednak badania wykazały, że może to zaszkodzić osobom z wysokim ryzykiem choroby serca. Osób w grupie zmierzające do normalnego cukru we krwi nie mają mniej ataków serca. Ale były one bardziej prawdopodobne, aby być śmiertelne.

Jaka jest reakcja lekarza?

To stwierdzenie, choć wstępne, to wielka sprawa. Ale to nie znaczy, że cukrzyca jest jakaś mniejsze ryzyko zawału serca i udaru mózgu niż była wczoraj.

Dwa fakty medyczne o cukrzycy i chorób naczyń muszą być wzmocnione.

 • Cukrzyca typu 1 i cukrzycy typu 2 są bardzo różne choroby. Z cukrzycą typu 1, bardzo ścisła kontrola poziomu cukru we krwi, począwszy od chwili rozpoznania uniemożliwia dalsze problemy zdrowotne. Obejmuje to choroby naczyniowe.

 • Jeśli masz zarówno typu 1 lub cukrzyca typu 2, można znacznie zmniejszyć ryzyko chorób serca i udaru mózgu przez:

  • Nie używania tytoniu

  • Wykonując codziennie

  • Dietę bogatą w warzywa i produkty pełnoziarniste, i jedzenie ryb przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu

  • Utrzymywanie zdrowej wagi

  • Utrzymanie ciśnienia krwi w linii, najlepiej mniej niż 130/80

  • Obniżenie LDL cholesterolu, najlepiej do 70 miligramów na decylitr

Istnieje wiele korzyści dla uniknięcia wysokiego poziomu cukru we krwi. Wysoki poziom cukru we krwi, ale nie jest jednym z tradycyjnych, sprawdzonych czynników, które zwiększają ryzyko chorób serca. W rzeczywistości, nowe wyniki badań sugerują, że obniżenie poziomu cukru we krwi w normalnym za pomocą leku zwiększa się ryzyko śmierci. National Institutes of Health (NIH) wydała wczoraj te informacje.

Jak się okazuje, wyniki innego badania osób z cukrzycą typu 2 są publikowane w tym tygodniu w New England Journal of Medicine. Badanie trwało 13 lat. Podobne do badania NIH, że ludzie, którzy otrzymali w porównaniu intensywnej terapii w celu zmniejszenia choroby serca ryzyko dla tych, którzy otrzymali standardową terapię. Badanie przeprowadzono w Danii.

Badanie nie zostało zaprojektowane tak, aby pokazać, który z aspektów leczenia się najwięcej różnic. Ale autorzy sugerują, że dwie rzeczy miały największy wpływ na zmniejszenie liczby zgonów. Zostały one przyjmowaniem statyn w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu i obniżenie ciśnienia krwi z medycynie. Przyjmowanie aspiryny również miał korzyści. Obniżenie poziomu cukru we krwi z insuliną nie wiązało się z mniejszym ryzykiem zgonu.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

To zawsze wraca do redukcji czynników ryzyka zwykłych, zwłaszcza dla osób z cukrzycą.

Ale co z cukru we krwi? Jeśli masz typu 2 cukrzycy lub mają tendencję do stężenia glukozy we krwi w wysokim zakresie normy, należy przynieść je w dół. Robi to poprzez dietę i ćwiczenia zawsze poprawić swoje zdrowie.

Dla osób z nadwagą, tracąc 10 do 15 kilogramów i utrzymanie go może czasem niższy poziom cukru we krwi gwałtownie. Widziałem kilka niesamowitych przykładów. Te pacjenci poziom cukru we krwi ponad 200, ale przyniósł je do normy z odchudzania i codziennych ćwiczeń.

Pytanie bez odpowiedzi jest: Jaki jest najlepszy lek do podjęcia, jeżeli stężenie cukru we krwi pozostaje wysokie, mimo najlepszych starań. Oznacza to, diety, utrata masy ciała i ćwiczenia (codziennie od 30 do 60 minut). Teraz, dowody wskazują, metforminę jako pierwszy wybór.

Metformina obniża poziom glukozy we krwi poprzez zmniejszenie produkcji cukru w ​​wątrobie. Poprawia to również działanie insuliny w obiegu. Metformina, stosowany samodzielnie, prawie nigdy nie powoduje cukru we krwi zbyt niski. Ponadto, w przeciwieństwie do wielu innych leków na cukrzycę, to nie powoduje przyrost wagi. Niektórzy ludzie rzeczywiście stracić kilka kilogramów, gdy biorąc metforminę.

Nie wszyscy powinni korzystać metforminę. Osoby z chorobami nerek i zastoinowej niewydolności serca, która wymaga leczenia farmakologicznego prawdopodobnie powinien unikać metforminę.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Ten raport z pytań NIH jeden z najbardziej powszechnie posiadanych przekonań w medycynie - niższy poziom cukru we krwi, tym lepiej, tak długo, jak nie dostaniesz hipoglikemii.

To prawda, że ​​jeszcze ludzie, których poziom cukru we krwi w sposób naturalny pozostaje w normalnym zakresie są mniej narażone na rozwój cukrzycy. Oczywiście, są także mniej narażone na problemy zdrowotne związane z cukrzycą. Ale raz cukrem we krwi są powyżej normy, to nie tylko obniżenie ich do normy - bez względu na to, co trzeba - to przekłada się na lepsze zdrowie.

Dieta i ćwiczenia zawsze będzie twój priorytet.