Cambler

Pompa insulinowa jest dla Ciebie?

Coraz więcej osób z cukrzycą rozważają pomocą pomp insulinowych, mając nadzieję, skomputeryzowane urządzenia pozwoli im cieszyć się bardziej elastyczny styl życia. Ale podczas gdy pompy mogą być korzystne, że nie są dla każdego.

"Pompa generalnie jest uważana za ludzi, którzy walczyli, aby uzyskać kontrolę nad cukrzycą, ale nie byli w stanie to zrobić, dla osób wymagających ściślejszą kontrolę stężenia glukozy we krwi i dla ludzi, którzy po prostu chcą wygodę i elastyczność A oferuje pompy", mówi Carole Mensing, RN, MA, certyfikowany edukator cukrzycy na University of Connecticut, Farmington.

O wielkości sygnalizatora, pompy insulinowe są noszone na pasie lub przewożone w kieszeni. Zapewniają one ciągły, zmierzoną dawkę insuliny przez elastyczną rurę z tworzywa sztucznego o nazwie cewnika.

Przy pomocy małej igły, cewnika przez skórę do tkanki tłuszczowej, a następnie przyklejany na miejscu. Miejscem insercji jest zmieniane co kilka dni w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia.

"Pompy dostarczają bardzo dokładnych dawek insuliny w różnych porach dnia, w sposób, który przypomina naturalny funkcjonowanie trzustki," mówi pani Mensing.

Wyraźne korzyści

Terapię w wykazano zmniejszenie fluktuacji cukru we krwi lepiej od tradycyjnych schematów intensywnej insuliny, takie jak dzienne wielokrotnych wstrzyknięciach. To pomaga uniknąć skrajnych wzloty i upadki, które są plagą wielu diabetyków biorących wstrzykuje insulinę.

Powstałe stabilny poziom cukru we krwi, aby dla lepszego cukrzycy kontroli, które mogą zmniejszyć ryzyko i ciężkość powikłań cukrzycy, takich jak ślepota, choroby serca i niewydolności nerek.

Z biegiem czasu, terapia pompy prowadzi do bardziej elastycznego harmonogramu jedzenia, pozwala wykonywać dłużej i bardziej intensywnie i pomaga zapewnić ciągłą kontrolę poziomu cukru we krwi, jeśli masz zmienny harmonogram prac.

Ewentualne trudności

Ludzie, którzy używają pomp musi zobowiązać się do regularnego monitorowania stężenia glukozy i ściśle współpracuje z ich dostawców usług medycznych i edukatorów cukrzycy - wszystko to jest czasochłonne.

Inną trudnością jest koszt. A koszty pompy około 3740€ i materiały - w tym linie insuliny, strzykawki, taśmy i baterii - może uruchomić dodatkowe 1120€ rocznie.

"Ze względu na związane z tym koszty, jest to niezbędne można skontaktować się z firmą ubezpieczeniową, aby potwierdzić swój poziom zasięgu i odliczeniu przed przejściem do przodu," mówi pani Mensing. "Po potwierdził swoje wydatki, należy spotkać się z lekarzem, aby sprawdzić, czy jesteś dobrym kandydatem do terapii za pomocą pompy."