Cambler

Może wykonywać i cukrzyca dieta leczy?

Pytanie:

Czytałem o badaniach w UCLA, w którym ludzie z cukrzycą typu 2 były w programie, łącząc ćwiczenia aerobowe, diety o niskiej zawartości tłuszczu i stosunkowo duże ilości "dobrych" węglowodanów. Połowa z nich wyleczyć swoją cukrzycę. Czy jest to możliwe?

Odpowiedź:

Osoby z cukrzycą, jak i tych z wysokim poziomem cukru we krwi, które często zapowiadają chorobę, są narażeni na zwiększone ryzyko chorób serca i udaru mózgu. UCLA badacze odkryli, że oprócz obniżenia poziomu cukru we krwi, dieta i program ćwiczeń zmniejsza stan zapalny i oksydacyjny stres, który prowadzi do miażdżycy, głównej przyczyny chorób serca i udaru mózgu.

Program UCLA nie "leczy" cukrzycy: To obniżony poziom cukru we krwi w ciągu tych trzech tygodni, że ludzie byli na ćwiczenia i program diety. Cukrzyca to choroba, która trwa całe życie, i to wymaga leczenia przez całe życie. Dla niektórych osób, ćwiczenia i zmiany w diecie mogą utrzymać poziom cukru we krwi normalny - tak długo, jak długo są one w dalszym ciągu.

Wiele badań wykazało, że zmiany w stylu życia mogą pomóc nie tylko ludzie, ale także zarządzać cukrzycy zapewniają skuteczną ochronę przed coraz zachorowania. W 2007 roku British Medical Journal opublikował przegląd 17 badań profilaktyki cukrzycy, które obejmowały łącznie około 8000 osób z wysokim poziomem cukru we krwi, ale cukrzycy nie pełnoprawni. Recenzenci wniosku, że połączenie diety i ćwiczeń - bez leków - może zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę w połowie.

Już wcześniej przeczytać w tych stronach, ponieważ jest zarówno prawdziwe i głęboko ważne: Zwłaszcza jeśli masz nadwagę, ale nawet jeśli nie, można zrobić więcej, aby chronić się przed zachorowania na cukrzycę (i miażdżyca tętnic, które często towarzyszy to) ze zmianami stylu życia, niż w przypadku każdego leku, wszystko bez ryzyka skutków ubocznych, że leki mogą powodować.

- Anthony L. komaroff, MD, redaktor naczelny Harvard Health Letter