Cambler

Testy domowe nie może pomóc niektórym diabetyków

Badanie poziomu cukru we krwi w domu nie może pomóc ludziom z cukrzycą typu 2, badanie sugeruje. Badaniem objęto 184 osób, którzy właśnie zdiagnozowano cukrzycę typu 2. Zostały one podzielone losowo na dwie grupy. Jedna grupa powiedziano do pomiaru stężenia glukozy osiem razy w tygodniu. Druga grupa powiedziano nie przetestować. Co trzy miesiące, otrzymali badanie krwi znany jako hemoglobiny A1c w gabinecie lekarskim. To jest sposób pomiaru długotrwałej kontroli cukru we krwi. Obie grupy miały podobne stężenia HbA1c. Także ludzie, którzy robili testy domowe były bardziej narażone na depresję, niż ludzie, którzy nie. Badanie zostało opublikowane 17 kwietnia w British Medical Journal.

Jaka jest reakcja lekarza?

Mam wielu pacjentów, u których zdiagnozowano cukrzycę typu 2 (dawniej zwanej "wystąpił w wieku dorosłym" cukrzyca). Zazwyczaj radzę je dostać maszynę znaną jako glukometr do pomiaru ich poziomu cukru we krwi w domu. Maszyny te pozwalają na sprawdzenie ich stężenia glukozy we krwi każdego dnia.

Wiele (ale nie wszystkie) lekarze myśleli, że badania poziomu cukru we krwi w domu poprawia kontrolę cukrzycy. Może to również zmniejsza ryzyko długoterminowe cukrzycy. Lekarze mieli nadzieję, że pacjenci, którzy w domu sprawdzone cukrów może być bardziej świadomi ich kontroli cukrzycy. Być może także będą zwracać większą uwagę na ich diety i leków.

Ale to badanie ma bardzo zaskakujące zakończenie. To sugeruje, że poziom cukru badanie w domu nie prowadzi do lepszych wyników.

Badanie to nie patrzeć na cukrzycę leczonych insuliną. Osoby przyjmujące insulinę należy sprawdzić poziom cukru we krwi w domu. To byłoby bardzo niebezpieczne przyjmować insulinę, nie robiąc tego. Obecne badania obejmowały jedynie nowe cukrzyków, którzy nie brali insuliny.

Połowa cukrzyków uczono monitorować ich stężenia glukozy we krwi w domu. Druga połowa nie sprawdzić stężenie cukru we krwi.

Badacze następnie spojrzał na badania krwi o nazwie hemoglobiny A1c. Poziom hemoglobiny HbA1c są pośrednią miarą tego, jak dobrze ktoś cukru we krwi jest kontrolowany. Wyższe A1C, wyższe średnie stężenie cukru we krwi jest w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Test daje bardziej długoterminowe widok poziomu cukru we krwi.

Wyniki były zaskakujące. Grupa, która sprawdziła poziom cukru we krwi w domu nie miał lepszą kontrolę niż w grupie, która nie sprawdzić. Wartości hemoglobiny HbA1c w obu grupach były podobne.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Jeśli masz cukrzycę, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoje zdrowie i zmniejszyć ryzyko dalszych problemów zdrowotnych.

 • Postępuj zgodnie z dietą, że lekarz lub dietetyk dał wam.

 • Schudnąć, jeśli masz nadwagę. To może pomóc obniżyć poziom cukru we krwi. To również może obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienie krwi.

 • Ćwiczenia. Staraj się wykonywać prawie codziennie.

 • Porozmawiaj z lekarzem o tym, czy należy badać poziom cukru we krwi w domu.

 • Nie palę. Palenie będzie podnosić ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. To również zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę uszkodzenia nerek. Zwrócić się do lekarza o pomoc rzucenia palenia.

 • Porozmawiaj z lekarzem o przyjmowanie codziennie aspirynę. Dla większości osób z cukrzycą, codziennie aspiryny może zmniejszyć ryzyko chorób serca. Niektórzy jednak, nie należy przyjmować aspiryny. Sprawdź się z pracowników służby zdrowia.

 • Zostaną sprawdzone ciśnienie krwi. Dla osób z cukrzycą, obniżenie ciśnienia krwi może zmniejszyć ryzyko chorób serca, chorób nerek, udaru mózgu i oczu problemów. Ciśnienie krwi powinny być mniejsze niż 130/80.

 • Mieć swój poziom cholesterolu sprawdzane profil. Zapytać, czy wasze numery spełniają aktualne zalecenia. Może być konieczne obniżenie cholesterolu lek.

 • Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub dowód problemów wczesnych nerek, może być konieczne, aby zmniejszyć lek uszkodzenie nerek. Dwie grupy leków, zwanych inhibitorami ACE i ARB, są wykorzystywane do tego celu.

 • Upewnij się, że każdego roku można dostać szczepionkę przeciw grypie. Należy również sprawdzić, czy trzeba szczepionki zapalenie płuc.

 • Get oczy sprawdzane co najmniej raz w roku. Cukrzyca może prowadzić do uszkodzenia wzroku. Wczesna diagnoza może zmniejszyć ryzyko utraty wzroku.

 • Sprawdź stopy każdego dnia na modzele i owrzodzenia. Lekarz lub lekarz powinien dokładnie zbadać stopa stopy każdego roku.

Pamiętaj również, że typ 2 cukrzycy można zapobiegać lub opóźniać niekiedy od utraty wagi, zdrowej diety i regularne ćwiczenia.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Lekarze często dają rekomendacje dotyczące zapobiegania i leczenia różnych chorób. Ale nie zawsze mają dowody na poparcie wszystkich ich porady. Wiele z lekiem w oparciu o doświadczenie, a nie dowodów. Często lekarze zgadywać, co będzie najlepszym rozwiązaniem. Wiele zaleceń i zabiegi nigdy nie były rygorystycznie testowane.

Spodziewam się, że w przyszłości będziemy w stanie się oprzeć więcej naszych zabiegów na dowodach z dobrych badań naukowych. To się nazywa "oparte na faktach" medycyna. Zobaczymy więcej badań, które wygląda na przekonania i założenia dotyczące tego, co jest dobre dla pacjentów, lekarzy. Potrzebne będą duże, randomizowane badania, aby zobaczyć jakie zabiegi i strategie prowadzą do najlepszych wyników dla pacjentów.

Myślę, że lekarze i naukowcy będą nadal robić więcej takich prób, aby pomóc nam naprawdę wiedzą, jak najlepiej pomóc naszym pacjentom.