Cambler

Cynamonowy w leczeniu cukrzycy

Pytanie: Słyszałem, że można leczyć cukrzycę poprzez wyciąg z cynamonu. Podejrzewam, że jest to olej węża, ale jest coś, co do niego?

A. Kilka lat temu, słyszałem to samo od znajomego. Moja pierwsza reakcja była jak Ciebie, ale mój przyjaciel był wiedzę o żywności i cierpiał na cukrzycę typu 2, więc spojrzałem na niego. Było kilka opublikowanych badań naukowych - randomizowanych, kontrolowanych placebo badaniach - cynamonu u pacjentów z cukrzycą typu 2 lub stanu przedcukrzycowego. Najbardziej zaangażowane stosunkowo mało ludzi (między 20 i 60) i trwało krótko (kilka tygodni). Nieznaczna większość wykazały, że cynamon zmniejszone stężenie cukru we krwi bardziej niż placebo, ale inne badania nie wykazały korzyści.

Ilekroć jakiś nieprawdopodobny leczenie jest zgłaszane do pracy, i nie jestem pewien, że w to wierzę, patrzę na biochemicznego wyjaśnienia. Z cynamonem i cukrzycy, jest jeden, i obejmuje glukozę, insulinę i receptory insuliny.

Glukoza jest cukrem prostym, który krąży w krwi. Wszystkie komórki zależy od jej energii, więc glukozy wymaga sposób, aby uzyskać z krwi do komórek. Insulina jest hormonem, który również cyrkuluje we krwi. Gdy insuliny przywiązuje do konstrukcji na zewnątrz komórek zwanych receptorami insuliny, to tak jakby drzwi do komórek otwierają i glukozy jest dozwolone w. U osób z typem 2 cukrzycy, komórki odporne na ten efekt insuliny, więc glukoza nie dostać się do Komórki i gromadzi się we krwi, a nie.

Cynamon zawiera wiele substancji chemicznych, które pobudzają receptory insuliny, więc glukozy może dostać się do komórek, a to oznacza, poziom we krwi w dół. Jest jakaś debata o dokładnie jakie chemikalia są najważniejsze z nich.

Tak więc cynamon do leczenia cukrzycy mogą nie być czysty olej wężowy. Ale poczekaj. Myślę też, że badania z wielu innych ludzi na dłuższy czas należy zrobić przed zbyt podekscytowany tym "naturalnym" leczenia. Domyślam się, że cynamon i inne pokarmy mogą mieć jakąś wartość w leczeniu cukrzycy typu 2, ale prawdopodobnie jako środki pomocnicze w celu, a nie jako substytuty, medycyny konwencjonalnej.

- Anthony L. komaroff, MD
Redaktor naczelny Harvard Health Letter,