Cambler

Stan przedcukrzycowy oznacza wezwanie do działania

Cukrzyca jest poważną chorobą o poważnych powikłań. Ale co cukrzyce? Jeśli pacjent został poinformowany masz cukrzyce, jest to powód do obaw?

"Pre-cukrzyca nie jest chorobą łagodną. Jeśli otrzymujesz tę diagnozę, powinno być wezwanie do działania", mówi Ann L. Albright, Ph.D., RD, prezydent opieki zdrowotnej i edukacji w tym Europejskiego Stowarzyszenia Diabetologicznego. "Kiedy masz cukrzycę, masz to, ale jeśli masz cukrzyce, są kroki można podjąć, aby zapobiec jej progresji do cukrzycy pełnowymiarową typu 2".

Jest to ważne, ponieważ cukrzyca typu 2 jest chorobą przewlekłą, która wymaga często codziennie lekarstw i troskliwego. Osoby z chorobą często rozwijają poważnych powikłań, w tym chorób serca, i są na zwiększone ryzyko ślepoty, niewydolności nerek i uszkodzenia nerwów.

Ponadto, nawet ludzie z przedcukrzycowego mogą wystąpić pewne niekorzystne skutki zdrowotne. Na przykład, mają 1,5 razy większe ryzyko chorób układu krążenia, w porównaniu z osobami z prawidłowym poziomem glukozy we krwi.

Oto odpowiedzi na kilka ważnych pytań dotyczących tej choroby.

Podwyższony poziom cukru we krwi

Jakie są wskaźniki pre-diabetes?

A. Przed ludziom rozwijać typ 2 cukrzycy, prawie zawsze mają poziom cukrzyce-glukozy we krwi, które są wyższe niż normalnie, ale nie na tyle wysoki, aby być zdiagnozowane jak cukrzyca.

W szczególności:

- Ktoś ze stanem przedcukrzycowym ma czczo poziom glukozy we krwi między 100 a 125 mg / dl.

- Osoba z cukrzycą ma czczo poziom glukozy we krwi 126 mg / dl lub powyżej.

Co zrobić

P. Co powinien ktoś z rozpoznaniem wstępnym cukrzycy zrobić?

A. Podjęcie działań przez regularne ćwiczenia, zdrowej diety i odchudzania.

"Badania wykazały, do 58 procent osób z pre-diabetes może zapobiec lub cukrzyca typu 2 rozwija opóźnienia poprzez wykonywanie przez 30 minut dziennie, a tracąc 5 do 10 procent ich masy ciała," mówi dr Albright. "Na szczęście, badania pokazują, tracąc zaledwie 10 funtów, może rzeczywiście coś dla wielu ludzi."

Dr Albright sugeruje również ludzie uważają system wsparcia, aby pomóc im w podejmowaniu koniecznych zmian w stylu życia.

"Może to być lekarz, członek rodziny, dietetyka, Wspólne treningi, lub program oferowany w szpitalu," mówi. "Ważne jest, aby mieć aktywne źródło zachęty do kontynuowania nawyków zdrowego stylu życia, więc nie daj się ściągnął utwór."

Możliwości leczenia

Pytanie: Co to ​​leczenie dla pre-diabetes?

A. Niektóre leki mogą opóźnić rozwój cukrzycy, ale dieta i ćwiczenia praca lepiej, iw przeciwieństwie do leków nie mają ryzyka.

Jeżeli masz cukrzyce, jesteś na 50 procent zwiększone ryzyko chorób serca i udaru mózgu, więc lekarz powinien ekran za wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu i zapewnić leczenie, jeśli jest to konieczne. Również powinien przestać palić.

Brak objawów

Pyt.: Czy mogę mieć cukrzyce i nie wiedzieć?

A. Tak, ponieważ większość osób z pre-diabetes nie mają objawów. Osoby chore na cukrzycę mogą nie mieć objawów albo, lub mogą mieć niezwykłe pragnienie, częste parcia na mocz, zaburzenia widzenia lub przewlekłe zmęczenie.

"Dobrą wiadomością jest to, mimo że styl życia wielu ludzi zwiększa ryzyko tej choroby, zmiany niezbędne do obniżenia ryzyka są wykonalne," Dr Albright mówi.